mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Eaton - nowe technologie dla VW

Eaton - nowe technologie dla VW

Eaton w ramach umowy partnerskiej z Volkswagenem będzie uczestniczył w produkcji nowej jednostki napędowej łączącej kompresor z turbosprężarką. Dostawcą nowego systemu jest polski zakład firmy Eaton Automotive z Tczewa - poinformowali przedstawiciele koncernu Eaton.

Eaton - nowe technologie dla VW

Stosowana w autach Volkswagena technologia bezpośredniego wtrysku benzyny, daje efekt podwyższenia mocy i efektywności samochodu, przy jednoczesnym zachowaniu lub zmniejszeniu zapotrzebowania na paliwo. Nowa wersja VW Golfa GT w którym zastosowano1.4-litrowy silnik łączy taką jednostkę z kompresorem i turbosprężarką. Dzięki turbosprężarce napędzanej gazami wydechowymi oraz automatycznie uruchamianemu mechanicznemu kompresorowi powietrza, istnieje możliwość generowania wyższych obrotów silnika, a co za tym idzie większego przyśpieszenia przy jednoczesnym stosunkowo ekonomicznym zużyciu paliwa. Dostawcą nowego systemu, którego produkcja rozpoczęła się we wrześniu jest fabryka firmy Eaton w Tczewie.

Eaton Automotive Systems Sp. z o.o. stanowi część grupy Eaton Corporation.
Eaton jest jednym z największych na świecie producentów systemów hydraulicznych oraz dostawcą usług związanych ze sprzętem stosowanym w przemyśle samochodowym i lotniczym. Wytwarza systemy i komponenty elektryczne przeznaczone do kontroli jakości zasilania, rozdziału i pomiaru energii, systemy sterowania przepływem gazu i rozdziału mocy w silnikach oraz układy kontroli trakcji pojazdów, jak również inteligentne układy przeniesienia napędu dla ciężarówek. Eaton zatrudnia 55 tysięcy pracowników i dostarcza swoje produkty odbiorcom z ponad 100 krajów. Eaton Corporation posiada już fabryki w Tczewie i w Bielsku-Białej.

Przeczytaj także:

Eaton w Tczewie - 100% udziałów (2005-10-27)

Dzikie trio Volkswagena (2005-11-03)

Inwestycje w motoryzacji (2005-07-20)


Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

Komentuj:

~wojtek 2007-09-30

swietnie sie pracuje w eaton tczew wspaniali ludzie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.