mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Eaton w Tczewie - 100% udziałów

Eaton w Tczewie - 100% udziałów

Eaton Truck Components Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie nabędzie od Skarbu Państwa resztę udziałów spółki. Udziały te zostaną sprzedane za 900 000 zł.

Rada Ministrów zaakceptowała wniosek na inny niż publiczny tryb zbycia pakietu udziałów należących do Skarbu Państwa. Za proponowanym trybem przemawiają następujące argumenty:

- Skarb Państwa posiada udziały stanowiące 0,17 % kapitału zakładowego spółki,        które są za małe do prowadzenia aktywnej polityki właścicielskiej
- Spółka Eaton Truck Components Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie jest większościowym udziałowcem (99,83 %) i wystąpiła z ofertą nabycia pozostałej części udziałów.

Udziały zostaną sprzedane za 900 000 zł, co jest kwotą wyższą od ich wartości bilansowej.

Zakład Eaton Truck Components w Tczewie zajmuje się produkcją skrzyń biegów. Skrzynie przekładniowe produkowane są w Tczewie od ponad 40 lat, dawniej pod nazwą FPS - Fabryka Przekładni Samochodowych. Przez ten czas firma była przedsiębiorstwem państwowym do czasu przeprowadzenia procesu prywatyzacji w roku 1995. Akcje nabyła początkowo Grupa Sobiesława Zasady, a od niej korporacja EATON, która od roku 1998 weszła w posiadanie ponad 98% akcji zakładu w Tczewie.

Zakład EATON w Tczewie dostarcza swoje wyroby w zasadniczej większości na pierwsze wyposażenie klientom-producentom ciężarówek. W roku 2001 zakład oficjalnie rozpoczął także wytwarzanie i sprzedaż części zamiennych do skrzyń biegów w zestawach na rynek wtórny. W roku 2002 portfolio zakładu zostało uzupełnione usługami remontu skrzyń biegów.

 


Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
System viaToll na kolejnych drogach w Polsce
System viaToll na kolejnych drogach w Polsce
Od 9 lipca sieć dróg płatnych w Polsce poszerzono o kolejne 360 km. Do systemu viaToll dołączyły kolejne odcinki.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech