mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ecclestone: "GP USA wypadnie z kalendarza"

Ecclestone: "GP USA wypadnie z kalendarza"

Bernie Ecclestone jest skłonny wyłączyć Grand Prix Stanów Zjednoczonych z kalendarza na sezon 2012. Powodem są wewnętrzne spory między spółkami zarządzającymi budową toru i organizującymi wyścig.

Ecclestone:
O problemach przy organizacji wyścigu w USA Ecclestone mówił już kilka tygodni temu podczas Grand Prix Indii. Jednak teraz sprawa stała się na tyle poważna, że doprowadziła do wstrzymania budowy obiektu w Austin, w stanie Teksas. Jak mówi ekscentryczny Brytyjczyk konflikt istnieje na linii: promotor wyścigu kontra właściciel toru. "Jeśli nie będzie porozumienia, wówczas przyszłoroczne GP USA wypadnie z kalendarza" - mówi bez wahania Ecclestone.

Szef Formuły 1 stara się być mediatorem w tym sporze, choć sam niedawno zerwał kontrakt z firmą Tavo Hellmunda - Full Throttle Productions, który dysponuje prawami do organizacji wyścigu. Jednocześnie Ecclestone rozpoczął rozmowy z zarządcami toru, spółką Circuit of The Americas. To oni właśnie wstrzymali na początku tego tygodnia prace na obiekcie w Austin.

"Byliśmy porozumieni z Full Throttle Productions" - tłumaczy Bernie Ecclestone. "Umowy były podpisane. Jednak w pewnym momencie pojawiły się problemy z datami, listami kredytowymi, które powinny być przekazane do dalszej weryfikacji. Niestety nic w tym kierunku nie zrobiono. Przedstawiciele Circuit of The Americas zamierzali kontynuować budowę, jednak bez zabezpieczeń finansowych, tego zrobić się nie da. Zaprzestali negocjacji z Tavo Hellmundem i zwrócili się do mnie o pomoc" - mówi dalej boss F1. "Powiedziałem im, że mają uporządkować kwestie kontraktowe. Tutaj jednak także nic nie zrobiono. Jednocześnie zerwaliśmy umowę z Tavo, ponieważ naruszył jej zasady. Do tej pory nie ma listu kredytowego, pieniądze nie są zabezpieczone. W ten sposób w przyszłości mogą pojawić się problemy z budżetem, a ja w takiej sytuacji nie mogę wydać kontraktu na przeprowadzenie wyścigu serii Formuły 1" - zakończył Ecclestone.

Na załatwienie sprawy Amerykanie mają trzy tygodnie. W grudniu zbiera się Światowa Rada Sportów Motorowych, na której prawdopodobnie zapadnie ostateczna decyzja w sprawie wyłączenia GP USA z kalendarza 2012, jeśli w tej kwestii nic się nie zmieni.
Tematy w artykule: USA Bernie Ecclestone Grand Prix

Podobne wiadomości:

Najmocniejszy Rolls-Royce - Wraith St. James Edition

Najmocniejszy Rolls-Royce - Wraith St. James...

Aktualności 2015-07-09

Kolejna śmierć z powodu wadliwych airbagów Takata?

Kolejna śmierć z powodu wadliwych airbagów...

Aktualności 2015-06-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.