mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ecclestone: "GP USA wypadnie z kalendarza"

Ecclestone: "GP USA wypadnie z kalendarza"

Bernie Ecclestone jest skłonny wyłączyć Grand Prix Stanów Zjednoczonych z kalendarza na sezon 2012. Powodem są wewnętrzne spory między spółkami zarządzającymi budową toru i organizującymi wyścig.

Ecclestone:
O problemach przy organizacji wyścigu w USA Ecclestone mówił już kilka tygodni temu podczas Grand Prix Indii. Jednak teraz sprawa stała się na tyle poważna, że doprowadziła do wstrzymania budowy obiektu w Austin, w stanie Teksas. Jak mówi ekscentryczny Brytyjczyk konflikt istnieje na linii: promotor wyścigu kontra właściciel toru. "Jeśli nie będzie porozumienia, wówczas przyszłoroczne GP USA wypadnie z kalendarza" - mówi bez wahania Ecclestone.

Szef Formuły 1 stara się być mediatorem w tym sporze, choć sam niedawno zerwał kontrakt z firmą Tavo Hellmunda - Full Throttle Productions, który dysponuje prawami do organizacji wyścigu. Jednocześnie Ecclestone rozpoczął rozmowy z zarządcami toru, spółką Circuit of The Americas. To oni właśnie wstrzymali na początku tego tygodnia prace na obiekcie w Austin.

"Byliśmy porozumieni z Full Throttle Productions" - tłumaczy Bernie Ecclestone. "Umowy były podpisane. Jednak w pewnym momencie pojawiły się problemy z datami, listami kredytowymi, które powinny być przekazane do dalszej weryfikacji. Niestety nic w tym kierunku nie zrobiono. Przedstawiciele Circuit of The Americas zamierzali kontynuować budowę, jednak bez zabezpieczeń finansowych, tego zrobić się nie da. Zaprzestali negocjacji z Tavo Hellmundem i zwrócili się do mnie o pomoc" - mówi dalej boss F1. "Powiedziałem im, że mają uporządkować kwestie kontraktowe. Tutaj jednak także nic nie zrobiono. Jednocześnie zerwaliśmy umowę z Tavo, ponieważ naruszył jej zasady. Do tej pory nie ma listu kredytowego, pieniądze nie są zabezpieczone. W ten sposób w przyszłości mogą pojawić się problemy z budżetem, a ja w takiej sytuacji nie mogę wydać kontraktu na przeprowadzenie wyścigu serii Formuły 1" - zakończył Ecclestone.

Na załatwienie sprawy Amerykanie mają trzy tygodnie. W grudniu zbiera się Światowa Rada Sportów Motorowych, na której prawdopodobnie zapadnie ostateczna decyzja w sprawie wyłączenia GP USA z kalendarza 2012, jeśli w tej kwestii nic się nie zmieni.
Tematy w artykule: USA Bernie Ecclestone Grand Prix

Podobne wiadomości:

Cztery wypadki autonomicznych samochodów

Cztery wypadki autonomicznych samochodów

Aktualności 2015-05-12

Kolejna śmierć z powodu wadliwych airbagów Takata?

Kolejna śmierć z powodu wadliwych airbagów...

Aktualności 2015-06-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.