mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ecclestone: "Nie pozwolę zniszczyć Ferrari"

Ecclestone: "Nie pozwolę zniszczyć Ferrari"

Na przepychanki pomiędzy Ferrari i Maxem Mosley'em zareagował Bernie Ecclestone, który wziął w obronę włoski zespół i zaproponował kompromisowe rozwiązanie.

Ecclestone:
Niedawno szef FIA Max Mosley stwierdził, że Formuła 1 da sobie radę bez Ferrari. Dodał jednak, że byłoby niekorzystne stracić stajnię, która jest reprezentacją Włoch. Wszystko za sprawą zamieszania jakie powstało z ograniczeniem budżetów w Formule 1. Prezes Ferrari Luca di Montezemolo stwierdził, że ten pomysł to same szkody i nie można narzucać takich ograniczeń bez ostrzeżenia.

W obronie włoskiego zespołu stanął Bernie Ecclestone. Właściciel praw telewizyjnych i jedna z najważniejszych osób w świecie Formuły 1 powiedział, że nie pozwoli zniszczyć Ferrari. - Nie pozwolę by to się stało - zapowiada Ecclestone, który odradza Włochom wdawanie się w dalsze kłótnie z Mosley'em.

- "Problem polega na tym, że nie możesz pozwolić Mosley'owi zacząć dyskusji lub kłótni. Jest na tyle bystry, że nie da się z nim wygrać" - uważa Ecclestone. - "Nawet jeżeli wygrasz, to jest tak jakbyś był na widowni, a ja miał mikrofon. Możesz mówić co chcesz, ale ja nie oddam mikrofonu" - mówi 79-letni Brytyjczyk.

Ecclestone dostrzega negatywną zmianę zachowania Mosley'a w porównaniu z przeszłością. - "On już nie umie zapakować wszystkiego ładnie i owinąć różową wstążką. Dzisiaj pakuje wszystko w karton i wiąże sznurkiem - twierdzi Ecclestone, który na szczęście postara się rozwiązać zaognioną sytuację.

- "Chyba wszyscy, włączając Ferrari, są za wprowadzeniem ograniczeń budżetowych i każdy chce uniknąć podziału. Wszystko rozbija się o kwotę, ale to nie jest sprawa, której się nie da rozwiązać" - tłumaczy Ecclestone. Brytyjczyk proponuje stopniowe wprowadzenie ograniczeń. 60 milionów funtów od przyszłego sezonu i 40 milionów funtów od 2012 roku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari F1 Max Mosley Bernie Ecclestone

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

70. urodziny marki Ferrari

70. urodziny marki Ferrari

Samochody luksusowe 2017-03-13

W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross