mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ecclestone: USF1 i Campos nie pojawią się w Bahrajnie

Ecclestone: USF1 i Campos nie pojawią się w Bahrajnie

Zgodnie z umową Concorde, zespoły mogą opuścić trzy pierwsze wyścigi - zdradził na łamach The Daily Telegraph Bernie Ecclestone. Szef F1 nie wierzy jednak, że ta dodatkowa ilość czasu wystarczy na pojawienie się w stawce zespołów USF1 i Campos Meta.

Ecclestone: USF1 i Campos nie pojawią się w Bahrajnie
Ecclestone już od kilku tygodni za pośrednictwem mediów powątpiewa w suckes amerykańskich i hiszpańskich beniaminków. Być może słusznie - Campos ma problemy z budżetem, zaś z USF1 nie płyną praktycznie żadne informacje na temat rozwoju samochodu - a być może chce w ten sposób wesprzeć kandydaturę "zaprzyjaźnionego" zespołu Stefan GP, który mimo braku zgody ze strony władz na udział w sezonie 2010, zakontraktował już niezbędne zaplecze techniczne u Toyoty i jest na finalnym etapie budowania bolidu.

Jak powiedział w wywiadzie dla The Daily Telegraph Bernie Ecclestone, Brytyjczyk nie wierzy, że USF1 i Campos pojawią się na starcie w Bahrajnie, gdzie rozegrane zostanie pierwsze Grand Prix sezonu. Zgodnie z umową Concorde zespoły mogą opuścić trzy pierwsze wyścigi, ale jednocześnie muszą liczyć się ze stratą części pieniędzy przyznawanych przez spółkę zarządzającą tym serialem. Absencja w Bahrajnie to strata aż 10 mln Dolarów.

Podobne wiadomości:

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Syn legendarnego kierowcy rajdowego dołącza do F1

Syn legendarnego kierowcy rajdowegołącza...

Aktualności 2014-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.