mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ecclestone: USF1 i Campos nie pojawią się w Bahrajnie

Ecclestone: USF1 i Campos nie pojawią się w Bahrajnie

Zgodnie z umową Concorde, zespoły mogą opuścić trzy pierwsze wyścigi - zdradził na łamach The Daily Telegraph Bernie Ecclestone. Szef F1 nie wierzy jednak, że ta dodatkowa ilość czasu wystarczy na pojawienie się w stawce zespołów USF1 i Campos Meta.

Ecclestone: USF1 i Campos nie pojawią się w Bahrajnie
Ecclestone już od kilku tygodni za pośrednictwem mediów powątpiewa w suckes amerykańskich i hiszpańskich beniaminków. Być może słusznie - Campos ma problemy z budżetem, zaś z USF1 nie płyną praktycznie żadne informacje na temat rozwoju samochodu - a być może chce w ten sposób wesprzeć kandydaturę "zaprzyjaźnionego" zespołu Stefan GP, który mimo braku zgody ze strony władz na udział w sezonie 2010, zakontraktował już niezbędne zaplecze techniczne u Toyoty i jest na finalnym etapie budowania bolidu.

Jak powiedział w wywiadzie dla The Daily Telegraph Bernie Ecclestone, Brytyjczyk nie wierzy, że USF1 i Campos pojawią się na starcie w Bahrajnie, gdzie rozegrane zostanie pierwsze Grand Prix sezonu. Zgodnie z umową Concorde zespoły mogą opuścić trzy pierwsze wyścigi, ale jednocześnie muszą liczyć się ze stratą części pieniędzy przyznawanych przez spółkę zarządzającą tym serialem. Absencja w Bahrajnie to strata aż 10 mln Dolarów.

Podobne wiadomości:

Eksperymenty w Formule 1

auto motor i sport 0000-00-00

Skok ciężarówką przez bolid Lotus F1

Skok ciężarówką przez bolid Lotus F1

Ciężarówki i Autobusy 2014-11-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.