mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ecclestone: Zespoły są same sobie winne

Ecclestone: Zespoły są same sobie winne

Guru Formuły 1, Bernie Ecclestone w wywiadzie dla jednego z zagranicznych mediów opowiedział o przyczynach wycofania z kalendarza Grand Prix Stanów Zjednoczonych, rozgrywanego na torze Indianapolis. Winę za taki stan rzeczy zrzucił na zespoły F1.

Ecclestone: Zespoły są same sobie winne
- "Zespoły za udział w GP USA chciały za dużo pieniędzy. To był jedyny problem" - tłumaczył Bernie Ecclestone. Dla szefa najbardziej medialnego sportu motorowego na świecie, to ekipy są winne zaistniałej sytuacji i temu, że w kolejnych sezonach wyścig na Indianapolis nie znalazł się w kalendarzu F1. O ile problem dotyczy tylko i wyłącznie spraw finansowych, ewentualny powrót "jedynki" do Ameryki Północnej po rozwiązaniu sporu, byłby możliwy. - "Rozmowy są prowadzone w tym kierunku" - mówi Ecclestone.

Boss F1 całkowicie wyklucza jednak powrót na tor Indianapolis. Być może decyzję o powrocie do USA przyspieszy powstanie amerykańskiego zespołu USF1, który zamierza włączyć się do rywalizacji w 2010 roku.
Tematy w artykule: F1

Podobne wiadomości:

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Zrób sobie McLarena? Polak potrafi

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.