Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ecclestone: Zespoły są same sobie winne

Ecclestone: Zespoły są same sobie winne

Guru Formuły 1, Bernie Ecclestone w wywiadzie dla jednego z zagranicznych mediów opowiedział o przyczynach wycofania z kalendarza Grand Prix Stanów Zjednoczonych, rozgrywanego na torze Indianapolis. Winę za taki stan rzeczy zrzucił na zespoły F1.

Ecclestone: Zespoły są same sobie winne
- "Zespoły za udział w GP USA chciały za dużo pieniędzy. To był jedyny problem" - tłumaczył Bernie Ecclestone. Dla szefa najbardziej medialnego sportu motorowego na świecie, to ekipy są winne zaistniałej sytuacji i temu, że w kolejnych sezonach wyścig na Indianapolis nie znalazł się w kalendarzu F1. O ile problem dotyczy tylko i wyłącznie spraw finansowych, ewentualny powrót "jedynki" do Ameryki Północnej po rozwiązaniu sporu, byłby możliwy. - "Rozmowy są prowadzone w tym kierunku" - mówi Ecclestone.

Boss F1 całkowicie wyklucza jednak powrót na tor Indianapolis. Być może decyzję o powrocie do USA przyspieszy powstanie amerykańskiego zespołu USF1, który zamierza włączyć się do rywalizacji w 2010 roku.
Tematy w artykule: F1

Podobne wiadomości:

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj