mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ecclestone: Zespoły są same sobie winne

Ecclestone: Zespoły są same sobie winne

Guru Formuły 1, Bernie Ecclestone w wywiadzie dla jednego z zagranicznych mediów opowiedział o przyczynach wycofania z kalendarza Grand Prix Stanów Zjednoczonych, rozgrywanego na torze Indianapolis. Winę za taki stan rzeczy zrzucił na zespoły F1.

Ecclestone: Zespoły są same sobie winne
- "Zespoły za udział w GP USA chciały za dużo pieniędzy. To był jedyny problem" - tłumaczył Bernie Ecclestone. Dla szefa najbardziej medialnego sportu motorowego na świecie, to ekipy są winne zaistniałej sytuacji i temu, że w kolejnych sezonach wyścig na Indianapolis nie znalazł się w kalendarzu F1. O ile problem dotyczy tylko i wyłącznie spraw finansowych, ewentualny powrót "jedynki" do Ameryki Północnej po rozwiązaniu sporu, byłby możliwy. - "Rozmowy są prowadzone w tym kierunku" - mówi Ecclestone.

Boss F1 całkowicie wyklucza jednak powrót na tor Indianapolis. Być może decyzję o powrocie do USA przyspieszy powstanie amerykańskiego zespołu USF1, który zamierza włączyć się do rywalizacji w 2010 roku.
Tematy w artykule: F1

Podobne wiadomości:

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic