mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ecclestone: Zrezygnować z "team orders"

Ecclestone: Zrezygnować z "team orders"

Zdaniem Berniego Ecclestonea FIA powinna zrezygnować z zakazu stosowania poleceń zespołowych w trakcie wyścigu. Tak Brytyjczyk w charakterystyczny dla siebie sposób, odniósł się do ostatnich wydarzeń podczas Grand Prix Niemiec.

Ecclestone: Zrezygnować z
Przypomnijmy, że prowadzący przez znaczny dystans wyścigu Felipe Massa, przepuścił w końcowej fazie zawodów swojego kolegę z zespołu Fernando Alonso. Dzięki temu Hiszpan wygrał wyścig na torze Hockenheim i zbliżył się do czołówki kierowców w mistrzostwach świata. Wcześniej Brazylijczyk otrzymał przez radio sugestie od inżynierów Ferrari, że jest wolniejszy od Fernando Alonso. Ferrari za stosowanie poleceń zespołowych zostało ukarane grzywną w wysokości 100 tys. dolarów.

Bernie Ecclestone pytany o całe zajście odpowiedział krótko: "Gdyby ktoś zaproponował zniesienie zakazu to muszę przyznać, że zgodziłbym się z nim" - powiedział szef F1. "Trzeba się nad tym zastanowić, bo każdy zespół powinien funkcjonować według swoich zasad. Nikt nie powinien wtrącać się w ich politykę i wewnętrzne ustalenia. Chyba, że działanie powoduje jakieś zagrożenie podczas zawodów, wtedy mamy problem. W innej sytuacji trzeba odpuścić."
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari przepisy F1 Bernie Ecclestone Formula 1

Podobne wiadomości:

Gran Turismo Polonia 2010

auto motor i sport 0000-00-00

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.