mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > EcoFlex, czyli ekologiczne Ople

EcoFlex, czyli ekologiczne Ople

Opel w tym roku zamierza rozszerzyć gamę swoich ekologicznych modeli. Na wystawie w Genewie zaprezentowane zostaną wersje EcoFlex modeli Agila, Corsa, Astra, Zafira CNG Turbo oraz Insignia.

EcoFlex, czyli ekologiczne Ople
Wersje EcoFlex charakteryzują się niskim poziomem emisji spalin bez większego uszczerbku dla uzyskiwanych osiągów. W tym roku ta ekologiczna seria poszerzona zostanie o kolejnych pięć modeli.

Opel Agila EcoFlex oferowana będzie teraz z dwoma silnikami benzynowymi charakteryzującymi się niską emisją CO2. Silnik 1.0 w którym zmniejszono emisję CO2 ze 120 g/km do 119 g/km i jednostka 1.2 emitująca teraz jedynie 129 g/km CO2 zamiast 131 g/km w poprzedniej wersji.

Corsę EcoFlex z silnikiem 1.3 CDTI charakteryzować będzie emisja CO2 na poziomie 109 g/km, tj. 8% niższą w porównaniu z poprzednią wersją, przy zachowaniu identycznych osiągów.

Ekologiczna wersja Astry charakteryzująca się poziomem emisji CO2 119 g/km zbudowana została na bazie silnika 1.7 CDTI i gwarantuje emisję spalin niższą o 13%, a jednocześnie moc wyższą o 20 KM i 60 Nm w porównaniu z poprzednią wersją ecoFLEX z silnikiem 1.3 CDTI.

Nowa Zafira CNG Turbo to pierwszy na rynku van CNG z turbosprężarką, łączący w sobie oszczędność paliwa wynikającą z zastosowania sprężonego gazu ziemnego (CNG) z mocą rzędu 150 KM.

I w końcu 160-konna Insignia EcoFlex, o maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 380 Nm stanowi wyjątkowe połączenie oszczędności paliwa, doskonałej aerodynamiki (Cd 0,26) i osiągów.

W Genewie swoją premierę mieć będą ponadto dwie nowe wersje silnikowe Opla Insignia. Innowacyjny, 2-litrowy silnik BiTurbo diesel z układem spalania CleanTech o mocy 190 KM i mniejszy, 1,6-litrowy silnik benzynowy turbo o mocy 180 KM.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel

Podobne wiadomości:

Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Aktualności 2017-07-27

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Aktualności 2017-07-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.