mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > EcoFlex, czyli ekologiczne Ople

EcoFlex, czyli ekologiczne Ople

Opel w tym roku zamierza rozszerzyć gamę swoich ekologicznych modeli. Na wystawie w Genewie zaprezentowane zostaną wersje EcoFlex modeli Agila, Corsa, Astra, Zafira CNG Turbo oraz Insignia.

EcoFlex, czyli ekologiczne Ople
Wersje EcoFlex charakteryzują się niskim poziomem emisji spalin bez większego uszczerbku dla uzyskiwanych osiągów. W tym roku ta ekologiczna seria poszerzona zostanie o kolejnych pięć modeli.

Opel Agila EcoFlex oferowana będzie teraz z dwoma silnikami benzynowymi charakteryzującymi się niską emisją CO2. Silnik 1.0 w którym zmniejszono emisję CO2 ze 120 g/km do 119 g/km i jednostka 1.2 emitująca teraz jedynie 129 g/km CO2 zamiast 131 g/km w poprzedniej wersji.

Corsę EcoFlex z silnikiem 1.3 CDTI charakteryzować będzie emisja CO2 na poziomie 109 g/km, tj. 8% niższą w porównaniu z poprzednią wersją, przy zachowaniu identycznych osiągów.

Ekologiczna wersja Astry charakteryzująca się poziomem emisji CO2 119 g/km zbudowana została na bazie silnika 1.7 CDTI i gwarantuje emisję spalin niższą o 13%, a jednocześnie moc wyższą o 20 KM i 60 Nm w porównaniu z poprzednią wersją ecoFLEX z silnikiem 1.3 CDTI.

Nowa Zafira CNG Turbo to pierwszy na rynku van CNG z turbosprężarką, łączący w sobie oszczędność paliwa wynikającą z zastosowania sprężonego gazu ziemnego (CNG) z mocą rzędu 150 KM.

I w końcu 160-konna Insignia EcoFlex, o maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 380 Nm stanowi wyjątkowe połączenie oszczędności paliwa, doskonałej aerodynamiki (Cd 0,26) i osiągów.

W Genewie swoją premierę mieć będą ponadto dwie nowe wersje silnikowe Opla Insignia. Innowacyjny, 2-litrowy silnik BiTurbo diesel z układem spalania CleanTech o mocy 190 KM i mniejszy, 1,6-litrowy silnik benzynowy turbo o mocy 180 KM.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel

Podobne wiadomości:

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Aktualności 2017-03-20

Nowy Opel Insignia - znamy polskie ceny i wyposażenie

Nowy Opel Insignia - znamy polskie ceny i...

Aktualności 2017-02-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie
„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie
W Konstantynowie Łódzkim powołano do życia stowarzyszenie „Tak dla S14”, którego zadaniem będzie wspieranie inwestycji w ramach drogi ekspresowej, która będzie tzw. zachodnią obwodnicą Łodzi.