Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ecodriven - czyli oszczędna jazda

Ecodriven - czyli oszczędna jazda

W dniu wczorajszym zainaugurowana została ogólnopolska kampania w ramach unijnego projektu Ecodriven. Jej celem jest promowanie bezpiecznego i przyjaznego środowisku sposobu jazdy, zmniejszającego zużycie paliwa w samochodach osobowych, ciężarowych i autobusach.

Ecodriven to europejska kampania na rzecz promocji efektywnych energetycznie zachowań kierowców (projekt UE realizowany w ramach programu „Inteligentna Energia – Europa”). Koordynatorem projektu oraz kampanii w Polsce jest Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.(KAPE S.A.). Projekt jest równocześnie realizowany w dziewięciu krajach: Holandia, Wielka Brytania, Finlandia, Austria, Grecja, Belgia, Francja, Czechy i Polska. Po raz pierwszy do promocji zasad ekojazdy w wymiarze europejskim włączone zostały nowe państwa członkowskie.

Celem europejskiej kampanii Ecodriven jest redukcja emisji CO2 do atmosfery do 2010 roku o 0,5 mln ton. W ramach kampanii w Polsce odbędzie się cykl imprez regionalnych. Wezmą w nich udział zarówno kierowcy zawodowi jak i szerokie grono użytkowników dróg. Nie zapomniano o instruktorach nauki jazdy, dla których także zaplanowano szkolenia.

Zainaugurowana w dniu 13 września br. kampania zakończy się w Polsce w połowie 2008 roku.

Komentuj:

~zmac 2007-09-14

Ja dbam o środowisko. Jeżdżę jak najszybciej, żeby jak najkrócej je zanieczyszczać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ferrari F12 od Bengala Design
Ferrari F12 od Bengala Design
Ferrari F12 to motoryzacyjne dzieło sztuki. Firma Bengala Automotive Design, pochodząca z Hiszpanii, postanowiła przedstawić własną interpretację tego modelu. Oto potwór o nazwie F12 Caballeria.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj