mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ecodriven - czyli oszczędna jazda

Ecodriven - czyli oszczędna jazda

W dniu wczorajszym zainaugurowana została ogólnopolska kampania w ramach unijnego projektu Ecodriven. Jej celem jest promowanie bezpiecznego i przyjaznego środowisku sposobu jazdy, zmniejszającego zużycie paliwa w samochodach osobowych, ciężarowych i autobusach.

Ecodriven to europejska kampania na rzecz promocji efektywnych energetycznie zachowań kierowców (projekt UE realizowany w ramach programu „Inteligentna Energia – Europa”). Koordynatorem projektu oraz kampanii w Polsce jest Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.(KAPE S.A.). Projekt jest równocześnie realizowany w dziewięciu krajach: Holandia, Wielka Brytania, Finlandia, Austria, Grecja, Belgia, Francja, Czechy i Polska. Po raz pierwszy do promocji zasad ekojazdy w wymiarze europejskim włączone zostały nowe państwa członkowskie.

Celem europejskiej kampanii Ecodriven jest redukcja emisji CO2 do atmosfery do 2010 roku o 0,5 mln ton. W ramach kampanii w Polsce odbędzie się cykl imprez regionalnych. Wezmą w nich udział zarówno kierowcy zawodowi jak i szerokie grono użytkowników dróg. Nie zapomniano o instruktorach nauki jazdy, dla których także zaplanowano szkolenia.

Zainaugurowana w dniu 13 września br. kampania zakończy się w Polsce w połowie 2008 roku.

Komentuj:

~zmac 2007-09-14

Ja dbam o środowisko. Jeżdżę jak najszybciej, żeby jak najkrócej je zanieczyszczać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross