mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Egzamin Scouta

Egzamin Scouta

10 egzemplarzy Skoda Octavia Scout, 17 dni, ponad 9 700 kilometrów - 4 sierpnia rusza Scout Experience 2007, wyprawa najdłuższą drogą świata z Moskwy do Władywostoku.

Egzamin Scouta

Celem imprezy jest sprawdzenie najbardziej „ekstremalnej” Skody w ekstremalnych warunkach. Przekraczając 11 stref czasowych uczestnicy wyprawy przejadą przez całą Rosję, napotykając po drodze na bardzo zróżnicowane warunki pogodowe i drogowe. Od raczej dobrej asfaltowej nawierzchni w Moskwie i okolicach, do szutru na odcinku Czita-Chabarowsk. Mimo tego, że Skoda jest obecna na rosyjskim rynku od początku XX w. po raz pierwszy zorganizuje imprezę na taką skalę. Wyprawa ma spopularyzować markę – w szczególności we wschodniej części Rosji, gdzie kierowcy preferują auta produkcji japońskiej, a świadomość marki Skoda jest niska. Na trasie zaplanowano kilka eventów dealerskich, które mają pomóc zwiększyć sprzedaż lokalnym przedstawicielom koncernu rodem z Mlada Boleslav. Piękne rosyjskie miasta i niesamowita przyroda doskonale sprawdzą się jako tło podczas sesji fotograficznych – wyprawę dokumentować będą uczestniczący w niej przedstawiciele mediów.

Łącznie na trasę wyruszy 10 modeli Skoda Octavia Scout 2.0 FSI. Wybrano auta napędzane benzyną ze względu na brak w poszczególnych regionach Rosji stacji oferujących olej napędowy. Uczestnicy wyprawy to goście Skoda Auto, dziennikarze telewizyjni i prasowi (w tym z Polski), przedstawiciele Skoda Auto Russia oraz osoby odpowiedzialne za organizację imprezy. W każdym z pojazdów podróżować będą 2, maksymalnie 3 osoby.

Dwa auta mają przypisane specjalne role – jedno wozu telewizyjnego, drugie wozu technicznego, który będzie udzielał pomocy samochodom dołączającym do kolumny Scout Experience 2007 na poszczególnych odcinkach imprezy. Trasa przebiegać będzie od „zerowego” kilometra w Moskwie do „ostatniego” kilometra kolei transsyberyjskiej we Władywostoku. Oprócz specjalnej oprawy startu i mety imprezy zorganizowane zostaną eventy dealerskie połączone z konferencjami prasowymi w Samarze, Ufie, Czelabińsku, Jekaterynburgu i Nowosybirsku.

Skoda Octavia Scout, jedno z nielicznych aut w tej klasie oferowanych z napędem 4x4, jest standardowo wyposażona w ESP oraz innowacyjną funkcję DSR – podpowiedź ruchu kierownicą. Pojazdy biorące udział w wyprawie oprócz m.in. przednich i bocznych poduszek powietrznych, dwustrefowej klimatyzacji automatycznej Climatronic oraz reflektorów ksenonowych wyposażone zostaną w 16” stalowe obręcze kół (by uniknąć uszkodzeń w trudnym terenie), a niektóre z nich w bagażniki dachowe.

Trasa wyprawy:
04.08  Moskwa
04.08  Riazań
04.08  Penza
05.08   Samara
06.08   Ufa
07.08   Czelabińsk
08.08   Jekaterynburg
08.08  Tiume
09.08  Omsk
10.08  Nowosybirsk
11.08  Kemerowo
11.08  Krasnojarsk
12.08  Irkuck
13.08  Jezioro Bajkał
14.08  Ułan-Ude
15.08  Czita
16.08  Skoworodino
17.08  Błagowieszczeńsk
19.08  Chabarowsk
20.08  Władywostok

Dowiedz się więcej o modelu Skoda Octavia

Zobacz relację z premiery Skody Octavia Scout

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Octavia
Skoda Octavia
Cena podstawowa już od: 68 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już dostępne

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już...

Aktualności 2017-11-15

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda...

Aktualności 2018-01-15

Komentuj:

~ar.tt 2007-08-28

wieś to kupi! extra gdyby dodali jeszcze jakieś dywaniki ze słomy czy przyklejane do szyby na gumowy przylepiec chińskie siatki przeciwsłoneczne, heh.

~Wiocha to kupi 2007-08-28

Wiocha to kupi

~op 2007-08-28

to jedyny burakowóz który jakoś wygląda.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.