mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Egzamin Scouta

Egzamin Scouta

10 egzemplarzy Skoda Octavia Scout, 17 dni, ponad 9 700 kilometrów - 4 sierpnia rusza Scout Experience 2007, wyprawa najdłuższą drogą świata z Moskwy do Władywostoku.

Egzamin Scouta

Celem imprezy jest sprawdzenie najbardziej „ekstremalnej” Skody w ekstremalnych warunkach. Przekraczając 11 stref czasowych uczestnicy wyprawy przejadą przez całą Rosję, napotykając po drodze na bardzo zróżnicowane warunki pogodowe i drogowe. Od raczej dobrej asfaltowej nawierzchni w Moskwie i okolicach, do szutru na odcinku Czita-Chabarowsk. Mimo tego, że Skoda jest obecna na rosyjskim rynku od początku XX w. po raz pierwszy zorganizuje imprezę na taką skalę. Wyprawa ma spopularyzować markę – w szczególności we wschodniej części Rosji, gdzie kierowcy preferują auta produkcji japońskiej, a świadomość marki Skoda jest niska. Na trasie zaplanowano kilka eventów dealerskich, które mają pomóc zwiększyć sprzedaż lokalnym przedstawicielom koncernu rodem z Mlada Boleslav. Piękne rosyjskie miasta i niesamowita przyroda doskonale sprawdzą się jako tło podczas sesji fotograficznych – wyprawę dokumentować będą uczestniczący w niej przedstawiciele mediów.

Łącznie na trasę wyruszy 10 modeli Skoda Octavia Scout 2.0 FSI. Wybrano auta napędzane benzyną ze względu na brak w poszczególnych regionach Rosji stacji oferujących olej napędowy. Uczestnicy wyprawy to goście Skoda Auto, dziennikarze telewizyjni i prasowi (w tym z Polski), przedstawiciele Skoda Auto Russia oraz osoby odpowiedzialne za organizację imprezy. W każdym z pojazdów podróżować będą 2, maksymalnie 3 osoby.

Dwa auta mają przypisane specjalne role – jedno wozu telewizyjnego, drugie wozu technicznego, który będzie udzielał pomocy samochodom dołączającym do kolumny Scout Experience 2007 na poszczególnych odcinkach imprezy. Trasa przebiegać będzie od „zerowego” kilometra w Moskwie do „ostatniego” kilometra kolei transsyberyjskiej we Władywostoku. Oprócz specjalnej oprawy startu i mety imprezy zorganizowane zostaną eventy dealerskie połączone z konferencjami prasowymi w Samarze, Ufie, Czelabińsku, Jekaterynburgu i Nowosybirsku.

Skoda Octavia Scout, jedno z nielicznych aut w tej klasie oferowanych z napędem 4x4, jest standardowo wyposażona w ESP oraz innowacyjną funkcję DSR – podpowiedź ruchu kierownicą. Pojazdy biorące udział w wyprawie oprócz m.in. przednich i bocznych poduszek powietrznych, dwustrefowej klimatyzacji automatycznej Climatronic oraz reflektorów ksenonowych wyposażone zostaną w 16” stalowe obręcze kół (by uniknąć uszkodzeń w trudnym terenie), a niektóre z nich w bagażniki dachowe.

Trasa wyprawy:
04.08  Moskwa
04.08  Riazań
04.08  Penza
05.08   Samara
06.08   Ufa
07.08   Czelabińsk
08.08   Jekaterynburg
08.08  Tiume
09.08  Omsk
10.08  Nowosybirsk
11.08  Kemerowo
11.08  Krasnojarsk
12.08  Irkuck
13.08  Jezioro Bajkał
14.08  Ułan-Ude
15.08  Czita
16.08  Skoworodino
17.08  Błagowieszczeńsk
19.08  Chabarowsk
20.08  Władywostok

Dowiedz się więcej o modelu Skoda Octavia

Zobacz relację z premiery Skody Octavia Scout

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Octavia
Skoda Octavia
Cena podstawowa już od: 68 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Czeski harcerz

auto motor i sport 0000-00-00

Do coraz szerszej palety ludzkich zainteresowań potrzebne są coraz bardziej uniwersalne pojazdy. Skoda próbuje opanować ten obszar modelem Octavia Scout.

Czeski harcerz

auto motor i sport 0000-00-00

Do coraz szerszej palety ludzkich zainteresowań potrzebne są coraz bardziej uniwersalne pojazdy. Skoda próbuje opanować ten obszar modelem Octavia Scout.

Komentuj:

~ar.tt 2007-08-28

wieś to kupi! extra gdyby dodali jeszcze jakieś dywaniki ze słomy czy przyklejane do szyby na gumowy przylepiec chińskie siatki przeciwsłoneczne, heh.

~Wiocha to kupi 2007-08-28

Wiocha to kupi

~op 2007-08-28

to jedyny burakowóz który jakoś wygląda.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.