mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Eko DAF-y dla firmy EKO-OKNA

Eko DAF-y dla firmy EKO-OKNA

We wrześniu firma EKO-OKNA, europejski potentat w produkcji okien z PCV i aluminium,  odebrała ostatnią partię podwozi DAF FAR XF105. Firma doceniła zalety podwozi DAF zamawiając 21 pojazdów przeznaczonych do transportu dalekobieżnego. Kontrakt samochodów dla śląskiego klienta obsługiwała firma Warsaw Truck Center - dealer DAF Trucks Polska działająca m.in. na terenach Górnego i Dolnego Śląska.

Eko DAF-y dla firmy EKO-OKNA
Zamówienie dla EKO-OKNA w 2012 roku było realizowane w trzech partiach. Pierwsze 5 sztuk klient odebrał w marcu br., kolejne wydania odbyły się we wrześniu br. Zabudowy do pierwszych dwóch partii podwozi  DAF XF105 (9 sztuk) dostarczyła firma GNIOTPOL. Ostatnia partia 12 sztuk zabudów oraz przyczep pochodziła z firmy WECON, której dodatkowo zlecono realizację projektu  umożliwiającego podczepienie i transport wózka widłowego w tylnej części pojazdu lub przyczepy.

- W połowie 2011 roku Nasza firma zdecydowała się na powiększenie floty o kolejne samochody ciężarowe. W wyniku rozmów i pertraktacji we wrześniu zakupiliśmy 4 sztuki podwozi DAF XF105 z których byliśmy bardzo zadowoleni. Po około pół roku eksploatacji zdecydowaliśmy się na kolejne 5 zestawów. Gdy nasza firma rozpoczęła ekspansje na rynki zachodnie, głównie Belgię i Francję, powstała idea aby dokupić kolejne podwozia. Wybraliśmy podwozia marki DAF patrząc na jakość wykonania i ekonomikę eksploatacji. Atutem był też szybki termin dostawy – powiedział Dawid Wyrtki, kierownik transportu EKO-OKNA Sp. z o.o.

- Założeniami  właściciela przy wyborze marki miały być niezawodność, niskie zużycie paliwa i niskie koszty eksploatacji a jednocześnie łatwość doboru zabudowy do podwozia. Nasze pojazdy zdały ten test na piątkę. Komfortowa kabina z bogatym wyposażeniem, ekonomiczny silnik z dobranym układem napędowym dają satysfakcję z jazdy kierowcy przy bardzo niskim zużyciu paliwa. Jestem przekonany że to był naprawdę dobry wybór. To ważne, aby pojazd był „uszyty na miarę” potrzeb klienta – mówi Krzysztof Bogoński, prezes Warsaw Truck Center Sp. z o.o.

DAF XF105 to nowoczesny samochód ciężarowy, który spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Pojazdy zakupione przez firmę EKO-OKNA zostały wyspecyfikowane jako podwozia z kabiną Space Cab i regulowanym spoilerem pozwalającym zminimalizować opory powietrza. Ciężarówki zostały wyposażone w 460-konne jednostki napędowe (340 kW przy 1000-1410 obr./min) spełniające normę czystości spalin Euro5 w technologii SCR. Silnik typu MX to 6-cylindrowy Diesel o pojemności 12,9 litrów, który maksymalny moment obrotowy 2300 Nm osiąga przy 1000-1410 obr./min. Napęd na koła tylne przenoszony jest za pomocą manualnej 12-biegowej przekładni mechanicznej ZF. Samochody zostały skonfigurowane dla potrzeb transportów długodystansowych, stąd przełożenia skrzyni biegów i mostu wynoszą odpowiednio: 15,57-1,00 i 2,53.
Pojazdy DAF XF105 w standardzie są wyposażone w systemy bezpieczeństwa ABS i kontrolę trakcji, uniwersalne złącze systemu zarządzania flotą FMS (Fleet Management System), klimatyzację, ogrzewanie postojowe Eberspächer; zabezpieczenia antywłamaniowe DAF Night Lock, dwie pełnowymiarowe leżanki oraz lodówkę o pojemności 42 l. Na życzenie klienta pojazdy wyposażono w dodatkowy zbiornik paliwa (razem 1200 l) oraz klimatyzację postojową.

Samochody ciężarowe DAF XF105 to doskonałe pojazdy, najczęściej wykorzystywane w transporcie długodystansowym. Oprócz ciągników siodłowych klienci chętnie kupują również podwozia XF105, wykorzystując je pod różnego rodzaju zabudowy. Coraz bardziej popularnym produktem staje się zestaw tandemowy, którego zaletą jest duża uniwersalność.

Firma Warsaw Truck Center Sp. z  o.o., działa na terenie południowo-zachodniej Polski. Jej główną siedzibą jest Wrocław, ale posiada również oddział w Ozimku, koło Opola. Jest autoryzowanym dealerem firmy DAF Trucks Polska Sp. z o.o. i zajmuje się sprzedażą, jak i serwisem samochodów ciężarowych.

Podobne wiadomości:

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.