Eko-Logan

Studyjny model 'Logan Renault eco2 Concept' ma emitować do atmosfery zaledwie 97 gram dwutlenku węgla na jeden kilometr. Przy tym jego średnie spalanie wynosi 3,8 l oleju napędowego na 100 kilometrów. Oto rumuńsko-francuska odpowiedź na zagadnienia związane z ekologią.

Eko-Logan
Do napędu tego samochodu posłużyła zmodyfikowana jednostka wysokoprężna o pojemności 1500 ccm i mocy 86 koni mechanicznych. Logan Renault eco2 Concept alternatywnie napędzany jest mieszanką bio-diesla. Wyniki spalania udało się poprawić także dzięki zastosowaniu nowego pakietu aerodynamicznego, zmianie przełożeń skrzyni biegów, odpowiedniemu smarowaniu części mechanicznych silnika oraz specjalnie zaprojektowanemu kompletowi opon.

Ekologiczna wersja modelu Logan została przygotowana z okazji nadchodzącej wystawy poświęconej nowatorskim technologiom zasilania w samochodach, która odbędzie się w połowie listopada (14-17.11.) w Szanghaju.

Dowiedz się więcej o modelu Dacia Logan

Komentuj:

~IvanGogh2 2007-10-11

Niestety, klekoty do mnie nie przemawiaja. Diesel nie jest wedlug mnie wlasciwym napedem dla aut osobowych. Logan nie jest tu wyjatkiem, jest to auto tanie i troche tandetne, silnik diesla sprawi, ze bedzie drozszy i halasliwszy, w sumie jednak auto zyska; walory srodowiskowe nie sa tu bez znaczenia.

~loganomaniac 2007-10-08

Logan jest de best.Jak tak dalej pójdzie to wyewoluuje na całkiem niezłe auto.Zawsze byłem zwolennikiem nowych aut,bo nowe auto to tanie auto.Oczywiście na miarę możliwości portfela.Słyszę od znajomych pasjonatów jakie to "super" fury pościągali za grosze z zachodu.Dopiero po sprzedaży cieszyli się,że "uciekli" z auta bo okazało się co musieli wymienić,albo co sie sypało.Oczywiście to nie jest regułą,ale na zachodzie ludzie tez myślą i nie pozbywaja się auta w idealnym stanie za grosze.Mam na wzgledzie ekologię.Dla nowych samochodów są bardziej rygorystyczne normy spalin i recycyclingu.Pozdrawiam wszystkich miłośników przyrody.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.