mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Eko hot-rod

Eko hot-rod

Jak pogodzić ekologię z potężnymi, spalinowymi jednostkami, które pochłaniają setki litrów paliwa? GM znalazł na to sposób.

Eko hot-rod

Podstawą do budowy tej nowinki był Chevrolet Bel Air z 1955 r. Z zewnątrz auto nie zmieniło się zbyt wiele. To możemy zaobserwować głównie dzięki nowym alufelgom. Za to pod maską… Tu znajdziemy całkiem nowy 5,3-litrowy motor benzynowy (LS3 V8) o mocy 436 KM, który dzięki zmianom może pochwalić się spalaniem na poziomie 10,2l/ 100 km.

Wszystko to podobno dzięki nowej jednostce sterującej pracą silnika, przeprojektowanych kolektorów wydechowych, ekologicznych czujników oraz nowych katalizatorów. Prowadzić auto możemy dzięki automatycznej skrzyni biegów. Gdyby ktoś chciał bardziej nacieszyć się swoim nowym silnikiem i sprawdzić go w wielu ustawieniach, producent proponuje również montaż specjalnego modułu elektronicznego, który pozwala na szybkie podpięcie się pod silnik i zmianę jego ustawień.

Proponowane zmiany, za opłatą można będzie przeprowadzić już tego lata u dealerów GMPP. Sam GMPP E-ROD Concept zostanie zaprezentowany podczas Barrett-Jackson Orange County Auction.

Tematy w artykule: GM hot rod

Podobne wiadomości:

Cadillac oddzieli się od General Motors

Cadillac oddzieli się od General Motors

Aktualności 2015-08-14

Honda i GM otworzą fabrykę napędów wodorowych

Honda i GM otworzą fabrykę napędów wodorowych

Aktualności 2016-01-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.