mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ekologia i moc Saaba

Ekologia i moc Saaba

Po sukcesie Saaba 9-5 BioPower na nadchodzącej wystawie motoryzacyjnej w Detroit zaprezentowany zostanie koncepcyjny jeszcze model Saab 9-5 Aero BioPower.

Ekologia i moc Saaba

Zasilany biopaliwem (E85) koncepcyjny model wyposażony zostanie w najmocniejszy silnik, jaki znajduje się w ofercie szwedzkiej marki. Jednak w porównaniu do benzynowej wersji Aero, 9-5 Aero BioPower będzie dysponował mocą większą o 20 procent (310/260 KM) i o 25 procent wyższym momentem obrotowym (440/350 Nm). Na drodze przełoży się to na niecałe 6 sekund do 100 km/h (9-5 Aero - 6,9 sek.). Jednocześnie aż o 70% zmniejszona zostanie emisja dwutlenku węgla, gazu odpowiedzialnego m.in. za globalne ocieplenie.

Saab już od końca lata w Szwecji oferuje model 9-5 w wersji BioPower. Jednak pod maską znajduje się słabsza jednostka 2.0t 180 KM, która i tak jest o 30 KM mocniejsza niż w wersji standardowej. Redukcja CO2, tak jak w przypadku koncepcyjnego modelu 9-5 Aero BioPower, jest niższa aż o 70%.

Technologia BioPower po raz pierwszy zostanie połączona z topową wersją 9-5 Aero. Ma to udowodnić, iż bardziej ekologiczne modele nie muszą wcale odstawać pod względem mocy, a wręcz przeciwnie, mogą konkurować ze standardowymi modelami. I to właśnie na rynku amerykańskim, gdzie biopaliwo E85 jest bardziej popularne niż w Europie, odbędzie się pierwszy pokaz takiego modelu. Choć jest to jeszcze model koncepcyjny, to jednak wydaje się, iż nic nie stoi na przeszkodzie, by w niedalekiej przyszłości trafił on do sprzedaży. Tym bardziej, iż debiut rynkowy słabszego 9-5 BioPower okazał się bardzo obiecujący.

Zobacz więcej o modelu Saab 9-5

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab 9-5 Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Saab 9-5

Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech