mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ekologia i moc Saaba

Ekologia i moc Saaba

Po sukcesie Saaba 9-5 BioPower na nadchodzącej wystawie motoryzacyjnej w Detroit zaprezentowany zostanie koncepcyjny jeszcze model Saab 9-5 Aero BioPower.

Ekologia i moc Saaba

Zasilany biopaliwem (E85) koncepcyjny model wyposażony zostanie w najmocniejszy silnik, jaki znajduje się w ofercie szwedzkiej marki. Jednak w porównaniu do benzynowej wersji Aero, 9-5 Aero BioPower będzie dysponował mocą większą o 20 procent (310/260 KM) i o 25 procent wyższym momentem obrotowym (440/350 Nm). Na drodze przełoży się to na niecałe 6 sekund do 100 km/h (9-5 Aero - 6,9 sek.). Jednocześnie aż o 70% zmniejszona zostanie emisja dwutlenku węgla, gazu odpowiedzialnego m.in. za globalne ocieplenie.

Saab już od końca lata w Szwecji oferuje model 9-5 w wersji BioPower. Jednak pod maską znajduje się słabsza jednostka 2.0t 180 KM, która i tak jest o 30 KM mocniejsza niż w wersji standardowej. Redukcja CO2, tak jak w przypadku koncepcyjnego modelu 9-5 Aero BioPower, jest niższa aż o 70%.

Technologia BioPower po raz pierwszy zostanie połączona z topową wersją 9-5 Aero. Ma to udowodnić, iż bardziej ekologiczne modele nie muszą wcale odstawać pod względem mocy, a wręcz przeciwnie, mogą konkurować ze standardowymi modelami. I to właśnie na rynku amerykańskim, gdzie biopaliwo E85 jest bardziej popularne niż w Europie, odbędzie się pierwszy pokaz takiego modelu. Choć jest to jeszcze model koncepcyjny, to jednak wydaje się, iż nic nie stoi na przeszkodzie, by w niedalekiej przyszłości trafił on do sprzedaży. Tym bardziej, iż debiut rynkowy słabszego 9-5 BioPower okazał się bardzo obiecujący.

Zobacz więcej o modelu Saab 9-5

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab 9-5 Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Saab 9-5

Podobne wiadomości:

Top 10 wydarzeń 2014

Top 10 wydarzeń 2014

Aktualności 2014-12-30

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross