mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ekologia w centrum uwagi

Ekologia w centrum uwagi

Już kolejny rok z rzędu jednym z wiodących tematów targów motoryzacyjnych AMI Lipsk jest ochrona środowiska dlatego wśród tegorocznych nowości nie mogło zabraknąć proekologicznych modeli.

Ekologia w centrum uwagi

„Gama modeli, a właściwie technologii przyjaznych środowisku prezentowanych w tym roku na AMI jest niezwykle szeroka. Począwszy od aut wykorzystujących do napędu zarówno gaz ziemny jak i płynny, poprzez technologie hybrydowe, paliwo wodorowe, bardzo oszczędne silniki wysokoprężne, aż po biopaliwa. Niezwykle dużą rolę na targach AMITEC odgrywają z kolei filtry cząstek stałych” – mówi Matthias Kober, dyrektor targów AMI, AMITEC.

I rzeczywiście, praktycznie każdy liczący się producent na swoim stoisku prezentuje przynajmniej jeden model z tzw. alternatywnym napędem. Choć wciąż jeszcze dominują w tym temacie samochody zasilane płynnym gazem (LPG), gdzie wśród tegorocznych nowości pojawiła się m.in. Kia cee`d LPG oraz  zasilane autogazem modele Chevroleta, to jednak najprężniej rozwijającą się obecnie technologią wydaje się być gaz ziemny (CNG).  Światową premierę na targach lipskich ma Ford Focus CNG, a wśród innych tegorocznych nowości należy wymienić m.in. Fiata Panda Panda oraz Volkswagena Torana EcoFuel.

W dziedzinie technologii hybrydowej dominują wciąż japońscy producenci (np. Honda Small Hybrid Sports Concept, Lexus LS 600H), to jednak ochotę na zaistnienie w tym segmencie rynkowym wykazuje także jedna z najdynamiczniej rozwijających się  marek na rynku europejskim – Kia (Kia Rio Hybryd). Z kolei najlepiej w tematyce biopaliw wciąż czuje się Saab ze swoją tegoroczną nowością, modelem 9-5 BioPower 100.

I jeszcze na koniec najmniej rozwinięta, stawiająca pierwsze kroki w dziedzinie alternatywnego zasilania samochodów, technologia paliwa wodorowego. W Lipsku reprezentują ją m.in. BMW Hydrogen 7, Peugeot 207 Epure i Toyota „Fine-S”.

 

Zobacz serwis specjalny AMI LIPSK 2007 w mojeauto.pl!

 

Zobacz galerię zdjęć z targów motoryzacyjnych AMI w Lipsku

Komentuj:

~dealer 2007-04-16

chyba jestes smieszny edzio, zapewne nigdy tam nie byles i gadasz takie glupoty zza monitora swego kompa, moze warto czasami ruszyc swoje d...psko i zobaczyc cos zanim sie o tym bedzie pisalo, bylem w Lipsku i przed rokiem i w tym i naprawde warto, choc nie ukrywam brakuje im do genewy cazy frankfurtu (zwlaszcza premier swiatowych), ale nad poznaniem to lata świetlne przewagi

~edzio 2007-04-15

Ami lipsk to lipa. targi na poziomie poznania

~Podpis: 2007-04-14

Dziękuje, że poprawiliście :)

~Podpis: 2007-04-13

Mamy nową markę ;) cytuje "np. Honda Small Hybryd Sports Koncept, Lewus LS 600H" Lewus to ta luksusowa marka koncerny Doyoda?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Amerykański koncern spożywczy inwestuje w nowy pomysł Elona Muska - autonomiczną ciężarówkę Tesla Semi. PepsiCo zamówiło 100 egzemplarzy, które pozwolą ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w łańcuchu dostaw.