mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ekologia w centrum uwagi

Ekologia w centrum uwagi

Już kolejny rok z rzędu jednym z wiodących tematów targów motoryzacyjnych AMI Lipsk jest ochrona środowiska dlatego wśród tegorocznych nowości nie mogło zabraknąć proekologicznych modeli.

Ekologia w centrum uwagi

„Gama modeli, a właściwie technologii przyjaznych środowisku prezentowanych w tym roku na AMI jest niezwykle szeroka. Począwszy od aut wykorzystujących do napędu zarówno gaz ziemny jak i płynny, poprzez technologie hybrydowe, paliwo wodorowe, bardzo oszczędne silniki wysokoprężne, aż po biopaliwa. Niezwykle dużą rolę na targach AMITEC odgrywają z kolei filtry cząstek stałych” – mówi Matthias Kober, dyrektor targów AMI, AMITEC.

I rzeczywiście, praktycznie każdy liczący się producent na swoim stoisku prezentuje przynajmniej jeden model z tzw. alternatywnym napędem. Choć wciąż jeszcze dominują w tym temacie samochody zasilane płynnym gazem (LPG), gdzie wśród tegorocznych nowości pojawiła się m.in. Kia cee`d LPG oraz  zasilane autogazem modele Chevroleta, to jednak najprężniej rozwijającą się obecnie technologią wydaje się być gaz ziemny (CNG).  Światową premierę na targach lipskich ma Ford Focus CNG, a wśród innych tegorocznych nowości należy wymienić m.in. Fiata Panda Panda oraz Volkswagena Torana EcoFuel.

W dziedzinie technologii hybrydowej dominują wciąż japońscy producenci (np. Honda Small Hybrid Sports Concept, Lexus LS 600H), to jednak ochotę na zaistnienie w tym segmencie rynkowym wykazuje także jedna z najdynamiczniej rozwijających się  marek na rynku europejskim – Kia (Kia Rio Hybryd). Z kolei najlepiej w tematyce biopaliw wciąż czuje się Saab ze swoją tegoroczną nowością, modelem 9-5 BioPower 100.

I jeszcze na koniec najmniej rozwinięta, stawiająca pierwsze kroki w dziedzinie alternatywnego zasilania samochodów, technologia paliwa wodorowego. W Lipsku reprezentują ją m.in. BMW Hydrogen 7, Peugeot 207 Epure i Toyota „Fine-S”.

 

Zobacz serwis specjalny AMI LIPSK 2007 w mojeauto.pl!

 

Zobacz galerię zdjęć z targów motoryzacyjnych AMI w Lipsku

Komentuj:

~dealer 2007-04-16

chyba jestes smieszny edzio, zapewne nigdy tam nie byles i gadasz takie glupoty zza monitora swego kompa, moze warto czasami ruszyc swoje d...psko i zobaczyc cos zanim sie o tym bedzie pisalo, bylem w Lipsku i przed rokiem i w tym i naprawde warto, choc nie ukrywam brakuje im do genewy cazy frankfurtu (zwlaszcza premier swiatowych), ale nad poznaniem to lata świetlne przewagi

~edzio 2007-04-15

Ami lipsk to lipa. targi na poziomie poznania

~Podpis: 2007-04-14

Dziękuje, że poprawiliście :)

~Podpis: 2007-04-13

Mamy nową markę ;) cytuje "np. Honda Small Hybryd Sports Koncept, Lewus LS 600H" Lewus to ta luksusowa marka koncerny Doyoda?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.