mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ekologiczna Insignia ecoFLEX

Ekologiczna Insignia ecoFLEX

Na rynku niemieckim dostępna jest już ekologiczna wersja Opla Insigni z dwulitrowym silnikiem wysokoprężnym, której średnie spalanie wynosić będzie 5,2 l/100 km.

Ekologiczna Insignia ecoFLEX
Pod maską Insigni ecoFLEX znajduje się 160-konna jednostka o pojemności skokowej 2 litrów i maksymalnym momencie obrotowym rzędu 350 Nm dostępnym już od 1.750 obr/min, który tymczasowo można zwiększyć na 15 sekund do 380 Nm dzięki funkcji overboost. Insignia ecoFLEX przyspiesza od 0 do 100 km/godz. w ciągu 9,5 sekundy i osiąga maksymalną prędkością 221 km/godz

Podobnie jak pozostałe modele Insigni, nowy ecoFLEX spełnia normę emisji spalin EURO 5. Początkowo będzie on dostępny w wersjach nadwoziowych sedan i hatchback za cenę rozpoczynającą się od 30.105 euro. Dostawy dla klientów rozpoczną się na początku lata tego roku. Dzięki niskiemu poziomowi emisji CO2 (136 g/km) klienci w wielu krajach mogą liczyć na ulgi podatkowe.

Wersja ecoFLEX różni się od standardowych m.in. poprzez dodanie poszycia pod zbiornikiem paliwa i obniżenie nadwozia o 10 mm, co spowodowało obniżenie wartości CD do 0,26 i uczyniło ten model jednym z najbardziej aerodynamicznych sedanów na świecie. Pozostałe udoskonalenia obejmują elastyczny przedni spoiler i zmniejszenie liczby górnych wlotów chłodzenia. Ponadto, konstruktorzy dokonali optymalizacji przełożenia przekładni głównej, sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów, zastosowana została również ekologiczna opona Michelin Primacy HP.

Innowacyjny proces spalania CleanTech zaprojektowany z myślą o silnikach wysokoprężnych zapewnia najniższy możliwy do uzyskania poziom emisji spalin i poprawia akustykę wnętrza dzięki kontroli spalania z wykorzystaniem elektronicznego układu zamkniętego, na bieżąco dostosowującego poziom wtrysku paliwa do poziomu spalania. Pozwala to na dynamiczną jazdę z maksymalnie niskim zużyciem paliwa. Najniższe zużycie paliwa osiągane jest przy przestrzeganiu zaleceń dotyczących przełożeń, oznaczonych symbolem strzałki na desce rozdzielczej. W praktyce kierowcy mogą wrzucić szósty bieg na niskich obrotach, a nadal zachować rezerwę na większe przyspieszenie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Insignia
Opel Insignia
Cena podstawowa już od: 99 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?

Opel Insignia Country Tourer w polskich...

Aktualności 2017-08-06

Opel Agila Steinmetz – tuning dla mamy

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.