mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ekologiczna Scania w Słupsku

Ekologiczna Scania w Słupsku

Scania przekaże do eksploatacji Miejskiemu Zakładowi Komunikacji w Słupsku na okres 5 lat pięć nowoczesnych, napędzanych ekologicznym paliwem E95, autobusów miejskich, wyprodukowanych w słupskich zakładach Scania Production Słupsk. Producent zobowiązał się również do zapewnienia kompleksowej obsługi serwisowej.

Ekologiczna Scania w Słupsku

W dniu 8 lutego 2006r. Prezydent Miasta Słupska, Miejski Zakład Komunikacji w Słupsku oraz Scania Polska S.A. podpisali porozumienie o wprowadzeniu do eksploatacji floty ekologicznych autobusów miejskich. Pionierska umowa obejmuje wprowadzenie na ulice Słupska floty nowoczesnych pojazdów Scania, których silniki napędzane są etanolem E95, ekologicznym paliwem odnawialnym o minimalnej szkodliwości dla środowiska naturalnego. 

Umowa o współpracy miasta z koncernem Scania obejmuje również stworzenie systemu stałego monitorowania emisji szkodliwych substancji oraz kosztów eksploatacji  pojazdów, prowadzone przez jeden z polskich instytutów naukowych. Ponadto sygnatariusze porozumienia potwierdzili zamiar stałego zwiększania ilości eksploatowanych pojazdów zasilanych etanolem oraz rozbudowę niezbędnej infrastruktury. Strony porozumienia uzgodniły, że podejmą wspólne działania mające na celu promocję wykorzystania ekologicznych autobusów, w tym również zmianę aktów prawnych dotyczących wykorzystania etanolu jako biopaliwa.

Scania Production Słupsk. W słupskim zakładzie Scania, w latach 1994 - 2003 powstawały nowoczesne samochody ciężarowe oraz podwozia do autobusów. Od 2003 roku zakład jest europejskim centrum produkcji autobusów miejskich Scania. Największym w Polsce odbiorcą autobusów miejskich Scania jest miasto Kraków, które obecnie eksploatuje 128 pojazdów.

Utworzona w 1995 roku Scania Polska S.A. - dystrybutor pojazdów Scania w Polsce odpowiada za sprzedaż, marketing oraz rozwój sieci serwisowej pojazdów Scania w Polsce. Scania Polska dysponuje obecnie siecią 10 dealerów i 26 stacji serwisowych.

Scania jest światowym liderem w dziedzinie produkcji pojazdów ciężarowych (pow. 16 t DMC)  przeznaczonych dla ciężkiego transportu, autobusów miejskich i autokarów oraz silników przemysłowych i morskich. Roczne obroty koncernu przekraczają 57.6 mld SEK. Koncern zatrudnia na całym świecie 30.000 pracowników. Produkcja zlokalizowana jest głównie w Europie i Ameryce Południowej. Scania sprzedaje swoje produkty na ponad 100 rynkach całego świata. 95% produkcji sprzedawane jest poza granicami Szwecji.

Przeczytaj także:

Większa produkcja w słupskiej Scanii (2006-02-13)

Scania na ulicach Paryża (2005-10-28)


Podobne wiadomości:

Większa produkcja w słupskiej Scanii

Większa produkcja w słupskiej Scanii

Aktualności 2006-02-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.