mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ekologiczna ciężarówka z Japonii

Ekologiczna ciężarówka z Japonii

Należąca do koncernu DaimlerChrysler japońska firma Mitsubishi Fuso poinformowała o zbudowaniu najbardziej ekologicznej ciężarówki na świecie. Pojazd o nazwie Canter Eco Hybrid napędzany jest silnikiem hybrydowym, który ogranicza spalanie o 20% i emisje toksycznych związków o 40%.

Ekologiczna ciężarówka z Japonii

Canter Eco Hybrid został wyposażony w inteligentny napęd hybrodowy, który dostosowuje swoją pracę do warunków jezdnych. W przypadku ruszania auto w całości korzysta z silnika hybrydowego. W trakcie szybszego rozpędzania automatycznie napęd wspomagany jest przez silnik wysokprężny. Przy jednostajnej prędkości pracuje natomiast sam Diesel.

Waga samochodu w zależności od wariantu nadwoziowego waha się w granicach od 2,83 do 2,87 t. Możliwości załadunkowe wynoszą od 2 do 3 ton.

Czytaj także:

Hybrydowa ciężarówka Volvo w 2009 2006-03-10


Podobne wiadomości:

Hybrydowa ciężarówka Volvo w 2009

Hybrydowa ciężarówka Volvo w 2009

Aktualności 2006-03-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koncern FCA mieszał przy spalinach?
Koncern FCA mieszał przy spalinach?
Afera "Dieselgate" zatacza coraz szersze kręgi. Pod koniec zeszłego tygodnia amerykańska agencja ds. ochrony środowiska oskarżyła koncern FCA o wykorzystywanie podobnych rozwiązań jak Volkswagen. Sprawa może dotyczyć nawet 100 tys. samochodów sprzedawanych na terenie USA.