mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ekologiczna ciężarówka z Japonii

Ekologiczna ciężarówka z Japonii

Należąca do koncernu DaimlerChrysler japońska firma Mitsubishi Fuso poinformowała o zbudowaniu najbardziej ekologicznej ciężarówki na świecie. Pojazd o nazwie Canter Eco Hybrid napędzany jest silnikiem hybrydowym, który ogranicza spalanie o 20% i emisje toksycznych związków o 40%.

Ekologiczna ciężarówka z Japonii

Canter Eco Hybrid został wyposażony w inteligentny napęd hybrodowy, który dostosowuje swoją pracę do warunków jezdnych. W przypadku ruszania auto w całości korzysta z silnika hybrydowego. W trakcie szybszego rozpędzania automatycznie napęd wspomagany jest przez silnik wysokprężny. Przy jednostajnej prędkości pracuje natomiast sam Diesel.

Waga samochodu w zależności od wariantu nadwoziowego waha się w granicach od 2,83 do 2,87 t. Możliwości załadunkowe wynoszą od 2 do 3 ton.

Czytaj także:

Hybrydowa ciężarówka Volvo w 2009 2006-03-10


Podobne wiadomości:

Hybrydowa ciężarówka Volvo w 2009

Hybrydowa ciężarówka Volvo w 2009

Aktualności 2006-03-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross