mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ekologiczna inwestycja Hyundaia

Ekologiczna inwestycja Hyundaia

Koncerny motoryzacyjne stawiają bardzo mocno na ekologię. Ochrona środowiska obecnie determinuje tworzenie większości nowych modeli. Jednak nie tylko w ten sposób firmy samochodowe dbają o otaczającą nas przyrodę. Bardzo dobrym przykładem jest tu najnowsza inwestycja Hyundaia.

Ekologiczna inwestycja Hyundaia
Hyundai Motor Company zainstaluje na dachu swojej fabryki w Asan największą w Korei Południowej dachową elektrownię fotowoltaiczną. Farma PV będzie się składać z około 40.000 baterii słonecznych, przez co stanie się największą tego typu inwestycją w kraju. Wytworzona w ten sposób energia ma być kupowana przez spółkę Korea Electric Power Corporation (KEPCO) i odsprzedawana lokalnym odbiorcom, w tym miastu Asan. Elektrownia odciąży tym samym koreańską sieć energetyczną oraz przyczyni się do ochrony środowiska – zmniejszy emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na powierzchni 213.000 metrów kwadratowych, co stanowi aż 68 procent łącznej powierzchni dachowej. Ich łączna moc szczytowa będzie sięgać wartości 10 MW. Oznacza to, że elektrownia będzie mogła dostarczać nawet 11,5 miliona kWh rocznie, czyli energię wystarczającą do stabilnego zasilania aż 3200 gospodarstw domowych. Przy wytwarzaniu takiej samej ilości energii konwencjonalna elektrownia cieplna emituje aż 5600 ton dwutlenku węgla. Innymi słowy, elektrownia fotowoltaiczna w Asan może pomóc w zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla
o 5600 ton, co da efekt równoważny posadzeniu ponad miliona sosen (1,12 mln).

Farma PV będzie zbudowana wyłącznie na dachach istniejących już budynków, dlatego jej konstrukcja nie wiąże się z zajęciem dodatkowych gruntów, ani też nie będzie miała szkodliwych skutków dla środowiska.

Miejsce instalacji nie jest przypadkowe – w zakładach w Asan wytwarzane są przyjazne dla środowiska samochody Hyundai Sonata Hybrid, Sonata i Grandeur (w niektórych krajach oferowany jako Azera) – modele, które wpisują się w proekologiczną strategię działań Hyundaia.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai CO2 ekologia środowisko emisja CO2

Podobne wiadomości:

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Aktualności 2017-07-14

Jaguar XF ze zmodernizowanym dieslem

auto motor i sport 0000-00-00

2,2-litrowa jednostka wysokoprężna w Jaguarze XF jest teraz oszczędna jak nigdy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy polskie ceny
Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy polskie ceny
W polskich salonach Audi ruszyło zbieranie zamówień na topowy model A8. Wiemy, ile kosztuje nowa generacja limuzyny z Ingolstadt.