mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ekologiczne ISO dla Kia Sportage

Ekologiczne ISO dla Kia Sportage

TÜV Nord potwierdził zgodność bilansu ekologicznego nowego modelu Kia Sportage z wymogami normy ochrony środowiska ISO 14040.

Ekologiczne ISO dla Kia Sportage

Nowy, kompaktowy SUV marki Kia otrzymał międzynarodowy certyfikat ekologiczny. Rygorystyczna ocena kompleksowego oddziaływania na środowisko naturalne począwszy od etapu produkcji poprzez codzienną eksploatację aż do procesów recyklingowych stała się dla TÜV Nord podstawą do wydania certyfikatu o zgodności.

Testy i badania prowadzone przez tą instytucję europejską potwierdzają pozytywny bilans ekologiczny tego samochodu oraz znaczny postęp, jaki dokonał się w porównaniu z modelem poprzednim.


Sportage nowej generacji produkowany jest przez europejską fabrykę Kia w Żylinie na Słowacji. Zakład ten przeszedł certyfikację w zakresie analizy cyklu życia wyrobu ISO 14001 już w roku 2007 i otrzymał status fabryki przyjaznej środowisku naturalnemu.  

Stosowane w Żylinie technologie produkcji i utylizacji odpadów należą do najnowocześniejszych na świecie, a wytwarzany tam hatchback Kia cee’d był pierwszym samochodem marki koreańskiej, który otrzymał certyfikat ISO 14040.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia Sportage
Kia Sportage
Cena podstawowa już od: 75 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Polskie ceny Kii Sportage

auto motor i sport 0000-00-00

Kia Stonic - nowy crossover z Korei

Kia Stonic - nowy crossover z Korei

Aktualności 2017-06-13

Komentuj:

~KIŁA_fan 2010-09-14

Ta KIŁA nawet nie jest taka brzydka na zewnątrz, środek już taki sobie, ale jakość, technika - nędza. Koreańskie badziewie, a jakie to drogie, hohooo

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.