mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ekologiczne Renault już popularne

Ekologiczne Renault już popularne

Blisko 65 procent z łącznej liczby 14.105 kupionych w naszym kraju w ubiegłym roku samochodów osobowych marek Renault i Dacia oznaczonych było znakiem eco2.

Ekologiczne Renault już popularne
Francuski koncern należy do trójki europejskich liderów jeśli chodzi o sprzedaż aut z najniższą emisją CO2. I choć na naszym rynku, jak na razie, zakup auta o niskiej emisji dwutlenku węgla nie niesie ze sobą jakichś dodatkowych korzyści w postaci niższych podatków bądź zwolnienia z niektórych opłat, to jednak zalety w postaci niskiego spalania czy ogólnie niższych kosztów eksploatacji zachęcają do wyboru ekologicznych wersji.

Wśród najbardziej popularnych ekologicznych modeli Renault ubiegłego roku znalazły się Clio i Clio Grandtour, których sprzedano łącznie ponad 6.700 sztuk, a których wszystkie wersje silnikowe należą do jednych z najbardziej ekologicznych na rynku. Na drugim miejscu pod względem popularności wśród wersji ekologicznych znalazły się modele Renault Megane, a trzecim z kolei najchętniej kupowanym samochodem ekologicznym z floty Renault okazała się Thalia. Wśród wersji ekologicznych Dacii, największą popularnością cieszył się Logan MCV z silnikiem 1.5 dCi 68 KM.

- Od 9 marca br. polski oddział Renault wprowadził specjalne ecodopłaty do ekologicznych wersji wybranych modeli aut. Klient kupujący wersję oznaczoną eco2, to osoba świadomie wybierająca mniejsze oddziaływanie na środowisko, a przede wszystkim decydująca się na bardziej ekonomiczne w użytkowaniu auto, które zużywa mniej paliwa, a którego silnik został tak opracowany, że nie obniża dynamiki auta czy komfortu jazdy – powiedział Prezes Renault Polska, Grzegorz Zalewski.

W Europie w 2008 roku Grupa Renault sprzedała 60% samochodów (Renault i Dacia), które emitują poniżej 140 g CO2/km (w roku 2007 było to 48%). Obecnie 20% sprzedawanych przez Grupę Renault samochodów emituje poniżej 120 g CO2/km.

Znakiem Renault eco2 i Dacia eco2 zostały oznaczone wersje silnikowe emitujące poniżej 140 g CO2/km oraz charakteryzujące się niskim spalaniem (na poziomie 5,3 l/100 km bądź niższym w przypadku silników wysokoprężnych i na poziomie 5,9 l/100 km lub niższym w przypadku silników benzynowych), a także przystępne cenowo.

Samochody te muszą spełniać dodatkowo trzy następujące kryteria:
– są produkowane w fabryce posiadającej certyfikat ISO 14 001, czyli spełniającej normę ochrony środowiska dla zakładów przemysłowych;
– są wyposażone w silniki emitujące mniej niż 140 g CO2/km lub są przystosowane do zasilania biopaliwami;
– 95% ich masy nadaje się do powtórnego wykorzystania, zawierają również blisko 5% tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, czyli średnio 34 kg.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault

Podobne wiadomości:

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.