mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ekologiczne Renault już popularne

Ekologiczne Renault już popularne

Blisko 65 procent z łącznej liczby 14.105 kupionych w naszym kraju w ubiegłym roku samochodów osobowych marek Renault i Dacia oznaczonych było znakiem eco2.

Ekologiczne Renault już popularne
Francuski koncern należy do trójki europejskich liderów jeśli chodzi o sprzedaż aut z najniższą emisją CO2. I choć na naszym rynku, jak na razie, zakup auta o niskiej emisji dwutlenku węgla nie niesie ze sobą jakichś dodatkowych korzyści w postaci niższych podatków bądź zwolnienia z niektórych opłat, to jednak zalety w postaci niskiego spalania czy ogólnie niższych kosztów eksploatacji zachęcają do wyboru ekologicznych wersji.

Wśród najbardziej popularnych ekologicznych modeli Renault ubiegłego roku znalazły się Clio i Clio Grandtour, których sprzedano łącznie ponad 6.700 sztuk, a których wszystkie wersje silnikowe należą do jednych z najbardziej ekologicznych na rynku. Na drugim miejscu pod względem popularności wśród wersji ekologicznych znalazły się modele Renault Megane, a trzecim z kolei najchętniej kupowanym samochodem ekologicznym z floty Renault okazała się Thalia. Wśród wersji ekologicznych Dacii, największą popularnością cieszył się Logan MCV z silnikiem 1.5 dCi 68 KM.

- Od 9 marca br. polski oddział Renault wprowadził specjalne ecodopłaty do ekologicznych wersji wybranych modeli aut. Klient kupujący wersję oznaczoną eco2, to osoba świadomie wybierająca mniejsze oddziaływanie na środowisko, a przede wszystkim decydująca się na bardziej ekonomiczne w użytkowaniu auto, które zużywa mniej paliwa, a którego silnik został tak opracowany, że nie obniża dynamiki auta czy komfortu jazdy – powiedział Prezes Renault Polska, Grzegorz Zalewski.

W Europie w 2008 roku Grupa Renault sprzedała 60% samochodów (Renault i Dacia), które emitują poniżej 140 g CO2/km (w roku 2007 było to 48%). Obecnie 20% sprzedawanych przez Grupę Renault samochodów emituje poniżej 120 g CO2/km.

Znakiem Renault eco2 i Dacia eco2 zostały oznaczone wersje silnikowe emitujące poniżej 140 g CO2/km oraz charakteryzujące się niskim spalaniem (na poziomie 5,3 l/100 km bądź niższym w przypadku silników wysokoprężnych i na poziomie 5,9 l/100 km lub niższym w przypadku silników benzynowych), a także przystępne cenowo.

Samochody te muszą spełniać dodatkowo trzy następujące kryteria:
– są produkowane w fabryce posiadającej certyfikat ISO 14 001, czyli spełniającej normę ochrony środowiska dla zakładów przemysłowych;
– są wyposażone w silniki emitujące mniej niż 140 g CO2/km lub są przystosowane do zasilania biopaliwami;
– 95% ich masy nadaje się do powtórnego wykorzystania, zawierają również blisko 5% tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, czyli średnio 34 kg.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic