mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ekologiczny kontratak Peugeota

Ekologiczny kontratak Peugeota

Francuzi nie zamierzają poddawać się w walce o udziały na rynku "zielonych" samochodów. Okazją do ataku na segment będzie premiera modelu Peugeot 308, który pojawi się na rynku najprawdopodobniej w wersji wyposażonej w układ hybrydowy połączony z silnikiem diesla.

Ekologiczny kontratak Peugeota

Jak dotąd pierwsze miejsce w rankingach czystości spalania zajmowała Toyota Prius, która wydalała z siebie CO2 na poziomie 104g/km. Hybrydowy Peugeot 308 ma podbić poprzeczkę do wartości mniejszej niż 90 g/km. Do tego średnie spalanie samochodu w warunkach mieszanych będzie oscylować w granicach 4 l/100km. Dodatkowo te wartości mają być osiągnięte w połączeniu silnika wysokoprężnego i elektrycznego. Czy szykuje się zatem rewolucja w dziedzinie „zielonych” samochodów?

Połączenie dwóch jednostek (wysokoprężnej i elektrycznej) zostało opracowane przez Peugeota i Citroena. Przedpremierowy pokaz napędu hybrydowego w formie konceptu miał miejsce podczas zeszłorocznych targów w Genewie. W wersji produkcyjnej, nowa konstrukcja zostanie zasilona silnikiem typu turbodiesel o pojemności 1,6 litra. W standardzie pojawi się automatyczna przekładnia z możliwością zmiany biegów za pomocą łopatek. Dodatkowo zaimplementowana zostanie technologia pozwalająca na regenerację energii z hamowania, która jest następnie wykorzystywana do ładowania akumulatorów umieszczonych w miejsce koła zapasowego.

Auto wyposażone w ekologiczny układ napędowy powinno być droższe od standardowego modelu w przeliczeniu o jakieś 8 tysięcy złotych. Po premierze samochodu, oszczędna technologia zawita z pewnością do kilku innych modeli z zestawienia tych marek. Peugeot nie nastawia się póki co na wysokie wyniki sprzedaży samochodu hybrydowego. Ekologiczne 308 zajmie na początek mały udział pomiędzy samochodami napędzanymi konwencjonalnymi jednostkami.

Czytaj także:

Peugeot 308 w kolejce (2006-09-26)

Peugeot 308 już w 2007 (2006-01-26)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Peugeot 308
Peugeot 308
Cena podstawowa już od: 68 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot 308 Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot Peugeot 308

Podobne wiadomości:

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Premiery 2016-09-07

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Aktualności 2016-12-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.