mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ekologiczny kontratak Peugeota

Ekologiczny kontratak Peugeota

Francuzi nie zamierzają poddawać się w walce o udziały na rynku "zielonych" samochodów. Okazją do ataku na segment będzie premiera modelu Peugeot 308, który pojawi się na rynku najprawdopodobniej w wersji wyposażonej w układ hybrydowy połączony z silnikiem diesla.

Ekologiczny kontratak Peugeota

Jak dotąd pierwsze miejsce w rankingach czystości spalania zajmowała Toyota Prius, która wydalała z siebie CO2 na poziomie 104g/km. Hybrydowy Peugeot 308 ma podbić poprzeczkę do wartości mniejszej niż 90 g/km. Do tego średnie spalanie samochodu w warunkach mieszanych będzie oscylować w granicach 4 l/100km. Dodatkowo te wartości mają być osiągnięte w połączeniu silnika wysokoprężnego i elektrycznego. Czy szykuje się zatem rewolucja w dziedzinie „zielonych” samochodów?

Połączenie dwóch jednostek (wysokoprężnej i elektrycznej) zostało opracowane przez Peugeota i Citroena. Przedpremierowy pokaz napędu hybrydowego w formie konceptu miał miejsce podczas zeszłorocznych targów w Genewie. W wersji produkcyjnej, nowa konstrukcja zostanie zasilona silnikiem typu turbodiesel o pojemności 1,6 litra. W standardzie pojawi się automatyczna przekładnia z możliwością zmiany biegów za pomocą łopatek. Dodatkowo zaimplementowana zostanie technologia pozwalająca na regenerację energii z hamowania, która jest następnie wykorzystywana do ładowania akumulatorów umieszczonych w miejsce koła zapasowego.

Auto wyposażone w ekologiczny układ napędowy powinno być droższe od standardowego modelu w przeliczeniu o jakieś 8 tysięcy złotych. Po premierze samochodu, oszczędna technologia zawita z pewnością do kilku innych modeli z zestawienia tych marek. Peugeot nie nastawia się póki co na wysokie wyniki sprzedaży samochodu hybrydowego. Ekologiczne 308 zajmie na początek mały udział pomiędzy samochodami napędzanymi konwencjonalnymi jednostkami.

Czytaj także:

Peugeot 308 w kolejce (2006-09-26)

Peugeot 308 już w 2007 (2006-01-26)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Peugeot 308
Peugeot 308
Cena podstawowa już od: 71 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot 308 Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot Peugeot 308

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Aktualności 2016-12-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.