mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ekologiczny punkt dilerski Iveco

Ekologiczny punkt dilerski Iveco

Iveco otworzyła swój setny, a jednocześnie pierwszy ekologiczny punkt dealerski w Brazylii, przy czym na przestrzeni ostatnich czterech lat liczba salonów dealerskich w sieci Iveco podwoiła się. Jest to pierwsza w całej Brazylii dealerska placówka handlowa stworzona z myślą o zrównoważonym rozwoju i należy ona do grona najbardziej ekologicznych na całym świecie.

Ekologiczny punkt dilerski Iveco
Otworzony w dniu 1 grudnia 2011 roku nowy punkt dealerski „Jundiaí Mercalf” znajduje się w miejscowości Jundiaí, około 80 km od San Paolo. Jego położenie geograficzne pozwala wykorzystywać energię słoneczną, dostępną przez większą część dnia, do produkcji energii elektrycznej. Budynek jest również przykryty dachem z trawą, przy czym darń została położona na kilku warstwach materiałów z odzysku i jednej warstwie asfaltu zmniejszającej temperaturę wewnątrz salonu aż o sześć stopni Celsjusza i tym samym zmniejszającej zapotrzebowanie na klimatyzację. Dach salonu został również wyposażony w układ specjalnych rynien, które zbierają wodę z dachu do zbiornika w którym mieści się do 15.000 litrów deszczówki.

Ponadto 18.000 metrów kwadratowych wokół salonu samochodowego Iveco zostało wyłożone specjalnym rodzajem cegły betonowej, która pochłania deszczówkę.

Budynek salonu został specjalnie zaprojektowany z myślą o maksymalnej redukcji ilości odpadów i możliwości ponownego użycia materiałów. Ponadto od frontu budynek został wyposażony w niskie schody z windą dla wózków inwalidzkich oraz toaletą dla osób niepełnosprawnych.

Otwarcie nowego salonu dealerskiego przypada na okres dynamicznego rozwoju działalności Iveco w Brazylii. Od 2007 roku Spółka ponad dwukrotnie zwiększyła swój udział w rynku, z poziomu poniżej 4% do ponad 9% przewidywanych na koniec tego roku. Zgodnie z prognozami sprzedaż pojazdów Iveco ma przekroczyć 20.000 sztuk na rynku brazylijskim w 2011 roku: będzie to stanowić ponad czterokrotny wzrost wielkości sprzedaży w stosunku do 2007 roku.

Stymulowana przez dynamiczny rozwój w Brazylii, sprzedaż ogółem Iveco w Ameryce Łacińskiej wzrosła trzykrotnie i obecnie wynosi prawie 30.000 pojazdów. Jest to możliwe dzięki stałej strategii ekspansji sprzedaży na nowych rynkach oraz wprowadzaniu coraz nowocześniejszego asortymentu pojazdów zaprojektowanych i obsługiwanych z myślą o zaspokojeniu potrzeb klienta.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Iveco
Tematy w artykule: Iveco ekologia samochody ciężarowe

Podobne wiadomości:

Ekologiczne drogi z... plastiku

Ekologiczne drogi z... plastiku

Aktualności 2015-07-14

Elektryczne auta także mogą szkodzić środowisku

Elektryczne auta także mogą szkodzić...

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Roberta Kubicy. Polski kierowca pojawi się w drugiej połowie października na torze Silverstone w bolidzie Williamsa.