mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ekologiczny punkt dilerski Iveco

Ekologiczny punkt dilerski Iveco

Iveco otworzyła swój setny, a jednocześnie pierwszy ekologiczny punkt dealerski w Brazylii, przy czym na przestrzeni ostatnich czterech lat liczba salonów dealerskich w sieci Iveco podwoiła się. Jest to pierwsza w całej Brazylii dealerska placówka handlowa stworzona z myślą o zrównoważonym rozwoju i należy ona do grona najbardziej ekologicznych na całym świecie.

Ekologiczny punkt dilerski Iveco
Otworzony w dniu 1 grudnia 2011 roku nowy punkt dealerski „Jundiaí Mercalf” znajduje się w miejscowości Jundiaí, około 80 km od San Paolo. Jego położenie geograficzne pozwala wykorzystywać energię słoneczną, dostępną przez większą część dnia, do produkcji energii elektrycznej. Budynek jest również przykryty dachem z trawą, przy czym darń została położona na kilku warstwach materiałów z odzysku i jednej warstwie asfaltu zmniejszającej temperaturę wewnątrz salonu aż o sześć stopni Celsjusza i tym samym zmniejszającej zapotrzebowanie na klimatyzację. Dach salonu został również wyposażony w układ specjalnych rynien, które zbierają wodę z dachu do zbiornika w którym mieści się do 15.000 litrów deszczówki.

Ponadto 18.000 metrów kwadratowych wokół salonu samochodowego Iveco zostało wyłożone specjalnym rodzajem cegły betonowej, która pochłania deszczówkę.

Budynek salonu został specjalnie zaprojektowany z myślą o maksymalnej redukcji ilości odpadów i możliwości ponownego użycia materiałów. Ponadto od frontu budynek został wyposażony w niskie schody z windą dla wózków inwalidzkich oraz toaletą dla osób niepełnosprawnych.

Otwarcie nowego salonu dealerskiego przypada na okres dynamicznego rozwoju działalności Iveco w Brazylii. Od 2007 roku Spółka ponad dwukrotnie zwiększyła swój udział w rynku, z poziomu poniżej 4% do ponad 9% przewidywanych na koniec tego roku. Zgodnie z prognozami sprzedaż pojazdów Iveco ma przekroczyć 20.000 sztuk na rynku brazylijskim w 2011 roku: będzie to stanowić ponad czterokrotny wzrost wielkości sprzedaży w stosunku do 2007 roku.

Stymulowana przez dynamiczny rozwój w Brazylii, sprzedaż ogółem Iveco w Ameryce Łacińskiej wzrosła trzykrotnie i obecnie wynosi prawie 30.000 pojazdów. Jest to możliwe dzięki stałej strategii ekspansji sprzedaży na nowych rynkach oraz wprowadzaniu coraz nowocześniejszego asortymentu pojazdów zaprojektowanych i obsługiwanych z myślą o zaspokojeniu potrzeb klienta.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Iveco
Tematy w artykule: Iveco ekologia samochody ciężarowe

Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Elektryczne auta także mogą szkodzić środowisku

Elektryczne auta także mogą szkodzić...

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza
Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza
Mercedes-Benz Vans szykuje ważną premierę. Już niebawem poznamy kolejną generację Sprintera, ale zanim to nastąpi, producent zaprezentował pierwsze zdjęcia kabiny i zapowiedział nowe rozwiązania transportowe.