Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ekopuchar Hondy zdobyty!

Ekopuchar Hondy zdobyty!

Konkurs na najbardziej pro-ekologicznego kierowcę Hondy Insight wciąż trwa, jednak kwestia głównej nagrody – 10 000 zł – została już rozstrzygnięta. Jej zdobywcą został mieszkaniec Tarnowskich Gór, Pan Janusz Szudy.

Ekopuchar Hondy zdobyty!
Pomimo, że napęd benzynowo-elektryczny Hondy (IMA) bardzo efektywnie gospodaruje paliwem, to dzięki płynnej jeździe, bez gwałtownego przyspieszania lub hamowania, można w jeszcze większym stopniu ograniczyć wielkość spalania.

Właśnie dlatego w modelu Insight zainstalowano systemy, które umożliwiają kierowcy ocenę własnego stylu jazdy, a - poprzez system symbolicznych nagród - motywują go do bardziej przemyślanego operowania pedałem gazu. Rozwiązanie to otrzymało nazwę Ecological Drive Assist System (system wspomagania ekologicznej jazdy).

W czasie kolejnych podróży, w miarę osiągania coraz lepszych rezultatów, na wyświetlaczu wielofunkcyjnym pojawią się symbole roślin, wieńców laurowych, a na końcu pucharu symbolizującego osiągniecie mistrzowskiego poziomu w zakresie jazdy ekologicznej.

Pan Janusz zdobył najwyższe trofeum i zarazem pierwszą nagrodę w konkursie po przejechaniu 9000 km, przy średnim zużyciu paliwa 3,9 l /100 km (spr.). Kolejnym nagrodzonym jest klient z Gliwic. Symbol pucharu pojawił się na wyświetlaczu jego auta po pokonaniu 7 900 km, a średnie spalanie ukształtowało się na poziomie 4,3l/100km.

Obu Panom gratulujemy, a pozostałych użytkowników Hondy Insight zachęcamy do doskonalenia pro-ekologicznej techniki prowadzenia samochodu i zgłaszania swoich sukcesów u autoryzowanych dealerów firmy Honda. Na kolejnych zdobywców pucharu czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs Ekopuchar Hondy rozpoczął się 8 czerwca 2009 roku i potrwa do końca maja bieżącego roku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda ekologia eco driving ekologiczna jazda Insight

Podobne wiadomości:

Honda WR-V - nadchodzi nowy crossover

Honda WR-V - nadchodzi nowy crossover

Aktualności 2016-10-21

Honda NSX – żart i pozdrowienia od Porsche

Honda NSX – żart i pozdrowienia od Porsche

Samochody luksusowe 2016-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq oficjalnie!
Skoda Kodiaq oficjalnie!
Po wielu miesiącach oczekiwań, w końcu wiemy jak prezentuje się nowy „niedźwiedź” z Czech, czyli Skoda Kodiaq. To pierwszy siedmioosobowy SUV tej marki wyposażony we wszystkie najnowsze zdobycze technologiczne.