mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ekspansja GM na Rosję

Ekspansja GM na Rosję

General Motors zamierza przeprowadzić w Rosji szybki plan rozwojowy. W celu zwiększenia sprzedaży na świeżo rozkwitającym rynku, producent szuka miasta w którym miałaby stanąć jego pierwsza fabryka za naszą wschodnią granicą.

Ekspansja GM na Rosję

Bardzo możliwe, że miejscem tym będzie St. Petersburg. W tym tygodniu koncern zamierza ogłosić zwiększenie produkcji w Kaliningradzie, gdzie w ramach kontraktu rosyjski producent Avtotor montuje samochody dla GM. W planach koncernu jest utrzymanie na drugiej pozycji marki Chevrolet w rankingu zagranicznych samochodów sprzedanych w Rosji, a także szybki rozwój i ekspansja innych marek na tym rynku. Rok temu GM sprzedał tam 76.578 samochodów, natomiast w tym roku zamierza zwiększyć tą liczbę do 100 tysięcy egzemplarzy. W ostatnich latach zaostrzyła się rywalizacja na rynku wschodnim. Inne koncerny też powoli przymierzają się do zgarnięcia udziałów we wschodnim rynku. Poważny rywal, Ford posiada już swoją linię montażową w St. Petersburgu. W 2007 roku Toyta zamierza uderzyć szturmem w ten rynek. Renault w Moskwie produkuje już model Logan.

Tej wiosny, GM powiększy zakres montowanych modeli w fabryce Avtomotor umiejscowionej w Kaliningradzie. Cztery z planowanych samochodów to marka Chevrolet: Aveo, Lacetti, Tacuma/Rezzo oraz Epica, które dotychczas były eksportowane na rynek rosyjski z Korei. Natomiast piątym modelem będzie Hummer H3. Do tej pory montowano tam samochody: Chevrolet TrailBlazer oraz Tahoe, Hummer H2, a także Cadillac CTS i STS.

W zeszłym roku sprzedano w Rosji około 600 tysięcy samochodów wyprodukowanych przez zagranicznych producentów. Całkowita sprzedaż wszystkich aut osiągnęła wielkość 1,6 miliona egzemplarzy. Do 2010 roku planowane jest zwiększenie do 2 milionów egzemplarzy.

Kocern General Motors rozważa możliwość uruchomienia produkcji w fabryce FSO w Warszawie, która nie jest w pełni wykorzystywana. Kontrolę nad nią przejmuje ukraiński producent samochodów ZAZ, który buduje tam samochody marki Daewoo/Chevrolet. Poza sprzedażą na lokalnym rynku, eksportuje je do Rosji dla GM.

Czytaj także:

"General Motors nie chce akcji Isuzu" (2006-03-30)

"Dwa modele z GM" (2006-03-22)

"GM w FSO?" (2006-03-16)

Tematy w artykule: General Motors Rosja

Podobne wiadomości:

Nie będzie fuzji Fiata i General Motors

Nie będzie fuzji Fiata i General Motors

Aktualności 2015-07-16

Cadillac oddzieli się od General Motors

Cadillac oddzieli się od General Motors

Aktualności 2015-08-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.