mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ekspansja GM na Rosję

Ekspansja GM na Rosję

General Motors zamierza przeprowadzić w Rosji szybki plan rozwojowy. W celu zwiększenia sprzedaży na świeżo rozkwitającym rynku, producent szuka miasta w którym miałaby stanąć jego pierwsza fabryka za naszą wschodnią granicą.

Ekspansja GM na Rosję

Bardzo możliwe, że miejscem tym będzie St. Petersburg. W tym tygodniu koncern zamierza ogłosić zwiększenie produkcji w Kaliningradzie, gdzie w ramach kontraktu rosyjski producent Avtotor montuje samochody dla GM. W planach koncernu jest utrzymanie na drugiej pozycji marki Chevrolet w rankingu zagranicznych samochodów sprzedanych w Rosji, a także szybki rozwój i ekspansja innych marek na tym rynku. Rok temu GM sprzedał tam 76.578 samochodów, natomiast w tym roku zamierza zwiększyć tą liczbę do 100 tysięcy egzemplarzy. W ostatnich latach zaostrzyła się rywalizacja na rynku wschodnim. Inne koncerny też powoli przymierzają się do zgarnięcia udziałów we wschodnim rynku. Poważny rywal, Ford posiada już swoją linię montażową w St. Petersburgu. W 2007 roku Toyta zamierza uderzyć szturmem w ten rynek. Renault w Moskwie produkuje już model Logan.

Tej wiosny, GM powiększy zakres montowanych modeli w fabryce Avtomotor umiejscowionej w Kaliningradzie. Cztery z planowanych samochodów to marka Chevrolet: Aveo, Lacetti, Tacuma/Rezzo oraz Epica, które dotychczas były eksportowane na rynek rosyjski z Korei. Natomiast piątym modelem będzie Hummer H3. Do tej pory montowano tam samochody: Chevrolet TrailBlazer oraz Tahoe, Hummer H2, a także Cadillac CTS i STS.

W zeszłym roku sprzedano w Rosji około 600 tysięcy samochodów wyprodukowanych przez zagranicznych producentów. Całkowita sprzedaż wszystkich aut osiągnęła wielkość 1,6 miliona egzemplarzy. Do 2010 roku planowane jest zwiększenie do 2 milionów egzemplarzy.

Kocern General Motors rozważa możliwość uruchomienia produkcji w fabryce FSO w Warszawie, która nie jest w pełni wykorzystywana. Kontrolę nad nią przejmuje ukraiński producent samochodów ZAZ, który buduje tam samochody marki Daewoo/Chevrolet. Poza sprzedażą na lokalnym rynku, eksportuje je do Rosji dla GM.

Czytaj także:

"General Motors nie chce akcji Isuzu" (2006-03-30)

"Dwa modele z GM" (2006-03-22)

"GM w FSO?" (2006-03-16)

Tematy w artykule: General Motors Rosja

Podobne wiadomości:

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta autonomiczne

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta...

Aktualności 2016-03-15

Limuzyna Władimira Putina na sprzedaż

Limuzyna Władimira Putina na sprzedaż

Samochody luksusowe 2016-02-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic