mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ekspansja VW Truck & Bus

Ekspansja VW Truck & Bus

Oddział koncernu Volkswagen zajmujący się budową pojazdów użytkowych - VW Nutzfahrzeuge (VWN) rozpoczął akcję promocyjną nowej generacji ciężarówek o nazwie "Constellation".

Ekspansja VW Truck & Bus

Po czteroletnim okresie badawczo-rozwojowym oraz inwestycjach około 400 milionów dolarów przeznaczonych głównie na produkcję pojazdów, brazylijski oddział VWN (Volkswagen Nutzfahrzeuge) rozpoczął wprowadzanie na globalny rynek ciężarówek VW serii Constellation. Samochody zostały zbudowane od podstaw i już od października br. podróżują po krajach Ameryki Łacińskiej. Wkrótce ciężarówki o masie całkowitej do 45 ton zadebiutują na 30 kolejnych rynkach.

„Chcemy zostać jednym z głównych graczy w segmencie aut ciężarowych na rozwijających się rynkach Ameryki Południowej. Dla tych regionów przygotowaliśmy bardzo atrakcyjną ofertę naszych produktów” – powiedział dr Bernd Wiedemann, rzecznik prasowy VWN.

Aktualnie możliwości produkcyjne fabryki w brazylijskiej miejscowości Rasende wynoszą 38 000 sztuk. Zgodnie z założeniami produkcyjnymi, do końca 2007 roku, z taśm rocznie ma zjeżdżać około 50 000 egzemplarzy.

Volkswagen Truck and Bus – oddział główny VW, specjalizujący się w budowie pojazdów użytkowych, produkuje w Brazylii podwozia do ciężarówek i autobusów już od 1996 roku. Od 2004 produkty VWN montowane są także w miejscowości Puebla/Meksyk. Niemiecki producent przymierza się także do otwarcia kolejnej fabryki w południowej części Afryki, w której początkowo montowane byłyby same podzespoły, zaś od 2007 roku miałaby rozpocząć się produkcja samochodów ciężarowych.

Czytaj także:

VW: Crafter za LT 2005-12-01

Użytkowe VW do góry 2005-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross