mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ekspansja sieci serwisowej Mercedesa

Ekspansja sieci serwisowej Mercedesa

Ubiegły rok w sieci dealerskiej Mercedesa to przede wszystkim rozwój stacji obsługi pojazdów ciężarowych. Otwarto kolejne trzy stacje dealerskie i jedną stację serwisową. Nastąpił też rozwój sieci dealerskiej w regionach o dużym potencjale rynkowym. Uruchomiono 4 nowe zakłady dealersko-serwisowe w zakresie sprzedaży i serwisu samochodów osobowych i dostawczych marki. Tym samym Mercedes-Benz jako pierwsza marka premium jest reprezentowana we wszystkich województwach.

Ekspansja sieci serwisowej Mercedesa

Nowe punkty sprzedaży i serwisu uruchomione w 2009 r. to:

Samochody użytkowe:

- STS-CDS w Komornikach k. Poznania, uruchomienie: 01/2009, zakres autoryzacji: sprzedaż i serwis samochody dostawcze i ciężarowe Mercedesa i Mitsubishi Fuso; uruchomienie drugiej stacji dedykowanej obsłudze samochodów użytkowych w aglomeracji poznańskiej (pierwsza: Swarzędz-Jasin w 2005 r.);

- SZ Kraków w Modlniczce k. Krakowa, uruchomienie 03/2009. samochody ciężarowe Mercedesa i Mitsubishi Fuso;
- Viva Trans w Pyskowicach k. Gliwic, uruchomienie 06/2009, samochody dostawcze i ciężarowe Mercedesa;
- Lenartowicz w Niemcach k. Lublina, uruchomienie 09/2009. Mercedes-Benz i Mitsubishi Fuso, uruchomienie drugiej lokalizacji przez firmę.

Samochody osobowe i dostawcze:

- Auto Studio w Łodzi, 02/2009. architektura zgodna ze wszelkimi wymaganiami Corporate Identity (salon, serwis, blacharnia i lakiernia);
- SZ Kraków w Krakowie, 04/2009;
- MB Motors Poznań, 08/2009, zgodne ze wszelkimi wymaganiami Corporate Identity;
- Rita MB w Kielcach, 09/2009.

Jak mówi Przemysław Rajewski, dyrektor działu rozwoju sieci dealerskiej Mercedes-Benz, plany firmy w 2010 r. koncentrują się na dalszym rozwoju sieci dealerskiej w regionach o wysokim potencjale rynkowym i inwestycje w nowe zakłady dealersko-serwisowe

- Chcemy zapewnić obecność Mercedesa w zakresie aut ciężarowych we wszystkich województwach. Planujemy też uruchomienie nowych inwestycji w regionach: Kalisz, Łódź, Toruń. Jeśli chodzi o samochody osobowe i dostawcze Mercedes-Benz, to wkrótce będziemy mieli nowe punkty sprzedaży i serwisu w Lesznie, Rybniku i Warszawie – mówi Rajewski.

Jana Madeja, prezesa Mercedes-Benz Polska oczywiśnie martwi spadek sprzedaży pojazdów użytkowych. Choć jak sam stwierdza łyżką miodu w tej beczce dziegciu jest zwiększenie udziałów rynkowych w samochodach dostawczych i ciężarowych. To oznacza, że Mercedes spisał się na kurczącym rynku lepiej od konkurencji.


Podobne wiadomości:

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.