mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Eksport części motoryzacyjnych w dołku?

Eksport części motoryzacyjnych w dołku?

Według danych za sierpień br. spadł eksport części i komponentow dla motoyzacji. Taki spadek odnotowano po raz pierwszy od blisko dwóch lat.

Eksport części motoryzacyjnych w dołku?
W sierpniu wartość eksportu przemysłu motoryzacyjnego osiagneła poziom 1,13 mld EUR. To o 12,58 proc. więcej niż rok wcześniej — poinformował serwis automotivesuppliers. pl.  Najwiecej produktów weksportowano do krajów UE - ponad 82,5 proc. Tradycyjnie, największy udział w eksporcie mają części i komponenty motoryzacyjne. Jednak uzyskany wynik dla tego segmentu był o 0,88 proc. niższy niż przed rokiem. Rozstrzygnięcie, czy jest to przypadek odosobniony czy  tendencja, przyniosą dane za kolejne miesiące.
 
Eksperci automotivesuppliers.pl podtrzymują prognozę, która zakłada że w całym 2011 r. eksport branży motoryzacyjnej nie przekroczy poziomu 18,5 mld EUR.

Podobne wiadomości:

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.