mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Eksport polskiej motoryzacji idzie w dół

Eksport polskiej motoryzacji idzie w dół

W I kwartale br. eksport przemysłu motoryzacyjnego z Polski wyniósł 4,8 mld euro. To o 5,90 proc. (-301 mln euro) mniej niż przed rokiem. Niestety w kolejnych miesiącach I półrocza nie należy oczekiwać poprawy. Trendy spadkowe będą na poziomie zbliżonym do marcowych. W całym 2012 r. wartość eksportu przemysłu motoryzacyjnego z Polski spadnie do poziomu około 17,3-17,8 mld euro – prognozuje AutomotiveSuppliers.pl.

Eksport polskiej motoryzacji idzie w dół
W I kwartale 2012 roku wartość eksportu części i akcesoriów wyniosła ponad 1,8 mld euro, o 5,57 proc. więcej niż przed rokiem. Eksport samochodów osobowych i towarowo-osobowych wyniósł 1,54 mld euro. To o 18,39 proc. mniej niż rok wcześniej. Natomiast eksport silników wysokoprężnych spadł o 15,38 proc. i wyniósł 583,87 mln euro.

Wyniki eksportu przemysłu motoryzacyjnego jest powiazany z sytuacją na rynkach europejskich, które przeżywają znaczące spadki, dlatego od grudnia 2011 r. wartość polskiego eksportu maleje.

Niestety w kolejnych miesiącach I półrocza nie należy oczekiwać poprawy. Trendy spadkowe będą na poziomie zbliżonym do marcowych. W przypadku eksportu części i akcesoriów trzeba przyjąć, że dynamika będzie niższa niż w poszczególnych miesiącach I kwartału. Istotne w tym przypadku są sygnały płynące z rynku niemieckiego - spadek produkcji samochodów (kwiecień i maj) oraz niższa liczba rejestrowanych nowych samochodów (maj) - informuje AutomotiveSuppliers.pl.

Podobne wiadomości:

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Komentuj:

~Jotgie 2012-06-20

VW w Poznaniu (Bolechowie) w czasie każdego meczu Polaków nie wyprodukował 80 samochodów co daje razem 240 pojazdów po ok. 25 tys EU ~ 6 mln. EU Nooo, w sumie niewiele....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa
Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa
Samochody z Sant Agata Bolognese mają ognisty temperament. Dosłownie. Lamborghini dołącza do „ekskluzywnego” grona, gdzie do tej pory brylowało Porsche 911 GT3 RS i Ferrari 458 Italia.
Odgadnij model Odgadnij model