mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Eksport polskiej motoryzacji idzie w dół

Eksport polskiej motoryzacji idzie w dół

W I kwartale br. eksport przemysłu motoryzacyjnego z Polski wyniósł 4,8 mld euro. To o 5,90 proc. (-301 mln euro) mniej niż przed rokiem. Niestety w kolejnych miesiącach I półrocza nie należy oczekiwać poprawy. Trendy spadkowe będą na poziomie zbliżonym do marcowych. W całym 2012 r. wartość eksportu przemysłu motoryzacyjnego z Polski spadnie do poziomu około 17,3-17,8 mld euro – prognozuje AutomotiveSuppliers.pl.

Eksport polskiej motoryzacji idzie w dół
W I kwartale 2012 roku wartość eksportu części i akcesoriów wyniosła ponad 1,8 mld euro, o 5,57 proc. więcej niż przed rokiem. Eksport samochodów osobowych i towarowo-osobowych wyniósł 1,54 mld euro. To o 18,39 proc. mniej niż rok wcześniej. Natomiast eksport silników wysokoprężnych spadł o 15,38 proc. i wyniósł 583,87 mln euro.

Wyniki eksportu przemysłu motoryzacyjnego jest powiazany z sytuacją na rynkach europejskich, które przeżywają znaczące spadki, dlatego od grudnia 2011 r. wartość polskiego eksportu maleje.

Niestety w kolejnych miesiącach I półrocza nie należy oczekiwać poprawy. Trendy spadkowe będą na poziomie zbliżonym do marcowych. W przypadku eksportu części i akcesoriów trzeba przyjąć, że dynamika będzie niższa niż w poszczególnych miesiącach I kwartału. Istotne w tym przypadku są sygnały płynące z rynku niemieckiego - spadek produkcji samochodów (kwiecień i maj) oraz niższa liczba rejestrowanych nowych samochodów (maj) - informuje AutomotiveSuppliers.pl.

Podobne wiadomości:

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Rekordowy eksport samochodów Kia

Rekordowy eksport samochodów Kia

Aktualności 2015-06-18

Komentuj:

~Jotgie 2012-06-20

VW w Poznaniu (Bolechowie) w czasie każdego meczu Polaków nie wyprodukował 80 samochodów co daje razem 240 pojazdów po ok. 25 tys EU ~ 6 mln. EU Nooo, w sumie niewiele....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.