mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Eksport przemysłu motoryzacyjnego maleje

Eksport przemysłu motoryzacyjnego maleje

W tym roku eksport przemysłu motoryzacyjnego z Polski stale maleje. W okresie czterech miesięcy bieżącego roku eksport przemysłu motoryzacyjnego z Polski wyniósł niespełna 6,30 mld euro, o 6,94 proc. mniej niż przed rokiem. Eksport w okresie styczeń-kwiecień był niższy 469 mln euro niż w analogicznym okresie 2011 roku – wynika z analiz AutomotiveSuppliers.pl

Eksport przemysłu motoryzacyjnego maleje
Z raportu wynika, że od lutego spadki się pogłębiają (luty: -2,66 proc., marzec: -9,90 proc., kwiecień: -10,36 proc.). Nadal najbardziej maleje eksport samochodów osobowych i towarowo-osobowych.

Spadki byłby jeszcze większe, gdyby nie utrzymująca się tendencja wzrostowa w eksporcie części i akcesoriów, co spowodowało, że obecnie jest to najważniejsza grupa produktów motoryzacyjnych. Utrzymanie wzrostu tej grupy to zasługa przede wszystkim niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego, na który przypadło po 4 miesiącach br. niespełna 40,8 proc. całości, a także czeskiego i brytyjskiego.

Ponieważ brak w najbliższych miesiącach oznak poprawy, AutomotiveSuppliers.pl podtrzymuje prognozę, zgodnie z którą w całym 2012 r. wartość eksportu przemysłu motoryzacyjnego z Polski wyniesie około 17,3-17,8 mld euro.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Wygląda na to, że afera Dieselgate nie zaszkodziła Volkswagenowi. Niemiecki koncern zajął pierwsze miejsce pod względem globalnej sprzedaży samochodów w 2016 roku, wyprzedzając największego konkurenta - Toyotę.
Nowy Citroen C3 Nowy Citroen C3