mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Eksport przemysłu motoryzacyjnego maleje

Eksport przemysłu motoryzacyjnego maleje

W tym roku eksport przemysłu motoryzacyjnego z Polski stale maleje. W okresie czterech miesięcy bieżącego roku eksport przemysłu motoryzacyjnego z Polski wyniósł niespełna 6,30 mld euro, o 6,94 proc. mniej niż przed rokiem. Eksport w okresie styczeń-kwiecień był niższy 469 mln euro niż w analogicznym okresie 2011 roku – wynika z analiz AutomotiveSuppliers.pl

Eksport przemysłu motoryzacyjnego maleje
Z raportu wynika, że od lutego spadki się pogłębiają (luty: -2,66 proc., marzec: -9,90 proc., kwiecień: -10,36 proc.). Nadal najbardziej maleje eksport samochodów osobowych i towarowo-osobowych.

Spadki byłby jeszcze większe, gdyby nie utrzymująca się tendencja wzrostowa w eksporcie części i akcesoriów, co spowodowało, że obecnie jest to najważniejsza grupa produktów motoryzacyjnych. Utrzymanie wzrostu tej grupy to zasługa przede wszystkim niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego, na który przypadło po 4 miesiącach br. niespełna 40,8 proc. całości, a także czeskiego i brytyjskiego.

Ponieważ brak w najbliższych miesiącach oznak poprawy, AutomotiveSuppliers.pl podtrzymuje prognozę, zgodnie z którą w całym 2012 r. wartość eksportu przemysłu motoryzacyjnego z Polski wyniesie około 17,3-17,8 mld euro.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.