mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Eksport przemysłu motoryzacyjnego maleje

Eksport przemysłu motoryzacyjnego maleje

W tym roku eksport przemysłu motoryzacyjnego z Polski stale maleje. W okresie czterech miesięcy bieżącego roku eksport przemysłu motoryzacyjnego z Polski wyniósł niespełna 6,30 mld euro, o 6,94 proc. mniej niż przed rokiem. Eksport w okresie styczeń-kwiecień był niższy 469 mln euro niż w analogicznym okresie 2011 roku – wynika z analiz AutomotiveSuppliers.pl

Eksport przemysłu motoryzacyjnego maleje
Z raportu wynika, że od lutego spadki się pogłębiają (luty: -2,66 proc., marzec: -9,90 proc., kwiecień: -10,36 proc.). Nadal najbardziej maleje eksport samochodów osobowych i towarowo-osobowych.

Spadki byłby jeszcze większe, gdyby nie utrzymująca się tendencja wzrostowa w eksporcie części i akcesoriów, co spowodowało, że obecnie jest to najważniejsza grupa produktów motoryzacyjnych. Utrzymanie wzrostu tej grupy to zasługa przede wszystkim niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego, na który przypadło po 4 miesiącach br. niespełna 40,8 proc. całości, a także czeskiego i brytyjskiego.

Ponieważ brak w najbliższych miesiącach oznak poprawy, AutomotiveSuppliers.pl podtrzymuje prognozę, zgodnie z którą w całym 2012 r. wartość eksportu przemysłu motoryzacyjnego z Polski wyniesie około 17,3-17,8 mld euro.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.