mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Eksportowa Astra

Eksportowa Astra

General Motors planuje importować do Stanów Zjednoczonych model Opel Astra pod zmienioną nazwą. Najprawdopodobniej zastąpi on w zestawieniu marki Saturn dobrze sprzedający się model Ion.

Eksportowa Astra

Import zacznie się najprawdopodobniej pod koniec przyszłego roku. Samochód będzie kosztować za oceanem najprawdopodobniej 3.500 dolarów więcej niż model Saturn Ion 2 w wersji standardowej. Póki co produkcja amerykańskiego modelu zakończy się najprawdopodobniej w grudniu. Koncern General Motors do tej pory nie zajął jeszcze żadnego oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Wiadomo jednak tylko tyle, że koncern wraz ze swoim niemieckim oddziałem Opel stworzył wstępny plan tego przedsięwzięcia.
 
Zobacz galerię marki Opel Astra

W zeszłym roku w Stanach Zjednoczonych sprzedało się 100.891 egzemplarzy tego samochodu. Docelowa sprzedaż dla importowanego modelu Astra będzie dużo mniejsza. Wstępnie szacuje się ją na 20 do 40 tysięcy egzemplarzy rocznie. Miejscem produkcji auta będzie prawdopodobnie fabryka umiejscowiona w Antwerpii, która leży w Belgii. Być może pomimo zmiany marki nazwa modelu nadal pozostanie taka sama.
 
Importowanie modeli Astra powinno wspomóc wdrażanie strategii ponownej repozycji marki Saturn jako zeuropeizowanej. Podczas targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku miesiąc temu koncern oświadczył, że prawie wszystkie nowe modele marki Saturn będą oparte na płytach podłogowych niemieckiego Opla. 

Od 1958 roku General Motors sprzedawało samochody marki Opel w Stanach Zjednoczonych bardzo okazjonalnie. W ostatnich latach importowano model Cadillac Catera oraz montowano na bazie Opla samochód Saturn seria L. Auta te odnosiły bardzo dobre wyniki w sprzedaży. 
 
Czytaj także:
 
"Astra IV w terminie" (2006-03-27)

"Bestseller Opla" (2006-03-16)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Astra
Opel Astra
Cena podstawowa już od: 60 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saturn Astra Wszystko o Saturn
Tematy w artykule: Saturn Saturn Astra

Podobne wiadomości:

Saturn Astra tuż przed premierą

Saturn Astra tuż przed premierą

Premiery 2007-02-07

Jest chętny na Saturna

Jest chętny na Saturna

Aktualności 2009-06-08

Komentuj:

~paawwwae 2006-10-28

mialem w stanach saturna sl bardzo fajy samochod , silnik zadna nowosc ale oszczedny i neizly moment mial jak na bezyniaka, no i elementow metaloych nei bylo duzo w karoseri pala83@o2.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.