mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ekstremalne Mini

Ekstremalne Mini

Prace nad nowym Mini już trwają. Do prasy co jakiś czas dochodzą informacje na temat wyglądu, nowych silników lub istotnych zmian. Wszyscy czekają jednak na oficjalne zdjęcia prototypu.

Ekstremalne Mini

Ostatnie rysunki przekazane przez BMW, pokazują jak radykalne koncepcje ścierają się w trakcie konstruowania następcy legendarnego "malucha". Wszyscy wielbiciele Mini muszą czekać aż do 2007 na jego nowe wcielenie. Jeżeli zaprezentowane pomysły znajdą swoje miejsce w modelu produkcyjnym to można się spodziewać autka o jeszcze bardziej agresywnym charakterze. Pasowałoby to do wizerunku nie tylko Mini, ale również jego niemieckiego właściciela - BMW.

Warte zwrócenia uwagi są detale. W tradycyjnie czerwonym Cooper S (zdjęcie 1), nad wlotem powietrza do chłodnicy widzimy 2 punktowe lampy dalekosiężne przykryte klasyczną maską silnika - odmiennie od obecnej wersji z podnoszonymi kloszami reflektorów. W uczynieniu nowego Coopera jeszcze bardziej rozpoznawalną maszyną gdy wyjedzie on na drogi, pomogą również większy wlot do chłodnicy i agresywna stylizacja zderzaków.

Natomiast to co niespodziewane, to pozostałe, odważne wizje wyglądu innych wersji nadwoziowych. Rysunki przedstawiają kolejno:
2) 2-drzwiowe cabrio a'la barchetta Peugeot 807 Runabout z 1997 roku,
3) 2-drzwiowy model hard-top,
4) ...coś co trudno chyba zaakceptować jako Mini.

3) wizja hard-top

4) ???

 

 

 

 


Nowy Miniak

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.