mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ekstroem ponownie wygrywa ?ROC?

Ekstroem ponownie wygrywa ?ROC?

Race of Champions (ROC), zawody mistrzów kierownicy z wielu dyscyplin sportów motorowych ponownie zostały zdominowane przez Miattiasa Ekstroema. W finałowym wyścigu równoległym na specjalnie przygotowanym torze na londyńskim stadionie Wembley Szwed na co dzień startujący w czempionacie DTM pokonał siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 Michaela Schumachera.

Race of Champions to coroczna impreza podsumowująca sezon sportów motorowych z udziałem najlepszych kierowców świata. W tym roku obok w Londynie obok wspomnianych finalistów Ekstroema i Schumachera pojawili się także Sebastien Loeb (rajdowy mistrz świata 2007), Sebastian Vettel (kierowca F1), Andy Prialx (mistrz świata w kategorii Touring Car – samochody turystyczne), Heikki Kovalainen (kierowca F1) czy Marcus Groenholm (rajdowy weteran i wicemistrz świata WRC 2007).

Zawody tradycyjnie zostały rozegrane w systemie eliminacji pucharowej. Ścigano się na różnych konstrukcjach aut, począwszy od samochodów rajdowych klasy WRC, przez auta  super-sportowe, wyścigowe i buggy. W biegach półfinałowych Ekstroem pokonał Andy’ego Prialx zaś Schumacher okazał się szybszy od tryumfatora amerykańskiej serii IndyCar, Francuza Sebastiana Bourdais’a.

W Pucharze Narodów, gdzie rywalizują ze sobą duety kierowców jednej narodowości górą byli Niemcy w składzie Michael Schumacher i Sebastian Vettel, którzy pokonali Finów – Heikki Kovalainena i Marcusa Groenholma, ubiegłorocznych zwycięzców w tej kategorii ROC.

Dla tegorocznego tryumfatora serii ROC Mattiasa Ekstroema był to drugie zwycięstwo w tych zawodach. W ubiegłym roku na paryskim stadione Stade de France Szwed pokonał w finale Sebastiena Loeba.