mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczna Vista

Elektryczna Vista

Do naszej redakcji zawitał niedawno Tata Indica Vista, którego pełen test pojawi się na naszych stronach już niebawem. Tymczasem Tata Motors przygotowuje się właśnie do wprowadzenia na rynek tego małego samochodu miejskiego w wersji z napędem elektrycznym.

Elektryczna Vista

Samochód ma wejść do sprzedaży w Europie we wczesnym okresie lata 2011 roku i być produkowany w nie za urodziwej okolicy, bo w West Midlands w Wielkiej Brytanii. Tata Indiva Vista EV, bo tak brzmi cała nazwa, został zaprojektowany w całości w brytyjskim oddziale firmy, czyli Tata Motors European Technical Centre. Na początku grudnia na drogi UK wyjechało 25 takich samochodów, które dostaną do testów wybrane osoby z regionu West Midlands. Później, bo do końca pierwszego kwartału 2011 roku, wszystkie 25 sztuk auta wejdą w drugi etap testów i zostaną przekazane na nowo kierowcom, tym razem na okres 12 miesięcy.


Tata nazywa to auto "pełnowartościowym, czteromiejscowym samochodem rodzinnym", co jednak powinniśmy traktować z pewnym przymrużeniem oka. Pojemność bagażnika, a nawet samego wnętrza, nie mówiąc o wykończeniu i użytych rozwiązaniach oraz wyposażeniu są jeszcze sporo w tyle w stosunku do dostępnych w Europie "pełnowartościowych samochodów rodzinnych". Maksymalną prędkością będzie 114 km/h, a zasięg będzie oscylował w granicy 177 kilometrów, co już nie jest takim złym wynikiem wśród aut elektrycznych.

Od lata 2011 roku samochód będzie dostępny w niektórych krajach Europy dla klientów flotowych, aby w końcu w 2012 roku być już ogólnodostepnym dla każdego, kto chce poczuć rozkosz i delektować się właściwościami jezdnymi Taty Indica Vista, tutaj w wersji EV.


Podobne wiadomości:

Volkswagen i Tata - nie będzie wspólnego projektu

Volkswagen i Tata - nie będzie wspólnego...

Aktualności 2017-08-15

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do 2040 roku

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do...

Aktualności 2017-07-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda i Tour de France - po raz czternasty
Skoda i Tour de France - po raz czternasty
Pierwszego lipca startuje już 104. edycja legendarnego wyścigu kolarskiego Tour de France. Skoda wspiera wyścig od 2004 roku jako oficjalny partner imprezy i dostawca samochodów technicznych.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech