Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczne Volvo już w produkcji

Elektryczne Volvo już w produkcji

Volvo rozpoczęło produkcję swojego pierwszego modelu z napędem elektrycznym. Na początku powstanie jednak zaledwie 250 sztuk modelu C30 Electric i trafią one do europejskich klientów leasingowych.

Elektryczne Volvo już w produkcji
Etap prac projektowych na Volvo C30 Electric został już zamknięty. Wczesną jesienią br. zrealizowane zostaną pierwsze dostawy - głównie dla firm, władz i agencji rządowych.

Volvo C30 Electric będzie produkowany i dostarczony klientom leasingowym w całej Europie, w tym w Szwecji, Belgii, Holandii i Norwegii. Od jesieni 2010 r. przeprowadzano testy floty ok. 50 aut. Były to głównie testy wewnętrzne, realizowane w ramach koncernu. Elektryczny model Volvo C30 był także częścią projektu "One Tonne Life", w ramach którego pewna szwedzka  rodzina otrzymała zadanie, by funkcjonować w sposób możliwie najbardziej ekologiczny przez sześć miesięcy. Do końca 2012 r. wyprodukowanych zostanie ok. 250 aut. Liczba ta zostanie zwiększona w zależności od zainteresowania klientów na rynku.

Egzemplarze Volvo C30 Electric będą produkowane na zwykłej linii montażowej w fabryce w Gandawie, a następnie transportowane do Göteborga, gdzie zainstalowany zostanie silnik, akumulatory oraz inne charakterystyczne dla tego modelu elementy elektroniczne. Akumulatory zostaną zamocowane w miejscu, gdzie normalnie znajduje się zbiornik paliwa oraz w specjalnej części tunelu centralnego auta. W rezultacie rozmiary bagażnika pozostaną bez zmian.

Volvo C30 Electric ładuje się z tradycyjnej domowej wtyczki. Pełne ładowanie trwa ok. 7 godzin. Zasięg operacyjny auta wynosi do 150 km przy pełnym naładowaniu. Maksymalna prędkość wynosi 130 km/h, a prędkość 50 km/h samochód osiąga w cztery sekundy.

Podobne wiadomości:

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek Budweisera

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek...

Ciężarówki i Autobusy 2016-10-27

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

~Mr White 2011-10-28

zainteresowanie może byc wieksze poniewaz to jest hybryda a C30 BEV ma tylko elektryczny napęd

kosmoss 2011-10-27

Znamy już datę debiutu hybrydy V60, będzie już w przyszłym roku. Wzbudza nie mniejsze zainteresowanie nić elektryczne C30.

~Mr White 2011-06-28

skoro ruszyła już produkcja C30 BEV to pewnie niedługo ruszy także prodkukcja hybrydowego V60 Plug-In

kosmoss 2011-06-27

Prośrodowiskowe napędy to już trend, że wspomnieć na przykładzie Volvo obok elektrycznego C30, hybrydę V60.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla wycofuje Model X 60D
Tesla wycofuje Model X 60D
Po kilku miesiącach od premiery Tesla wycofuje najtańszą wersję crossovera. Model X 60D nie jest już dostępny w cenniku, a tym samym cena podstawowego modelu wzrosła o 10 tys. dolarów.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj