mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczne Volvo już w produkcji

Elektryczne Volvo już w produkcji

Volvo rozpoczęło produkcję swojego pierwszego modelu z napędem elektrycznym. Na początku powstanie jednak zaledwie 250 sztuk modelu C30 Electric i trafią one do europejskich klientów leasingowych.

Elektryczne Volvo już w produkcji
Etap prac projektowych na Volvo C30 Electric został już zamknięty. Wczesną jesienią br. zrealizowane zostaną pierwsze dostawy - głównie dla firm, władz i agencji rządowych.

Volvo C30 Electric będzie produkowany i dostarczony klientom leasingowym w całej Europie, w tym w Szwecji, Belgii, Holandii i Norwegii. Od jesieni 2010 r. przeprowadzano testy floty ok. 50 aut. Były to głównie testy wewnętrzne, realizowane w ramach koncernu. Elektryczny model Volvo C30 był także częścią projektu "One Tonne Life", w ramach którego pewna szwedzka  rodzina otrzymała zadanie, by funkcjonować w sposób możliwie najbardziej ekologiczny przez sześć miesięcy. Do końca 2012 r. wyprodukowanych zostanie ok. 250 aut. Liczba ta zostanie zwiększona w zależności od zainteresowania klientów na rynku.

Egzemplarze Volvo C30 Electric będą produkowane na zwykłej linii montażowej w fabryce w Gandawie, a następnie transportowane do Göteborga, gdzie zainstalowany zostanie silnik, akumulatory oraz inne charakterystyczne dla tego modelu elementy elektroniczne. Akumulatory zostaną zamocowane w miejscu, gdzie normalnie znajduje się zbiornik paliwa oraz w specjalnej części tunelu centralnego auta. W rezultacie rozmiary bagażnika pozostaną bez zmian.

Volvo C30 Electric ładuje się z tradycyjnej domowej wtyczki. Pełne ładowanie trwa ok. 7 godzin. Zasięg operacyjny auta wynosi do 150 km przy pełnym naładowaniu. Maksymalna prędkość wynosi 130 km/h, a prędkość 50 km/h samochód osiąga w cztery sekundy.

Podobne wiadomości:

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Aktualności 2017-02-28

Crossover – charakterna krzyżówka dla wymagających

Crossover – charakterna krzyżówka dla...

Artykuł sponsorowany 2017-02-02

Komentuj:

~Mr White 2011-10-28

zainteresowanie może byc wieksze poniewaz to jest hybryda a C30 BEV ma tylko elektryczny napęd

kosmoss 2011-10-27

Znamy już datę debiutu hybrydy V60, będzie już w przyszłym roku. Wzbudza nie mniejsze zainteresowanie nić elektryczne C30.

~Mr White 2011-06-28

skoro ruszyła już produkcja C30 BEV to pewnie niedługo ruszy także prodkukcja hybrydowego V60 Plug-In

kosmoss 2011-06-27

Prośrodowiskowe napędy to już trend, że wspomnieć na przykładzie Volvo obok elektrycznego C30, hybrydę V60.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny samochód służbowy
Bezpieczny samochód służbowy
Organizacja WHO szacuje, że 30 proc. wypadków drogowych ma związek z pracą. Europejskie statystyki pokazują, że w transporcie ginie najwięcej pracowników. Dlatego firmy muszą mocniej angażować się w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.