Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczne Volvo w 2011

Elektryczne Volvo w 2011

Volvo będzie kolejnym producentem, który już niebawem wprowadzi do swojej gamy model o napędzie elektrycznym. Volvo C30 nie emitujące spalin w sprzedaży pojawi się w 2011 roku.

Elektryczne Volvo w 2011
Wcześniej jednak, bo już w przyszłym roku szwedzki koncern stworzy testową flotę składającą się z 50 egzemplarzy elektrycznego Volvo C30. W porównaniu do prototypu, jaki został zaprezentowany na początku bieżącego roku na wystawie w Detroit, wprowadzono szereg modyfikacji, między innymi ulepszono obudowę akumulatorów zasilających. Roczny okres testów pozwoli zebrać dodatkowe uwagi o aucie, jakie pojawią się w trakcie codziennej eksploatacji pojazdu. Pozwolą one poprawić jeszcze ewentualne błędy, tak by wchodząca do sprzedaży w 2011 roku finalna wersja była pozbawiona już wszelkich wad.

Volvo C30 to jeden z pierwszych samochodów, który mimo iż jest napędzany tylko energią elektryczną, zapewnia porównywalne osiągi do samochodów spalinowych - 10,5 sekundy do 100 km/h i prędkość maksymalną na poziomie 130 km/h. Samochód umożliwia pokonanie 150 km na jednym (8 godzinnym) ładowaniu. Ładowanie można wykonać z domowego gniazdka elektrycznego. Wyniki badań przeprowadzonych przez Volvo udowodniły, że zasięg samochodu na jednym ładowaniu jest w codziennym życiu wystarczający. Prawie 90% mieszkańców Europy, dojeżdża samochodami do pracy i pokonuje nie więcej niż 150 km dziennie.

Elektryczne Volvo C30 z zewnątrz nie różni się niczym od wersji spalinowej C30. Oferuje ten sam poziom bezpieczeństwa, komfortu i przestrzeni co standardowy samochód. Zmiany pojawiają się dopiero wewnątrz. Najważniejsza z nich to brak lewarka zmiany biegów w elektrycznym C30. Moc w samochodzie jest dostarczana płynnie i maksymalny moment obrotowy jest dostępny zaraz po starcie samochodu. Ponadto na desce rozdzielczej pojawiły się nowe wskaźniki, np. pokazujące na poziom naładowania baterii.

Silnik elektryczny użyty w C30 jest zasilany akumulatorami litowo-jonowymi, które można naładować ze zwykłego gniazdka elektrycznego lub na specjalnej stacji ładowania. Samochód zapewnia taki sam poziom bezpieczeństwa, ponieważ silnik elektryczny jest montowany pod maską, a akumulatory zasilające są umieszczone w miejscu gdzie tradycyjnie znajduje się zbiornik paliwa.

Podobne wiadomości:

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Volvo V90 Cross Country - znamy polskie ceny

Volvo V90 Cross Country - znamy polskie ceny

Aktualności 2016-09-21

Komentuj:

kosmoss 2010-08-26

C30 BEV w 2011 debiut, jak to się mówi wszystko zgodnie z obowiązującymi trendami.

~Jules 2010-08-19

silniki Volvo należą do jednych z bardziej ekologicznych, ale mimi to dobrze że koncern postanowił przygotować elektryczną wersję C30

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj