mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczne Volvo w 2011

Elektryczne Volvo w 2011

Volvo będzie kolejnym producentem, który już niebawem wprowadzi do swojej gamy model o napędzie elektrycznym. Volvo C30 nie emitujące spalin w sprzedaży pojawi się w 2011 roku.

Elektryczne Volvo w 2011
Wcześniej jednak, bo już w przyszłym roku szwedzki koncern stworzy testową flotę składającą się z 50 egzemplarzy elektrycznego Volvo C30. W porównaniu do prototypu, jaki został zaprezentowany na początku bieżącego roku na wystawie w Detroit, wprowadzono szereg modyfikacji, między innymi ulepszono obudowę akumulatorów zasilających. Roczny okres testów pozwoli zebrać dodatkowe uwagi o aucie, jakie pojawią się w trakcie codziennej eksploatacji pojazdu. Pozwolą one poprawić jeszcze ewentualne błędy, tak by wchodząca do sprzedaży w 2011 roku finalna wersja była pozbawiona już wszelkich wad.

Volvo C30 to jeden z pierwszych samochodów, który mimo iż jest napędzany tylko energią elektryczną, zapewnia porównywalne osiągi do samochodów spalinowych - 10,5 sekundy do 100 km/h i prędkość maksymalną na poziomie 130 km/h. Samochód umożliwia pokonanie 150 km na jednym (8 godzinnym) ładowaniu. Ładowanie można wykonać z domowego gniazdka elektrycznego. Wyniki badań przeprowadzonych przez Volvo udowodniły, że zasięg samochodu na jednym ładowaniu jest w codziennym życiu wystarczający. Prawie 90% mieszkańców Europy, dojeżdża samochodami do pracy i pokonuje nie więcej niż 150 km dziennie.

Elektryczne Volvo C30 z zewnątrz nie różni się niczym od wersji spalinowej C30. Oferuje ten sam poziom bezpieczeństwa, komfortu i przestrzeni co standardowy samochód. Zmiany pojawiają się dopiero wewnątrz. Najważniejsza z nich to brak lewarka zmiany biegów w elektrycznym C30. Moc w samochodzie jest dostarczana płynnie i maksymalny moment obrotowy jest dostępny zaraz po starcie samochodu. Ponadto na desce rozdzielczej pojawiły się nowe wskaźniki, np. pokazujące na poziom naładowania baterii.

Silnik elektryczny użyty w C30 jest zasilany akumulatorami litowo-jonowymi, które można naładować ze zwykłego gniazdka elektrycznego lub na specjalnej stacji ładowania. Samochód zapewnia taki sam poziom bezpieczeństwa, ponieważ silnik elektryczny jest montowany pod maską, a akumulatory zasilające są umieszczone w miejscu gdzie tradycyjnie znajduje się zbiornik paliwa.

Podobne wiadomości:

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Komentuj:

kosmoss 2010-08-26

C30 BEV w 2011 debiut, jak to się mówi wszystko zgodnie z obowiązującymi trendami.

~Jules 2010-08-19

silniki Volvo należą do jednych z bardziej ekologicznych, ale mimi to dobrze że koncern postanowił przygotować elektryczną wersję C30

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut
Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut
Instytut SAMAR donosi, że rynek nowych samochodów w Polsce cały czas rośnie. Wszystko wskazuje na to, że prognozowana sprzedaż na koniec roku, czyli 490 tys. samochodów, jest jak najbardziej realna do osiągnięcia.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech