mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczne Volvo w 2011

Elektryczne Volvo w 2011

Volvo będzie kolejnym producentem, który już niebawem wprowadzi do swojej gamy model o napędzie elektrycznym. Volvo C30 nie emitujące spalin w sprzedaży pojawi się w 2011 roku.

Elektryczne Volvo w 2011
Wcześniej jednak, bo już w przyszłym roku szwedzki koncern stworzy testową flotę składającą się z 50 egzemplarzy elektrycznego Volvo C30. W porównaniu do prototypu, jaki został zaprezentowany na początku bieżącego roku na wystawie w Detroit, wprowadzono szereg modyfikacji, między innymi ulepszono obudowę akumulatorów zasilających. Roczny okres testów pozwoli zebrać dodatkowe uwagi o aucie, jakie pojawią się w trakcie codziennej eksploatacji pojazdu. Pozwolą one poprawić jeszcze ewentualne błędy, tak by wchodząca do sprzedaży w 2011 roku finalna wersja była pozbawiona już wszelkich wad.

Volvo C30 to jeden z pierwszych samochodów, który mimo iż jest napędzany tylko energią elektryczną, zapewnia porównywalne osiągi do samochodów spalinowych - 10,5 sekundy do 100 km/h i prędkość maksymalną na poziomie 130 km/h. Samochód umożliwia pokonanie 150 km na jednym (8 godzinnym) ładowaniu. Ładowanie można wykonać z domowego gniazdka elektrycznego. Wyniki badań przeprowadzonych przez Volvo udowodniły, że zasięg samochodu na jednym ładowaniu jest w codziennym życiu wystarczający. Prawie 90% mieszkańców Europy, dojeżdża samochodami do pracy i pokonuje nie więcej niż 150 km dziennie.

Elektryczne Volvo C30 z zewnątrz nie różni się niczym od wersji spalinowej C30. Oferuje ten sam poziom bezpieczeństwa, komfortu i przestrzeni co standardowy samochód. Zmiany pojawiają się dopiero wewnątrz. Najważniejsza z nich to brak lewarka zmiany biegów w elektrycznym C30. Moc w samochodzie jest dostarczana płynnie i maksymalny moment obrotowy jest dostępny zaraz po starcie samochodu. Ponadto na desce rozdzielczej pojawiły się nowe wskaźniki, np. pokazujące na poziom naładowania baterii.

Silnik elektryczny użyty w C30 jest zasilany akumulatorami litowo-jonowymi, które można naładować ze zwykłego gniazdka elektrycznego lub na specjalnej stacji ładowania. Samochód zapewnia taki sam poziom bezpieczeństwa, ponieważ silnik elektryczny jest montowany pod maską, a akumulatory zasilające są umieszczone w miejscu gdzie tradycyjnie znajduje się zbiornik paliwa.

Podobne wiadomości:

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

BMW X1, Volvo XC60 - pojedynek na przewagi

auto motor i sport 0000-00-00

Mecz gwiazd. W wypadku rywalizacji na najwyższym poziomie, widowisko zawsze jest emocjonujące, a o zwycięstwie decydują pojedyncze punkty. Tak było w starciu nowicjusza BMW X1 z polskim bestsellerem Volvo - XC60.

Komentuj:

kosmoss 2010-08-26

C30 BEV w 2011 debiut, jak to się mówi wszystko zgodnie z obowiązującymi trendami.

~Jules 2010-08-19

silniki Volvo należą do jednych z bardziej ekologicznych, ale mimi to dobrze że koncern postanowił przygotować elektryczną wersję C30

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.