mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczne auta z Polski ruszają na drogi

Elektryczne auta z Polski ruszają na drogi

Już niedługo na polskie drogi wyjadą samochody elektryczne rodzimej produkcji. Fabryka Impact Automotive Technologies z siedzibą w Pruszkowie za kilka tygodni rusza z seryjną produkcją SAM-ów, czyli dwuosobowych aut elektrycznych.

Elektryczne auta z Polski ruszają na drogi
Impact Automotive Technologies, fabryka z Pruszkowa, już za kilka tygodni rozpocznie seryjną produkcję SAM-ów, czyli dwuosobowych aut elektrycznych. W tym samym czasie w stolicy ruszy budowa pierwszych nad Wisłą stacji do ładowania pojazdów zasilanych na prąd.

Kierowca, który zdecyduje się na zakup ekosamochodu, będzie potrzebował około 10 minut, by naładować akumulator swojego auta. Wówczas, na pełnych bateriach, przejedzie około 100 km. A zapłaci za to zaledwie... 3zł, dziesięć raz mniej niż w przypadku samochodu na benzynę! Według szacunków, w 2012 r. auta na prąd będą stanowiły ponad 10 proc. światowej produkcji.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~eRb 2009-06-25

a jakieś parametry? prędkość maksymalna, przyspieszenie, zasięg na PEŁNYM ładowaniu, trwałość baterii... niczego się nie dowiedziałem z tego tekstu... szkoda...

~mike 2009-06-25

warto by też podać jakie uprawnienia będą niezbędne do prowadzenia takiego pojazdu.

~zen 2009-06-24

jeszcze tylko podajcie cenę wozidełka

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.