mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczne auta z Polski ruszają na drogi

Elektryczne auta z Polski ruszają na drogi

Już niedługo na polskie drogi wyjadą samochody elektryczne rodzimej produkcji. Fabryka Impact Automotive Technologies z siedzibą w Pruszkowie za kilka tygodni rusza z seryjną produkcją SAM-ów, czyli dwuosobowych aut elektrycznych.

Elektryczne auta z Polski ruszają na drogi
Impact Automotive Technologies, fabryka z Pruszkowa, już za kilka tygodni rozpocznie seryjną produkcję SAM-ów, czyli dwuosobowych aut elektrycznych. W tym samym czasie w stolicy ruszy budowa pierwszych nad Wisłą stacji do ładowania pojazdów zasilanych na prąd.

Kierowca, który zdecyduje się na zakup ekosamochodu, będzie potrzebował około 10 minut, by naładować akumulator swojego auta. Wówczas, na pełnych bateriach, przejedzie około 100 km. A zapłaci za to zaledwie... 3zł, dziesięć raz mniej niż w przypadku samochodu na benzynę! Według szacunków, w 2012 r. auta na prąd będą stanowiły ponad 10 proc. światowej produkcji.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~eRb 2009-06-25

a jakieś parametry? prędkość maksymalna, przyspieszenie, zasięg na PEŁNYM ładowaniu, trwałość baterii... niczego się nie dowiedziałem z tego tekstu... szkoda...

~mike 2009-06-25

warto by też podać jakie uprawnienia będą niezbędne do prowadzenia takiego pojazdu.

~zen 2009-06-24

jeszcze tylko podajcie cenę wozidełka

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?
Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?
Japoński producent zaprezentował model, który łączy w sobie cechy crossovera i vana. Model Expander nawiązuje do koncepcyjnego modelu XM i już niebawem pojawi się w ofercie Mitsubishi.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech