mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczne auta z Polski ruszają na drogi

Elektryczne auta z Polski ruszają na drogi

Już niedługo na polskie drogi wyjadą samochody elektryczne rodzimej produkcji. Fabryka Impact Automotive Technologies z siedzibą w Pruszkowie za kilka tygodni rusza z seryjną produkcją SAM-ów, czyli dwuosobowych aut elektrycznych.

Elektryczne auta z Polski ruszają na drogi
Impact Automotive Technologies, fabryka z Pruszkowa, już za kilka tygodni rozpocznie seryjną produkcję SAM-ów, czyli dwuosobowych aut elektrycznych. W tym samym czasie w stolicy ruszy budowa pierwszych nad Wisłą stacji do ładowania pojazdów zasilanych na prąd.

Kierowca, który zdecyduje się na zakup ekosamochodu, będzie potrzebował około 10 minut, by naładować akumulator swojego auta. Wówczas, na pełnych bateriach, przejedzie około 100 km. A zapłaci za to zaledwie... 3zł, dziesięć raz mniej niż w przypadku samochodu na benzynę! Według szacunków, w 2012 r. auta na prąd będą stanowiły ponad 10 proc. światowej produkcji.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~eRb 2009-06-25

a jakieś parametry? prędkość maksymalna, przyspieszenie, zasięg na PEŁNYM ładowaniu, trwałość baterii... niczego się nie dowiedziałem z tego tekstu... szkoda...

~mike 2009-06-25

warto by też podać jakie uprawnienia będą niezbędne do prowadzenia takiego pojazdu.

~zen 2009-06-24

jeszcze tylko podajcie cenę wozidełka

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda stawia na młodych kierowców
Skoda stawia na młodych kierowców
Kalle Rovanpera to 17-latek, który został właśnie fabrycznym kierowcą Skody. Młody talent ledwie zdobył prawo jazdy, a już zasiada za kierownicą rajdowej Fabii R5, którą wystartuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata.