mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczne pojazdy do Chin

Elektryczne pojazdy do Chin

Alians Renault-Nissan rozpoczął współpracy z chińskim Ministerstwem Informacji Naukowo-Technologicznej w zakresie systemu transportu indywidualnego o zerowej emisji spalin. Jest to pierwszy krok w stronę wprowadzenia w Chinach pojazdów elektrycznych.

Rząd chiński rozpoczął program pilotażowy dotyczący pojazdów transportu miejskiego napędzanych nowymi źródłami energii, który zostanie wprowadzony w 13 miastach. Nissan dostarczy ministerstwu informacji technicznych dotyczących samochodów o napędzie elektrycznym i zaproponuje plan budowy sieci punktów ładowania akumulatorów oraz program wprowadzenia pojazdów elektrycznych do sprzedaży na szeroką skalę. Podejmie także współpracę z władzami Wuhan – chińskiego miasta pilotażowego w dziedzinie zerowej emisji spalin – w celu rozwoju różnorodnych projektów w ramach porozumienia.

- System transportu indywidualnego o zerowej emisji spalin jest końcowym etapem programu dotyczącego korzystania z energii alternatywnych. Nawiązujemy innowacyjną współpracę z rządami, władzami miast i koncernami energetycznymi, aby promować samochody elektryczne na całym świecie. W Chinach będziemy ściśle współpracować z naszymi lokalnymi partnerami w celu rozwoju rynku tych pojazdów – mówi Toshiyuki Shiga, dyrektor ds. operacyjnych Nissana.

Alians Renault-Nissan dąży do zdobycia pozycji światowego lidera w dziedzinie transportu indywidualnego o zerowej emisji spalin. Na rynku chińskim samochód elektryczny w masowej produkcji pojawi się na początku 2011 roku, dzięki czemu Chiny staną się jednym z pierwszych krajów na świecie, w których pojazdy te wejdą do użytku. W 2012 roku Renault i Nissan masowo wprowadzą do sprzedaży samochody elektryczne swojej konstrukcji.

Alians Renault-Nissan rozpoczął już program zerowej emisji spalin w Izraelu, Danii, Portugalii, w Księstwie Monako, oraz w Stanach Zjednoczonych (w stanie Tennessee i Oregon, w hrabstwie Sonoma w północnej Kalifornii) i w Japonii – w Kanagawie i Jokohamie. Francusko-japoński alians podpisał również umowy partnerskie z koncernami energetycznymi – francuskim EDF oraz szwajcarskim EOS.

Podobne wiadomości:

Rinspeed iChange – trójka ze sternikiem

auto motor i sport 0000-00-00

Niezwykły prototyp. Rinspeed to marka słynąca z samochodowych dziwadeł. Najnowszym jest napędzany prądem automobil, który potrafi dopasować się do potrzeb właściciela. Jest wyzywający nie tylko gdy pozuje do fotografi i - my udaliśmy się nim na przejażdżkę.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?