mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczne pojazdy do Chin

Elektryczne pojazdy do Chin

Alians Renault-Nissan rozpoczął współpracy z chińskim Ministerstwem Informacji Naukowo-Technologicznej w zakresie systemu transportu indywidualnego o zerowej emisji spalin. Jest to pierwszy krok w stronę wprowadzenia w Chinach pojazdów elektrycznych.

Rząd chiński rozpoczął program pilotażowy dotyczący pojazdów transportu miejskiego napędzanych nowymi źródłami energii, który zostanie wprowadzony w 13 miastach. Nissan dostarczy ministerstwu informacji technicznych dotyczących samochodów o napędzie elektrycznym i zaproponuje plan budowy sieci punktów ładowania akumulatorów oraz program wprowadzenia pojazdów elektrycznych do sprzedaży na szeroką skalę. Podejmie także współpracę z władzami Wuhan – chińskiego miasta pilotażowego w dziedzinie zerowej emisji spalin – w celu rozwoju różnorodnych projektów w ramach porozumienia.

- System transportu indywidualnego o zerowej emisji spalin jest końcowym etapem programu dotyczącego korzystania z energii alternatywnych. Nawiązujemy innowacyjną współpracę z rządami, władzami miast i koncernami energetycznymi, aby promować samochody elektryczne na całym świecie. W Chinach będziemy ściśle współpracować z naszymi lokalnymi partnerami w celu rozwoju rynku tych pojazdów – mówi Toshiyuki Shiga, dyrektor ds. operacyjnych Nissana.

Alians Renault-Nissan dąży do zdobycia pozycji światowego lidera w dziedzinie transportu indywidualnego o zerowej emisji spalin. Na rynku chińskim samochód elektryczny w masowej produkcji pojawi się na początku 2011 roku, dzięki czemu Chiny staną się jednym z pierwszych krajów na świecie, w których pojazdy te wejdą do użytku. W 2012 roku Renault i Nissan masowo wprowadzą do sprzedaży samochody elektryczne swojej konstrukcji.

Alians Renault-Nissan rozpoczął już program zerowej emisji spalin w Izraelu, Danii, Portugalii, w Księstwie Monako, oraz w Stanach Zjednoczonych (w stanie Tennessee i Oregon, w hrabstwie Sonoma w północnej Kalifornii) i w Japonii – w Kanagawie i Jokohamie. Francusko-japoński alians podpisał również umowy partnerskie z koncernami energetycznymi – francuskim EDF oraz szwajcarskim EOS.

Podobne wiadomości:

Nissan 370Z – pewniej, lepiej, szybciej

auto motor i sport 0000-00-00

Z charakterem. Jego poprzednik obrósł legendą za życia. Nissan 370Z ma wszystko, by ją podtrzymać.

Alfa Romeo Brera, BMW 330xd Coupe, Peugeot...

auto motor i sport 0000-00-00

Miszmasz. Jedne bardziej do oglądania niż do jeżdżenia, inne bardziej do wożenia się niż do szaleńczych harców. Rozstrzygamy, które "bardziej" pasuje do którego z czwórki coupé. W szranki stają Alfa Romeo Brera 2.4 JTDM, BMW 330xd Coupé, Peugeot 407 Coupé 2.2 16v oraz Renault Laguna Coupé 3.5 V6.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na Nurburgring
Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na Nurburgring
Od kilku dni na torze Nuburgring obowiązuje nowy rekord w kategorii samochodów sportowych dopuszczonych do ruchu. Porsche 911 GT2 RS pokonało "północną pętlę" w czasie 6 minut i 47,3 sekundy.