mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczne pojazdy do Chin

Elektryczne pojazdy do Chin

Alians Renault-Nissan rozpoczął współpracy z chińskim Ministerstwem Informacji Naukowo-Technologicznej w zakresie systemu transportu indywidualnego o zerowej emisji spalin. Jest to pierwszy krok w stronę wprowadzenia w Chinach pojazdów elektrycznych.

Rząd chiński rozpoczął program pilotażowy dotyczący pojazdów transportu miejskiego napędzanych nowymi źródłami energii, który zostanie wprowadzony w 13 miastach. Nissan dostarczy ministerstwu informacji technicznych dotyczących samochodów o napędzie elektrycznym i zaproponuje plan budowy sieci punktów ładowania akumulatorów oraz program wprowadzenia pojazdów elektrycznych do sprzedaży na szeroką skalę. Podejmie także współpracę z władzami Wuhan – chińskiego miasta pilotażowego w dziedzinie zerowej emisji spalin – w celu rozwoju różnorodnych projektów w ramach porozumienia.

- System transportu indywidualnego o zerowej emisji spalin jest końcowym etapem programu dotyczącego korzystania z energii alternatywnych. Nawiązujemy innowacyjną współpracę z rządami, władzami miast i koncernami energetycznymi, aby promować samochody elektryczne na całym świecie. W Chinach będziemy ściśle współpracować z naszymi lokalnymi partnerami w celu rozwoju rynku tych pojazdów – mówi Toshiyuki Shiga, dyrektor ds. operacyjnych Nissana.

Alians Renault-Nissan dąży do zdobycia pozycji światowego lidera w dziedzinie transportu indywidualnego o zerowej emisji spalin. Na rynku chińskim samochód elektryczny w masowej produkcji pojawi się na początku 2011 roku, dzięki czemu Chiny staną się jednym z pierwszych krajów na świecie, w których pojazdy te wejdą do użytku. W 2012 roku Renault i Nissan masowo wprowadzą do sprzedaży samochody elektryczne swojej konstrukcji.

Alians Renault-Nissan rozpoczął już program zerowej emisji spalin w Izraelu, Danii, Portugalii, w Księstwie Monako, oraz w Stanach Zjednoczonych (w stanie Tennessee i Oregon, w hrabstwie Sonoma w północnej Kalifornii) i w Japonii – w Kanagawie i Jokohamie. Francusko-japoński alians podpisał również umowy partnerskie z koncernami energetycznymi – francuskim EDF oraz szwajcarskim EOS.

Podobne wiadomości:

Zmiany w Renault!

auto motor i sport 0000-00-00

Fiat Seicento, Renault Twingo i Seat Arosa –...

auto motor i sport 0000-00-00

Przy konstruowaniu nowoczesnych maluchów, inteligencja i kreatywność liczą się bardziej niż duże nakłady finansowe. Zadomowione już na rynku modele - Fiat Seicento, Renault Twingo i Seat Arosa - przeszły niedawno kurację odmładzającą, by lepiej prezentować swoje walory w obliczu rosnącej konkurencji.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.