mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczny Chevrolet zadebiutuje w Detroit

Elektryczny Chevrolet zadebiutuje w Detroit

Chevrolet, który w przyszłym roku wycofa się z rynku europejskiego, swoje siły musi skupić na pozostałych rynkach. I właśnie na rodzimym rynku zaprezentuje nową generację Volta.

Elektryczny Chevrolet zadebiutuje w Detroit
Chevrolet Volt wraz z bliźniaczym Oplem Amperą dwa lata temu wywalczył tytuł Car of the Year. Jednak niska sprzedaż Opla Ampery spowodowała, że Niemiecki producent wycofał auto z rynku. Sytuacja z Voltem jest zupełnie inna. W USA ten samochód cieszy się większą popularnością niż Toyota Prius.

W Stanach sprzedano 65 tys. Voltów i dzięki temu ten samochód w zeszłym roku stał się najlepiej sprzedającą się hybrydą typu plug-in na rynku amerykańskim. Ciekawe, że 7 na 10 kupujących Volta to nowi klienci, którzy wcześniej nie posiadali auta General Motors. Większość z nich do Volta przesiadła się z Toyoty Prius.

Co wiemy o nowym Volcie? Na razie producent nie zdradza zbyt wielu informacji. Auto zostanie zaprezentowane w styczniu 2015 na targach w Detroit. Do salonów samochód trafi zapewne kilka miesięcy później. Niepotwierdzone informacje mówią, że Chevrolet wzbogaci wnętrze o trzecie miejsce na tylnej kanapie, a pod maskę wsadzi mniejszy silnik. Jednostkę czterocylindrową 1.4 l zastąpi najprawdopodobniej trzycylindrowy motor o pojemności 1.0 l.

- Zobaczycie udoskonalenia na każdym poziomie, od technologii po design. Volt w pełni realizuje obietnicę poszukiwania nowych dróg i nadal będzie dostarczał klientom rozwiązania transportowe jaki potrzebują i na jakie zasługują - powiedział szef Marketingu Globalnego Chevroleta, Tim Mahoney.

Podobne wiadomości:

Kia Telluride - atak na segment luksusowych SUV-ów

Kia Telluride - atak na segment luksusowych...

Premiery 2016-01-12

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

~Wilk 2014-08-08

Niewiele a nie "nie wiele" - język polski

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.