mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczny Chevrolet zadebiutuje w Detroit

Elektryczny Chevrolet zadebiutuje w Detroit

Chevrolet, który w przyszłym roku wycofa się z rynku europejskiego, swoje siły musi skupić na pozostałych rynkach. I właśnie na rodzimym rynku zaprezentuje nową generację Volta.

Elektryczny Chevrolet zadebiutuje w Detroit
Chevrolet Volt wraz z bliźniaczym Oplem Amperą dwa lata temu wywalczył tytuł Car of the Year. Jednak niska sprzedaż Opla Ampery spowodowała, że Niemiecki producent wycofał auto z rynku. Sytuacja z Voltem jest zupełnie inna. W USA ten samochód cieszy się większą popularnością niż Toyota Prius.

W Stanach sprzedano 65 tys. Voltów i dzięki temu ten samochód w zeszłym roku stał się najlepiej sprzedającą się hybrydą typu plug-in na rynku amerykańskim. Ciekawe, że 7 na 10 kupujących Volta to nowi klienci, którzy wcześniej nie posiadali auta General Motors. Większość z nich do Volta przesiadła się z Toyoty Prius.

Co wiemy o nowym Volcie? Na razie producent nie zdradza zbyt wielu informacji. Auto zostanie zaprezentowane w styczniu 2015 na targach w Detroit. Do salonów samochód trafi zapewne kilka miesięcy później. Niepotwierdzone informacje mówią, że Chevrolet wzbogaci wnętrze o trzecie miejsce na tylnej kanapie, a pod maskę wsadzi mniejszy silnik. Jednostkę czterocylindrową 1.4 l zastąpi najprawdopodobniej trzycylindrowy motor o pojemności 1.0 l.

- Zobaczycie udoskonalenia na każdym poziomie, od technologii po design. Volt w pełni realizuje obietnicę poszukiwania nowych dróg i nadal będzie dostarczał klientom rozwiązania transportowe jaki potrzebują i na jakie zasługują - powiedział szef Marketingu Globalnego Chevroleta, Tim Mahoney.

Podobne wiadomości:

Opel Meriva - znamy następce

Opel Meriva - znamy następce

Aktualności 2016-11-07

Opel Ampera-e - znamy szczegóły

Opel Ampera-e - znamy szczegóły

Aktualności 2017-02-21

Komentuj:

~Wilk 2014-08-08

Niewiele a nie "nie wiele" - język polski

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando