mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczny Japończyk dla USA

Elektryczny Japończyk dla USA

Mitsubishi zamierza wdrożyć ambitne plany przejęcia 'zelektryfikowanego' segmentu samochodów osobowych w Stanach Zjednoczonych. Zanim to jednak nastąpi, samochód napędzany baterią litowo-jonową dostępny będzie jedynie dla klientów w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Elektryczny Japończyk dla USA

Osamu Masuko, prezydent Mitsubishi zapowiedział na ostatniej konferencji prasowej, że zamierza sprzedawać mały samochód o napędzie elektrycznym. Na dobry początek zagości on na rynku japońskim. Niewykluczone jest, że wraz z upływem czasu zostanie stworzona także wersja hybrydowa tego samochodu. Niestety dalsze informacje na temat nadchodzącego modelu są bardzo skąpe. Nie udzielono żadnych danych na temat zakładanej wielkości produkcji, ani też przypuszczalnej daty premiery.

Władze Mitsubishi wierzą jednak w to, że 'elektryczny' samochód jest skazany na sukces, gdyż podczas pracy jego silnika nie są emitowane żadne szkodliwe cząsteczki, co stawia go w bardzo korzystnym świetle, szczególnie pod kątem ekologii. Masuko wierzy, że samochody, które napędzane są ogniwami paliwowymi mają w przeciągu kilku lat zapełnić niszę na rynku, która przeznaczona jest dla samochodów napędzanych alternatywnie. Mitsubishi już od dłuższego czasu pracuje nad stworzeniem coraz to wydajniejszych samochodów hybrydowych oraz elektrycznych. W styczniu, podczas targów motoryzacyjnych w Detroit jeden z takich pojazdów został zaprezentowany publiczności.

Studium koncepcyjne Concept-CT MIEV zostało wyposażone w czterodrzwiowe nadwozie oraz napęd na cztery koła. Ciekawostką jest fakt, że w każdym kole samochodu umieszczony został niezależny silniczek elektryczny. Dodatkowo, dzięki takiemu rozwiązaniu samochód ten nie potrzebuje skrzyni biegów, dzięki czemu jego masa może zostać zredukowana. Wersja produkcyjna pojazdu zostanie najprawdopodobniej oparta na płycie podłogowego przyszłej generacji modelu Colt, który nadejdzie wraz z końcem tej dekady.

Czytaj także:

Mitsubishi: 16 miesiąc w górę (2006-10-04)

Nowe propozycje Mitsubishi (2006-09-06)

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi
Tematy w artykule: hybryda Mitsubishi

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.