mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczny Japończyk dla USA

Elektryczny Japończyk dla USA

Mitsubishi zamierza wdrożyć ambitne plany przejęcia 'zelektryfikowanego' segmentu samochodów osobowych w Stanach Zjednoczonych. Zanim to jednak nastąpi, samochód napędzany baterią litowo-jonową dostępny będzie jedynie dla klientów w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Elektryczny Japończyk dla USA

Osamu Masuko, prezydent Mitsubishi zapowiedział na ostatniej konferencji prasowej, że zamierza sprzedawać mały samochód o napędzie elektrycznym. Na dobry początek zagości on na rynku japońskim. Niewykluczone jest, że wraz z upływem czasu zostanie stworzona także wersja hybrydowa tego samochodu. Niestety dalsze informacje na temat nadchodzącego modelu są bardzo skąpe. Nie udzielono żadnych danych na temat zakładanej wielkości produkcji, ani też przypuszczalnej daty premiery.

Władze Mitsubishi wierzą jednak w to, że 'elektryczny' samochód jest skazany na sukces, gdyż podczas pracy jego silnika nie są emitowane żadne szkodliwe cząsteczki, co stawia go w bardzo korzystnym świetle, szczególnie pod kątem ekologii. Masuko wierzy, że samochody, które napędzane są ogniwami paliwowymi mają w przeciągu kilku lat zapełnić niszę na rynku, która przeznaczona jest dla samochodów napędzanych alternatywnie. Mitsubishi już od dłuższego czasu pracuje nad stworzeniem coraz to wydajniejszych samochodów hybrydowych oraz elektrycznych. W styczniu, podczas targów motoryzacyjnych w Detroit jeden z takich pojazdów został zaprezentowany publiczności.

Studium koncepcyjne Concept-CT MIEV zostało wyposażone w czterodrzwiowe nadwozie oraz napęd na cztery koła. Ciekawostką jest fakt, że w każdym kole samochodu umieszczony został niezależny silniczek elektryczny. Dodatkowo, dzięki takiemu rozwiązaniu samochód ten nie potrzebuje skrzyni biegów, dzięki czemu jego masa może zostać zredukowana. Wersja produkcyjna pojazdu zostanie najprawdopodobniej oparta na płycie podłogowego przyszłej generacji modelu Colt, który nadejdzie wraz z końcem tej dekady.

Czytaj także:

Mitsubishi: 16 miesiąc w górę (2006-10-04)

Nowe propozycje Mitsubishi (2006-09-06)

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi
Tematy w artykule: hybryda Mitsubishi

Podobne wiadomości:

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Aktualności 2017-08-11

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.