mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczny Nissan za 126 tys. zł

Elektryczny Nissan za 126 tys. zł

W pierwszych dwóch salonach sprzedaży Nissana na polskim rynku można już nabyć elektrycznego Leafa. Cena za ten model rozpoczyna się od 126 tys. zł.

Elektryczny Nissan za 126 tys. zł
W swojej jeszcze dość krótkiej, dwu-i-półletniej karierze, Nissan Leaf pierwszej generacji miał dość duży udział w promowaniu elektrycznych pojazdów na świecie. Jako jeden z pierwszych samochodów w 100 proc. napędzanych silnikiem elektrycznym dowiódł, że "zeroemisyjna" jazda jest jak najbardziej możliwa. Obecnie na całym świecie jeździ prawie 60.000 egzemplarzy samochodów, które poruszają się niemal bezgłośnie i nie emitują spalin ani dwutlenku węgla.

W nowej generacji Nissana Leaf wprowadzono ok. 100 zmian - niektóre są kluczowe, inne mniej istotne. Wśród najważniejszych zmian należy wymienić zwiększony zasięg do 199 kilometrów, nową, opcjonalną ładowarkę 6,6 kW, która skraca czas ładowania o połowę. Przeniesiono ładowarki do komory silnikowej, co umożliwiło powiększenie przestrzeni bagażowej, a jednocześnie obniżono masę auta o 32 kg, a w wersji Visia nawet o 50 kg. Leaf na europejski rynek ma także odpowiednio zestrojone zawieszenie, zmieniono nieznacznie stylistykę nadwozia pod kątem lepszych właściwości aerodynamicznych, a we wnętrzu udoskonalono przednie fotele i zwiększono ilość miejsca na tylnej kanapie.

Zmiany zbiegły się w czasie z rozpoczęciem produkcji Leafa w skali globalnej. Podczas gdy pierwsza wersja produkowana była wyłącznie w Japonii, produkcja nowego Nissana Leaf na rynki lokalne będzie odbywać się również w Ameryce Północnej i Europie. Produkcja modelu na europejski rynek rozpoczęła się w brytyjskim Sunderland z końcem marca.

Nissa Leaf jest produkowany w trzech głównych poziomach specyfikacji: Visia, Acenta i Tekna. Wersje Acenta i Tekna są wyposażone w system komunikacji Carwings, natomiast wersja Visia posiada nowy system nawigacji Nissan Connect 2.0. Ponieważ Carwings nie jest jeszcze dostępny w regionie Europy Środkowo - Wschodniej, Nissan postanowił wprowadzić na nasz rynek model Leaf początkowo w wersji Visia. Wprowadzenie wyższych wersji jest planowane w terminie późniejszym, zgodnie z oczekiwaniami klientów.

Cena na polskim rynku elektrycznego Nissana w podstawowej wersji Visia będzie wynosić 126.000 zł. Za dopłatą możemy jeszcze dostać system NissanConnect 2.0 z kamerą cofania (3.200 zł), ładowarkę 6,6 kW (4.000) oraz lakier metaliczny (2.400).

Podczas pierwszego etapu wprowadzania Nissana Leaf na polski rynek oficjalnymi dealerami tego modelu będą salony Zaborowski w Warszawie oraz Japan Motors w Krakowie. Pierwsze egzemplarze do klientów powinny dotrzeć z początkiem lipca.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Leaf
Nissan Leaf
Cena podstawowa już od: 128 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Audi Q5 - znamy cenę

Audi Q5 - znamy cenę

Aktualności 2016-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.