mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczny Nissan za 126 tys. zł

Elektryczny Nissan za 126 tys. zł

W pierwszych dwóch salonach sprzedaży Nissana na polskim rynku można już nabyć elektrycznego Leafa. Cena za ten model rozpoczyna się od 126 tys. zł.

Elektryczny Nissan za 126 tys. zł
W swojej jeszcze dość krótkiej, dwu-i-półletniej karierze, Nissan Leaf pierwszej generacji miał dość duży udział w promowaniu elektrycznych pojazdów na świecie. Jako jeden z pierwszych samochodów w 100 proc. napędzanych silnikiem elektrycznym dowiódł, że "zeroemisyjna" jazda jest jak najbardziej możliwa. Obecnie na całym świecie jeździ prawie 60.000 egzemplarzy samochodów, które poruszają się niemal bezgłośnie i nie emitują spalin ani dwutlenku węgla.

W nowej generacji Nissana Leaf wprowadzono ok. 100 zmian - niektóre są kluczowe, inne mniej istotne. Wśród najważniejszych zmian należy wymienić zwiększony zasięg do 199 kilometrów, nową, opcjonalną ładowarkę 6,6 kW, która skraca czas ładowania o połowę. Przeniesiono ładowarki do komory silnikowej, co umożliwiło powiększenie przestrzeni bagażowej, a jednocześnie obniżono masę auta o 32 kg, a w wersji Visia nawet o 50 kg. Leaf na europejski rynek ma także odpowiednio zestrojone zawieszenie, zmieniono nieznacznie stylistykę nadwozia pod kątem lepszych właściwości aerodynamicznych, a we wnętrzu udoskonalono przednie fotele i zwiększono ilość miejsca na tylnej kanapie.

Zmiany zbiegły się w czasie z rozpoczęciem produkcji Leafa w skali globalnej. Podczas gdy pierwsza wersja produkowana była wyłącznie w Japonii, produkcja nowego Nissana Leaf na rynki lokalne będzie odbywać się również w Ameryce Północnej i Europie. Produkcja modelu na europejski rynek rozpoczęła się w brytyjskim Sunderland z końcem marca.

Nissa Leaf jest produkowany w trzech głównych poziomach specyfikacji: Visia, Acenta i Tekna. Wersje Acenta i Tekna są wyposażone w system komunikacji Carwings, natomiast wersja Visia posiada nowy system nawigacji Nissan Connect 2.0. Ponieważ Carwings nie jest jeszcze dostępny w regionie Europy Środkowo - Wschodniej, Nissan postanowił wprowadzić na nasz rynek model Leaf początkowo w wersji Visia. Wprowadzenie wyższych wersji jest planowane w terminie późniejszym, zgodnie z oczekiwaniami klientów.

Cena na polskim rynku elektrycznego Nissana w podstawowej wersji Visia będzie wynosić 126.000 zł. Za dopłatą możemy jeszcze dostać system NissanConnect 2.0 z kamerą cofania (3.200 zł), ładowarkę 6,6 kW (4.000) oraz lakier metaliczny (2.400).

Podczas pierwszego etapu wprowadzania Nissana Leaf na polski rynek oficjalnymi dealerami tego modelu będą salony Zaborowski w Warszawie oraz Japan Motors w Krakowie. Pierwsze egzemplarze do klientów powinny dotrzeć z początkiem lipca.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Leaf
Nissan Leaf
Cena podstawowa już od: 128 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do 2040 roku

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do...

Aktualności 2017-07-12

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie...

Technika 2017-07-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
TVR zapowiada pierwszy model po 12 latach
TVR zapowiada pierwszy model po 12 latach
Słynny, brytyjski twórca samochodów sportowych powraca do świata żywych. Po 12 latach pojawi się na rynku nowy model, a tymczasem pojawił się pierwszy teaser nowej maszyny.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech