mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczny Think z Norwegii

Elektryczny Think z Norwegii

Norweska firma Think Global rozpoczęła produkcję małego miejskiego pojazdu City o napędzie elektrycznym przeznaczonego na europejski rynek. W środę fabrykę opuścił pierwszy egzemplarz tego modelu.

Elektryczny Think z Norwegii
To już drugie podejście tej norweskiej firmy do tematu produkcji małego elektrycznego samochodu. W 2001 roku, stanowiąc wówczas własność Forda (od 1999 do 2003 roku), prototypowy City zaprezentowany został nawet na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Niezbyt duże zainteresowanie proekologicznymi pojazdami (przynajmniej nie takie jak w dzisiejszych czasach) oraz nie do końca sprawna technologia spowodowały, iż wówczas City nie trafił do masowej produkcji.

Dziś jednak wydaje się, iż szanse są znacznie większe. Przede wszystkim zwiększyło się zapotrzebowanie na ekologiczne pojazdy. Zastosowane podzespoły renomowanych firm (Autoliv, Continental, Bosch) mogą świadczyć o niezawodności zastosowanych rozwiązań. Do pomocy przy planowaniu samej produkcji zaproszono przed dwoma miesiącami specjalistów z Porsche Consulting.

Pierwsza partia pojazdów zostanie teraz poddana testom zderzeniowym. Jeśli zakończą się one pomyślnie, wówczas już w pierwszej połowie przyszłego roku auto trafi do sprzedaży. Na początku do Norwegii, Danii oraz Szwajcarii. Nieco później także i do Wlk. Brytanii, w tym celu już prowadzone są prace z firmą Magna Steyr nad stworzeniem wersji auta przystosowanej do ruchu lewostronnego.

W pierwszym pełnym roku produkcyjnym norweska firma planuje wypuścić na rynek od 7 do 10 tys. egzemplarzy modelu City.

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Honda pracuje nad hybrydą

Honda pracuje nad hybrydą

Technika 2017-01-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.