mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczny crossover od GM

Elektryczny crossover od GM

Prawdopodobnie oferta nowego Chevroleta Volta będzie szersza niż dotychczas - wygląda na to, że GM szykuje bardziej uniwersalną wersję hybrydowego kompaktu.

Elektryczny crossover od GM
Przymiarki do tego samochodu zaczęły się już w 2010 roku, kiedy w Pekinie Chevrolet pokazał prototyp Volt MPV5 Electric Concept. Następnie w 2011 roku General Motors zastrzegło w amerykańskim urzędzie patentowym nazwę Crossvolt, co sugerowało akceptację projektu. Nic z tego - patent wygasł w zeszłym miesiącu nie doczekawszy się samochodu w ostatecznej formie.

Jednak General Motors się nie poddało i ponowiło patent, który tym razem powinien być wreszcze użyty. W styczniu 2015 Chevrolet pokaże drugą generację Volta na salonie samochodowym w Detroit, ale na jego ewentualne uterenowione wcielenie będziemy musieli poczekać dłużej. Ciężko też powiedzieć, czy doczekamy się jego odpowiednika w Europie - Chevrolet w przyszłym roku zamyka co prawda przedstawicielstwo na Starym Kontynencie, ale dotychczasowy Volt był u nas dostępny przez 3 lata jako Opel Ampera. Być może w czasach rosnącego popytu na auta hybrydowe i elektryczne, Niemcy przywrócą ten model do swojego portfolio.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Cruze Kombi: Na złość Kolumbowi

auto motor i sport 2012-09-08

Do sedana i hatchbacka najpopularniejszego Chevroleta na świecie – Cruze’a – dołączyła wersja kombi.

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

~humin 2014-12-29

jak dla mnie to najfajniejszą hybryda na chwilę obecną jest toyota prius. Jest już długo na rynku więc sprawdzona konstrukcja,

~limon 2014-12-29

strasznie wyglada ten model :(:( , a w toyocie jest taki wybór w hybrydach, choćby yariska kompaktowa

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.