mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczny crossover od GM

Elektryczny crossover od GM

Prawdopodobnie oferta nowego Chevroleta Volta będzie szersza niż dotychczas - wygląda na to, że GM szykuje bardziej uniwersalną wersję hybrydowego kompaktu.

Elektryczny crossover od GM
Przymiarki do tego samochodu zaczęły się już w 2010 roku, kiedy w Pekinie Chevrolet pokazał prototyp Volt MPV5 Electric Concept. Następnie w 2011 roku General Motors zastrzegło w amerykańskim urzędzie patentowym nazwę Crossvolt, co sugerowało akceptację projektu. Nic z tego - patent wygasł w zeszłym miesiącu nie doczekawszy się samochodu w ostatecznej formie.

Jednak General Motors się nie poddało i ponowiło patent, który tym razem powinien być wreszcze użyty. W styczniu 2015 Chevrolet pokaże drugą generację Volta na salonie samochodowym w Detroit, ale na jego ewentualne uterenowione wcielenie będziemy musieli poczekać dłużej. Ciężko też powiedzieć, czy doczekamy się jego odpowiednika w Europie - Chevrolet w przyszłym roku zamyka co prawda przedstawicielstwo na Starym Kontynencie, ale dotychczasowy Volt był u nas dostępny przez 3 lata jako Opel Ampera. Być może w czasach rosnącego popytu na auta hybrydowe i elektryczne, Niemcy przywrócą ten model do swojego portfolio.

Podobne wiadomości:

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

Chevrolet Cruze Kombi: Na złość Kolumbowi

auto motor i sport 2012-09-08

Do sedana i hatchbacka najpopularniejszego Chevroleta na świecie – Cruze’a – dołączyła wersja kombi.

Komentuj:

~humin 2014-12-29

jak dla mnie to najfajniejszą hybryda na chwilę obecną jest toyota prius. Jest już długo na rynku więc sprawdzona konstrukcja,

~limon 2014-12-29

strasznie wyglada ten model :(:( , a w toyocie jest taki wybór w hybrydach, choćby yariska kompaktowa

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando