mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczny dostawczak

Elektryczny dostawczak

Właśnie ruszyły drogowe testy małego samochodu dostawczego z napędem elektrycznym.

Elektryczny dostawczak
Mitsubishi Motors i Yamato Transport ogłosiły rozpoczęcie testów swojego prototypu. Auto produkowane przez Mitsubishi posłuży w testach do odbioru i dostarczania paczek. Pierwsza z nich aspiruje do miana pioniera w dziedzinie proekologicznych pojazdów - wydała już na świat model i-MiEV, którego klientami są głównie odbiorcy korporacyjni, władze lokalne i rządkowe, zapewne z uwagi na swoją chorendalnie wysoką cenę, która w Polsce oscyluje w granicach 160.800zł za auto, które wymiarami ledwo dorównuje Toyocie Yaris.

Firma chciałaby dodać do swojej oferty samochód dostawczy, jakoże mogłoby to poruszyć lawinę kolejnych samochodów elektrycznych w portfolio japońskiego producenta, zachęconego sukcesem nowego modelu, jeśli takowy w ogóle zaistnieje na ogólnodostępnym rynku.

Yamato Transport Co. Ltd. to firma, która specjalizuje się w ekspresowym dostarczaniu paczek i która nieustannie pracuje nad ograniczeniem szkodliwości swoich działań biznesowych poprzez promocję ekologicznego stylu jazdy, ograniczanie gabarytów swoich samochodów i wprowadzanie do swojej floty coraz to nowszych, bardziej ekologicznych aut.

W testach firmy wykorzystują samochód z nepędem elektrycznym, zbudowanym na podstawie seryjnego modelu Minicab, jednak wersja testowa posiada takie same systemy napędowe jak rzeczony i-MiEV. Testy ropoczęto 15 października w tokijskich magazynach firmy Yamato Transport, mieszczącymi się, gdyby ktoś chciał sprawdzić na mapach Google, pod adresem Higashi Kojiva 1-Chome w okręgu Ota-ku.

Podobne wiadomości:

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Rapid po faceliftingu - polski cennik
Skoda Rapid po faceliftingu - polski cennik
Odświeżona Skoda Rapid debiutuje na polskim rynku. Facelifting kompaktowego modelu Skody przyniósł unowocześnienia w obrębie nadwozia, jednostek napędowych oraz wyposażenia kabiny. Ile kosztuje nowy model?