mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczny prototyp powalczy o rekord

Elektryczny prototyp powalczy o rekord

Tegoroczna edycja "Wyścigu do Chmur" zapowiada się bardzo ciekawie. W zeszłym tygodniu pojawiła się informacja, że w Colorado pojawi się Walter Röhrl w swoim Audi Sport quattro S1 by ponownie pokonać trasę z okazji 25-lecia pobicia rekordu. W tym tygodniu pojawiła się jeszcze bardziej ciekawa informacja.

Elektryczny prototyp powalczy o rekord
Nobuhiro "Monster" Tajima to japoński kierowca, do którego należy rekord przejazdu na trasie legendarnego górskiego wyścigu odbywającego się na górze Pikes Peak w Colorado. To on „złamał” barierę 10 minut. Tajima na przejechanie trasy składającej się z ponad 150 zakrętów w 2011 roku potrzebował 9 minut 51 sekund i 278 tysięcznych. Czas rekordowy, który wykręcił Röhrl został pobity na starej trasie przebiegającej po żwirowych drogach.

Najciekawszą jak na razie informacją dotyczącą wyścigu Pikes Peak jest zmiana samochodu przez "Monstera" Tajimę. W zeszłym roku japoński kierowca wygrał wyścig za kierownicą specjalnej, benzynowej wersji Suzuki SX4 Hill Climb Special. W nadchodzącej edycji "Wyścigu do Chmur" rekord bezie próbował pobić za kierownicą elektrycznego prototypu.

Mitsubishi chce na Pikes Peak przywieź auto bazujące na modelu i-MiEV. Konkurentem dla tego samochodu będzie nowe auto Tajimy. Japończyk zasiądzie za kierownicą prototypowego auta przygotowanego przez zespół APEV, który chce promować elektryczne samochody również podczas udział w legendarnym wyścigu górskim.  
Podobne wiadomości:

Peugeot 208 T16 ostatnie szlify

Peugeot 208 T16 ostatnie szlify

Aktualności 2013-05-16

Mercedes z rekordem na Pikes Peak

Mercedes z rekordem na Pikes Peak

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.