mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczny wóz

Elektryczny wóz

Dbająca o ekologię pod kątem motoryzacji Wielka Brytania będzie miała swój samochód napędzany w pełni elektrycznie. Model Ellecttrica napędzany energią pochodzącą z baterii litowo-jonowych wchodzi właśnie do sprzedaży.

Elektryczny wóz

Ten nietypowy samochodzik przeszedł szereg testów zderzeniowych, dzięki którym został dopuszczony do ruchu na publicznych drogach. Na załadowanych do pełna akumulatorach jest on w stanie przejechać nawet do 120 kilometrów. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu baterii litowo-jonowych, które na co dzień możemy znaleźć w takich urządzeniach jak choćby telefony komórkowe czy przenośne komputery. Nowoczesny akumulator zastąpił dotychczasowy kwasowo-ołowiowy, który będzie jeszcze przez jakiś czas dostępny wraz z tym samochodem.

Starsza wersja będzie posiadać ograniczenia w postaci prędkości maksymalnej rzędu 64 km/h oraz zasięg 60 kilometrów. Nowy samochód został wyposażony w aluminiową klatkę bezpieczeństwa, tarcze hamulcowe zamiast bębnów oraz tylne przednie i boczne słupki wzmacniające.

Podobnie jak reszta przyjaznych dla środowiska pojazdów w Wielkiej Brytanii, zostanie on zwolniony z opłat związanych z wjazdem do centrum Londynu. Cena ekologicznego samochodu będzie się zaczynać w przeliczeniu od 55 tysięcy złotych za wersję ze słabszym akumulatorem. Za odmianę z nowocześniejszym zasilaniem trzeba będzie zapłacić przynajmniej 70 tysięcy złotych.   


 

Tematy w artykule: Model Ellecttrica

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross