mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elektryczny wóz

Elektryczny wóz

Dbająca o ekologię pod kątem motoryzacji Wielka Brytania będzie miała swój samochód napędzany w pełni elektrycznie. Model Ellecttrica napędzany energią pochodzącą z baterii litowo-jonowych wchodzi właśnie do sprzedaży.

Elektryczny wóz

Ten nietypowy samochodzik przeszedł szereg testów zderzeniowych, dzięki którym został dopuszczony do ruchu na publicznych drogach. Na załadowanych do pełna akumulatorach jest on w stanie przejechać nawet do 120 kilometrów. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu baterii litowo-jonowych, które na co dzień możemy znaleźć w takich urządzeniach jak choćby telefony komórkowe czy przenośne komputery. Nowoczesny akumulator zastąpił dotychczasowy kwasowo-ołowiowy, który będzie jeszcze przez jakiś czas dostępny wraz z tym samochodem.

Starsza wersja będzie posiadać ograniczenia w postaci prędkości maksymalnej rzędu 64 km/h oraz zasięg 60 kilometrów. Nowy samochód został wyposażony w aluminiową klatkę bezpieczeństwa, tarcze hamulcowe zamiast bębnów oraz tylne przednie i boczne słupki wzmacniające.

Podobnie jak reszta przyjaznych dla środowiska pojazdów w Wielkiej Brytanii, zostanie on zwolniony z opłat związanych z wjazdem do centrum Londynu. Cena ekologicznego samochodu będzie się zaczynać w przeliczeniu od 55 tysięcy złotych za wersję ze słabszym akumulatorem. Za odmianę z nowocześniejszym zasilaniem trzeba będzie zapłacić przynajmniej 70 tysięcy złotych.   


 

Tematy w artykule: Model Ellecttrica

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.