mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elmot zakończony

Elmot zakończony

Michał Bębenek z pilotem Grzegorzem Bębenkiem wygrali Rajd Elmot-Remy, pierwszą eliminację tegorocznych mistrzostw Polski. Drugie miejsce zajął Grzegorz Grzyb z pilotem Przemysławem Mazurem.

Elmot zakończony

Zwycięska załoga Mitsubishi Lancer Evo na czternastu odcinkach specjalnych uzyskała czas 2:05.17,2, drugi duet w Suzuki Ignis S1600 zanotował stratę 28,9s., trzeci Maciej Lubiak z pilotem Maciejem Wisławskim (także Mitsubishi Lancer Evo) stracił minutę i 32 sekundy.

Zwycięzcy rajdu objęli prowadzenie na piątym odcinku specjalnym, po groźnym wypadku, jaki miał lider Leszek Kuzaj z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Subaru Impreza WRX).

Do nieszczęśliwej kraksy doszło na drugim kilometrze piątego odcinka specjalnego prowadzącego z Jedliny Zdroju do Dziećmorowic. Przy prędkości dochodzącej do 180km/h, Subaru Kuzaja po serii obrotów wypadło z trasy i uderzyło w drzewo. Po wypadku uszkodzony samochód zablokował trasę odcinka specjalnego - próbę odwołano.

Kuzaj i Szczepaniak zostali zabrani do szpitala w Wałbrzychu. Badanie tomograficzne nie wykazało u Kuzaja żadnych wewnętrznych urazów i kierowca został wypisany ze szpitala. Maciej Szczepaniak doznał mocnego stłuczenia barku (pierwotnie podejrzewano złamanie) i pozostał w szpitalu na obserwacji.

W niedzielę na trasie panowały bardzo trudne warunki. Padał deszcz, rano w wyższych partiach Gór Sowich spadł śnieg. To sprawiło, że wiele załóg miało problemy. Z rywalizacji odpadli m.in. Sebastian Frycz i Stefan Karnabal, duże straty czasowe zanotowali doświadczeni Tomasz Kuchar i Marcin Turski.

Drugiego dnia rajdu lider Michał Bębenek jechał spokojnie i kontrolował rywali, aby utrzymać przewagę. Kierowca Mitsubishi Lancera nie wygrał żadnego z sześciu niedzielnych odcinków specjalnych. Na koncie ma, podobnie jak Kuzaj, trzy zwycięstwa z pierwszego dnia rajdu. Po dwa odcinki wygrali Zbigniew Gabryś (Mitsubishi) i Mariusz Pelikański (Peugeot), jedno zwycięstwo odnieśli Grzegorz Grzyb (Suzuki), Stefan Karnabal i Maciej Lubiak (obaj Mitsubishi).

 Wyniki 33. Rajdu Elmot-Remy:

1. Michał Bębenek/Grzegorz Bębenek (Mitsubishi Lancer EvoVIII)
2. Grzegorz Grzyb/Przemysław Mazur (Suzuki Ignis S1600)
3. Maciej Lubiak/Maciej Wisławski (Mitsubishi Lancer EvoVIIIMR)
4. Zbigniew Gabryś/Robert Hundla (Mitsubishi Lancer EvoVII)
5. Maciej Oleksowicz/Andrzej Obrębowski (Subaru Impreza WRX STI)
6. Michał Kościuszko/Jarosław Baran (Suzuki Ignis S1600)
7. Mariusz Pelikański/Daniel Dymurski (Peugeot 206 S1600)
8. Tomasz Kuchar/Jakub Gerber (Subaru Impreza WRX STI)
9. Damian Gielata/Zbigniew Cieślar (Subaru Impreza WRX STI)
10. Piotr Adamus/Magdalena Zacharko (Peugeot 206 S1600)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.