mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elmot zakończony

Elmot zakończony

Michał Bębenek z pilotem Grzegorzem Bębenkiem wygrali Rajd Elmot-Remy, pierwszą eliminację tegorocznych mistrzostw Polski. Drugie miejsce zajął Grzegorz Grzyb z pilotem Przemysławem Mazurem.

Elmot zakończony

Zwycięska załoga Mitsubishi Lancer Evo na czternastu odcinkach specjalnych uzyskała czas 2:05.17,2, drugi duet w Suzuki Ignis S1600 zanotował stratę 28,9s., trzeci Maciej Lubiak z pilotem Maciejem Wisławskim (także Mitsubishi Lancer Evo) stracił minutę i 32 sekundy.

Zwycięzcy rajdu objęli prowadzenie na piątym odcinku specjalnym, po groźnym wypadku, jaki miał lider Leszek Kuzaj z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Subaru Impreza WRX).

Do nieszczęśliwej kraksy doszło na drugim kilometrze piątego odcinka specjalnego prowadzącego z Jedliny Zdroju do Dziećmorowic. Przy prędkości dochodzącej do 180km/h, Subaru Kuzaja po serii obrotów wypadło z trasy i uderzyło w drzewo. Po wypadku uszkodzony samochód zablokował trasę odcinka specjalnego - próbę odwołano.

Kuzaj i Szczepaniak zostali zabrani do szpitala w Wałbrzychu. Badanie tomograficzne nie wykazało u Kuzaja żadnych wewnętrznych urazów i kierowca został wypisany ze szpitala. Maciej Szczepaniak doznał mocnego stłuczenia barku (pierwotnie podejrzewano złamanie) i pozostał w szpitalu na obserwacji.

W niedzielę na trasie panowały bardzo trudne warunki. Padał deszcz, rano w wyższych partiach Gór Sowich spadł śnieg. To sprawiło, że wiele załóg miało problemy. Z rywalizacji odpadli m.in. Sebastian Frycz i Stefan Karnabal, duże straty czasowe zanotowali doświadczeni Tomasz Kuchar i Marcin Turski.

Drugiego dnia rajdu lider Michał Bębenek jechał spokojnie i kontrolował rywali, aby utrzymać przewagę. Kierowca Mitsubishi Lancera nie wygrał żadnego z sześciu niedzielnych odcinków specjalnych. Na koncie ma, podobnie jak Kuzaj, trzy zwycięstwa z pierwszego dnia rajdu. Po dwa odcinki wygrali Zbigniew Gabryś (Mitsubishi) i Mariusz Pelikański (Peugeot), jedno zwycięstwo odnieśli Grzegorz Grzyb (Suzuki), Stefan Karnabal i Maciej Lubiak (obaj Mitsubishi).

 Wyniki 33. Rajdu Elmot-Remy:

1. Michał Bębenek/Grzegorz Bębenek (Mitsubishi Lancer EvoVIII)
2. Grzegorz Grzyb/Przemysław Mazur (Suzuki Ignis S1600)
3. Maciej Lubiak/Maciej Wisławski (Mitsubishi Lancer EvoVIIIMR)
4. Zbigniew Gabryś/Robert Hundla (Mitsubishi Lancer EvoVII)
5. Maciej Oleksowicz/Andrzej Obrębowski (Subaru Impreza WRX STI)
6. Michał Kościuszko/Jarosław Baran (Suzuki Ignis S1600)
7. Mariusz Pelikański/Daniel Dymurski (Peugeot 206 S1600)
8. Tomasz Kuchar/Jakub Gerber (Subaru Impreza WRX STI)
9. Damian Gielata/Zbigniew Cieślar (Subaru Impreza WRX STI)
10. Piotr Adamus/Magdalena Zacharko (Peugeot 206 S1600)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando