mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elmsteel Polska

Elmsteel Polska

Elmsteel Polska zajmuje się produkcją tulejek dla przemysłu motoryzacyjnego. Spółka, która weszła w skład grupy Voestalpine, rozwija infrastrukturę pod nowe projekty. Obecnie nakłady inwestycyjne sięgają 20 mln zł.

Elmsteel Polska

Spółka pojawiła się w Polsce w 2000 r. inwestując w budowę fabryki 12 mln zł. Zakład o powierzchni początkowej 2,5 tys. m2 zlokalizowany został w Komornikach w okolicach Środy Śląskiej. W fabryce proces produkcyjny oparty jest głównie na cięciu na długość rur stalowych i aluminiowych na potrzeby sektora motoryzacyjnego. Produkcja w zakładzie odbywa się w systemie trzyzmianowym.

Spółka odnotowuje ciągły wzrost, potwierdzają to zarówno dane dotyczące wolumenu produkcji, sprzedaży jak też zatrudnienia. Aktualnie produkcja sięga powyżej 1,2 mln sztuk tygodniowo, natomiast sprzedaż za zeszły rok to suma 30 mln zł. Zatrudnienie w stosunku do roku 2001 wzrosło ponad dwukrotnie i wynosi obecnie 60 osób.

Rozwój firmy Elmsteel znajduje odzwierciedlenie w podejmowanych decyzjach o zwiększeniu nakładów inwestycyjnych w naszym kraju. We wrześniu 2004 roku firma zakończyła projekt związany z rozbudową fabryki o kolejne 3,5 tys. m2. Inwestycja pozwoliła na rozwój produkcji a co za tym idzie zwiększenie zatrudnienia. Warto zaznaczyć, że ponad połowa ogółu pracowników zatrudnionych w Elmsteel Polska to osoby na stanowiskach produkcyjnych i pośrednio produkcyjnych.

Zgodnie z zapowiedziami, w najbliższym czasie planowane jest powiększenie zespołu o kolejnych pracowników pośrednio produkcyjnych oraz do obsługi administracyjnej. "Prawie 80% wszystkich naszych pracowników to osoby zamieszkałe w miejscowościach zlokalizowanych w pobliżu siedziby firmy. Wskazuje to na ścisłe związki z naszej firmy z rynkiem lokalnym, których potwierdzeniem jest również ścisła współpraca z lokalnymi ośrodkami wspierającymi zatrudnienie" - dodają przedstawiciele firmy.

Elmsteel dostarcza swoją produkcję dla sektora motoryzacyjnego na całym świecie. Produkty stosowane są w tulejach układów zawieszenia  i amortyzatorach. Grupa Elmsteel założona została w 1978 roku w miejscowości Hinckley  w Wielkiej Brytanii. W 2000 roku firma otworzyła swoje dwie fabryki: w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Rok później Elmsteel stał się częścią grupy kapitałowej Voestalpine.

 


Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.