mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ElstarOils wchodzi do strefy

ElstarOils wchodzi do strefy

Firma ElstarOils SA zamierza wybudować w Świdnicy zakład produkujący biokomponenty do paliw. Inwestycje mają przekroczyć 27 mln zł, a firma deklaruje, że powstanie ok. 90 miejsc pracy. Na ta i na inne inwestycje pozwoliło rozporządzenie zmieniające obszar i granicę wałbrzyskiej SSE (zostało przyłączone ponad 127 ha gruntów).

ElstarOils wchodzi do strefy

Na przełomie II i III kwartału 2006 roku Elstar Oils uruchomi także produkcję biokomponentów do produkcji biodiesla w zakładzie w Malborku.

W ostatnim czasie Elstar Oils osiąga coraz lepsze wyniki. Od początku roku spółka wypracowała przychody w wysokości 32,4 mln zł, wobec 19 mln zł za okres dwóch miesięcy 2005 roku. Wzrost przychodów jest efektem inwestycji dokonanych przez Elstar Oils w modernizację i rozbudowę mocy przerobowych rzepaku oraz rafinerii spożywczej, które wyniosły w 2005 roku prawie 40 mln zł. Przeprowadzone inwestycje umożliwiają obecnie przerób 150 tys. ton rzepaku w skali roku - rosnąc o 50% w stosunku do drugiego kwartału ubiegłego roku. Spółka planuje dalsze zwiększanie mocy produkcyjnych. "Jesteśmy spokojni o odpowiednią ilość surowca, co nurtuje obecnie wielu innych przedsiębiorców z branży" - mówi Stanisław Rosnowski, Prezes Zarządu Elstar Oils. Mamy odpowiednie zaplecze - stałych dostawców, z którymi współpracujemy od wielu lat. Kontraktujemy u nich dostawy rzepaku zaspokajające nasze potrzeby."

Firma planuje w obecnym roku wzrost sprzedaży o ponad 50% oraz co najmniej podwojenie zysku netto. Budżet firmy na rok 2006 zakłada osiągniecie zysku netto w wysokości 14 - 16 mln zł, przy sprzedaży na poziomie 210 - 230 mln zł.

Przeczytaj także:

Elstar Oils inwestuje w biopaliwa (2005-10-25)

Biopaliwo z Wrocławia (2006-01-06)

Kolejny zakład produkcji biopaliw (2006-03-14)
 


Podobne wiadomości:

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Czy Syrenka powróci na polskie drogi?

Czy Syrenka powróci na polskie drogi?

Aktualności 2015-05-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku
Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku
Skoda po raz kolejny nie pozostawiła szans konkurentom. Cały rynek samochodów nowych zanotował wzrosty, ale czeska marka wyraźnie zwiększyła dystans w stosunku do konkurentów. Skoda była najchętniej wybieraną marką w Polsce wśród klientów indywidualnych i flotowych.