mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ElstarOils wchodzi do strefy

ElstarOils wchodzi do strefy

Firma ElstarOils SA zamierza wybudować w Świdnicy zakład produkujący biokomponenty do paliw. Inwestycje mają przekroczyć 27 mln zł, a firma deklaruje, że powstanie ok. 90 miejsc pracy. Na ta i na inne inwestycje pozwoliło rozporządzenie zmieniające obszar i granicę wałbrzyskiej SSE (zostało przyłączone ponad 127 ha gruntów).

ElstarOils wchodzi do strefy

Na przełomie II i III kwartału 2006 roku Elstar Oils uruchomi także produkcję biokomponentów do produkcji biodiesla w zakładzie w Malborku.

W ostatnim czasie Elstar Oils osiąga coraz lepsze wyniki. Od początku roku spółka wypracowała przychody w wysokości 32,4 mln zł, wobec 19 mln zł za okres dwóch miesięcy 2005 roku. Wzrost przychodów jest efektem inwestycji dokonanych przez Elstar Oils w modernizację i rozbudowę mocy przerobowych rzepaku oraz rafinerii spożywczej, które wyniosły w 2005 roku prawie 40 mln zł. Przeprowadzone inwestycje umożliwiają obecnie przerób 150 tys. ton rzepaku w skali roku - rosnąc o 50% w stosunku do drugiego kwartału ubiegłego roku. Spółka planuje dalsze zwiększanie mocy produkcyjnych. "Jesteśmy spokojni o odpowiednią ilość surowca, co nurtuje obecnie wielu innych przedsiębiorców z branży" - mówi Stanisław Rosnowski, Prezes Zarządu Elstar Oils. Mamy odpowiednie zaplecze - stałych dostawców, z którymi współpracujemy od wielu lat. Kontraktujemy u nich dostawy rzepaku zaspokajające nasze potrzeby."

Firma planuje w obecnym roku wzrost sprzedaży o ponad 50% oraz co najmniej podwojenie zysku netto. Budżet firmy na rok 2006 zakłada osiągniecie zysku netto w wysokości 14 - 16 mln zł, przy sprzedaży na poziomie 210 - 230 mln zł.

Przeczytaj także:

Elstar Oils inwestuje w biopaliwa (2005-10-25)

Biopaliwo z Wrocławia (2006-01-06)

Kolejny zakład produkcji biopaliw (2006-03-14)
 


Podobne wiadomości:

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Czy Syrenka powróci na polskie drogi?

Czy Syrenka powróci na polskie drogi?

Aktualności 2015-05-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.