mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elstar Oils zwiększa przychody

Elstar Oils zwiększa przychody

Elstar Oils wypracował 220,1 mln zł przychodów w 2006 roku . Oznacza to ponad 57% wzrost w porównaniu z rokiem 2005. Spółka nie spodziewa się aby zmiany dotyczące obniżenia zwolnienia z podatku akcyzowego benzyn i olejów napędowych z dodatkiem biokomponentów wpłynęły na budżet spółki.

Elstar Oils zwiększa przychody

„Zmiany w rozporządzeniu mogą mieć wpływ na projekcje finansowe firm zajmujących się blendingiem – czyli producentów i dystrybutorów paliw. Elstar Oils jest producentem czystych estrów, biokomponentów, które są całkowicie zwolnione z podatku akcyzowego – zatem zmiany te nie mają wpływu na naszą działalność.” – zaznaczył prezes Elstar Oils Stanisław Rosnowski.

Osiągnięte w 2006 roku wyniki oznaczają realizację planu sprzedaży na poziomie prognozowanym na początku 2006 roku, obejmujące 210-230 mln zł przychodów. Spółka przewiduje, że zysk netto na koniec 2006 roku wyniesie 9 mln zł, rosnąc o 25% wobec wyniku w roku 2005.

Elstar Oils zakończył w listopadzie budowę instalacji do produkcji estrów metylowych o zdolności produkcyjnej 100 tys. ton rocznie, zlokalizowanej w Malborku. Jednocześnie w przeciągu 2006 r. zdolności przerobowe rzepaku, będącego podstawowym surowcem do produkcji estrów, wzrosły do ok. 150 tys. ton rzepaku rocznie.

Zgodnie z wymogami Unii Europejskiej od 2008 roku biokomponenty będą obowiązkowo dodawane do wszystkich paliw.


Przeczytaj także:

Możliwych scenariuszy jest wiele (2007-02-01)

Nieopłacalne biokomponenty (2007-01-10)

 

 

 

 

 

Tematy w artykule: pomorskie

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech