mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Elstar Oils zwiększa przychody

Elstar Oils zwiększa przychody

Elstar Oils wypracował 220,1 mln zł przychodów w 2006 roku . Oznacza to ponad 57% wzrost w porównaniu z rokiem 2005. Spółka nie spodziewa się aby zmiany dotyczące obniżenia zwolnienia z podatku akcyzowego benzyn i olejów napędowych z dodatkiem biokomponentów wpłynęły na budżet spółki.

Elstar Oils zwiększa przychody

„Zmiany w rozporządzeniu mogą mieć wpływ na projekcje finansowe firm zajmujących się blendingiem – czyli producentów i dystrybutorów paliw. Elstar Oils jest producentem czystych estrów, biokomponentów, które są całkowicie zwolnione z podatku akcyzowego – zatem zmiany te nie mają wpływu na naszą działalność.” – zaznaczył prezes Elstar Oils Stanisław Rosnowski.

Osiągnięte w 2006 roku wyniki oznaczają realizację planu sprzedaży na poziomie prognozowanym na początku 2006 roku, obejmujące 210-230 mln zł przychodów. Spółka przewiduje, że zysk netto na koniec 2006 roku wyniesie 9 mln zł, rosnąc o 25% wobec wyniku w roku 2005.

Elstar Oils zakończył w listopadzie budowę instalacji do produkcji estrów metylowych o zdolności produkcyjnej 100 tys. ton rocznie, zlokalizowanej w Malborku. Jednocześnie w przeciągu 2006 r. zdolności przerobowe rzepaku, będącego podstawowym surowcem do produkcji estrów, wzrosły do ok. 150 tys. ton rzepaku rocznie.

Zgodnie z wymogami Unii Europejskiej od 2008 roku biokomponenty będą obowiązkowo dodawane do wszystkich paliw.


Przeczytaj także:

Możliwych scenariuszy jest wiele (2007-02-01)

Nieopłacalne biokomponenty (2007-01-10)

 

 

 

 

 

Tematy w artykule: pomorskie

Podobne wiadomości:

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.